Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mie mi se par corecti. IPhone a aparut mai mult pe la snobi. cunosc 2-3 persoane care-l folosesc la altceva decat vorbit. pentru restul este un nokia 1100 de fitze. cand o da voie apple sa bagi usb stick-ul direct in iPad, si sa-l legi direct in PC fara iTunes si alte balarii, sunt primul care-si cumpara. tableta mea frantuzeasca face, la fel ca orice alta tableta android, orice, adica: pot sa bag in ea stick, hdd extern, tastatura sau maus USB, avand port full-size. are port micro-usb pentru incarcator si legare la PC, adica un conector UNIVERSAL. chiar ma amuz cand, pe la clientii mei, cer incarcator de blackberry sa-mi incarc tableta. pot introduce microSD-uri pana la 32 GB. la appple canci toate astea. de-aia apple pute pentru mine. ca-s mai bine facute stiu. iar decat sa umblu cu piraterii ca la windows pentru o aplicatie-doua, mai bine folosesc android-ul, iOS-ul saracului

    era sa uit: ICS este un android foarte reusit, care STIE Flash. Se aude pe la astia cu IPad sau iPhone care nu vor avea niciodata?

    Comment


    • tu confunzi deja rolul tabletei cu al laptopului )
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Amzo nu povesti de rahaturile chinezesti, ce merg ca o drujba gripata.
        Tu compari rabla aia cu un Ipad?
        Pai e ca si cum ai compara mercedes cu logan:
        1. ambele merg
        2. ambele au volan si roti
        3. ambele au scaune
        4. loganul e in avantaj ca are portbagaj mare
        5. tot loganul e in avantaj ca are roata de rezerva
        6. iar loganul in avantaj ca are piese ieftine

        Astea-s comparatii?

        Eu folosesc androidul pe o tableta Samsung, dintre primele aparute, si nu sunt dat pe spate. Merge greut, si are multe bug-uri.

        Comment


        • Tableta este Archos g9 101 turbo. Inainte sa-ti exprimi parerile asa dechis, mai bine ai gandi putin. Chiar este net superioara lui iPad2. Procesor omap 4460 , 1 gb ram, 16 ssd, 3g, wifi, gps...

          Comment


          • Mama, are procesor dual core, si SSD, si 3g, si wi-fi, ba pe deasupra si GPS.
            Ai dreptate, niciuna nu mai are configuratia asta
            Chiar ca-i net superioara...

            Comment


            • Amza daca vorbeai de Asus Transformers Prime iti dadeam dreptate

              Comment


              • Cei care folosesc iOS nu vad ca-s tinuti in lanturi de cei de la Apple, ca unul care nu stie limba tarii unde se afla si umbla cu translatorul dupa el.

                Comment


                • ia explica-mi tu mie ce libertate ai in android ? am scris acum cateva posturi mai incolo , ca telefonul vine rootat ,deci nu ai drepturi de admin pe el , adica de root , la fel si in IOS fara jailbreak,iar drepturi depline obtii dupa jailbreak in 3-4 min ,pe cand androidul trebuie flashuit tot.La fel si la android dai banii pe aplicatii cum dai in IOS si tot la fel gasesti programe crackuite . Singura restrictie pe IOS e ca nu te lasa sa trimiti prin bluetooth fisiere la un alt telefon care nu e IOS,oricum te poti conecta la hf si la orice altceva cu el.Sincer faptul ca nu poti trimite un fisier prin blushtutz nu mi se pare un inconvenient foarte mare,mai ales acum cand toata lumea are internet pe mobil si poate da lejer un mail
                  Deocamdata in afara de IGO, nu cred ca a fost vreun soft pentru care n-a existat ceva free ca sa nu trebuiasca sa dai cu banul.
                  Last edited by Cristi_Xp; 15 March 2012, 12:14.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Poti pune ceva pe iPhone prin Windows? Ca eu n-am reusit.


                    Steve Wozniak, co-fondator Apple:
                    Telefonul meu principal este un iPhone. Iubesc modul in care arata, dar mi-as fi dorit sa faca toata lucrurile pe care le face si smartphone-ul meu cu Android, chiar mi-as fi dorit.”
                    Pana si unul dintre oamenii lor principali recunoaste.

                    Si am mai zis, raspandirea device-urilor e alt punct forte, colegi cu Galaxy am multi, cu iPhone, cred ca doi. Sper sa aiba la ei incarcatoarele, sa se poata ajuta la nevoie unul pe altul.
                    Last edited by mr.K; 15 March 2012, 12:37.

                    Comment


                    • Daca compari Androidul cu iOs 5, sunt diferente: Pe Ios 5, suportul de widgets este aproape nul, probabil pe unii nu-i intereseaza dar e un inconvenient pentru o scula care costa atatia bani.
                      Controlul vocal e mai facil pe Android decat pe iOs 5, problema sincronizarii fisierelor de pe Iphone, poti avea probleme cu anumite aplicatii business, browserul Safari este mai slab per total decat Chrome-ul, iar lipsa cea mai mare, este, inca, Flash-ul ce nu exista.
                      Noduri in papura se gasesc la ambele tabere, nu e problema. Daca o luam punctual, beneficiile ce ar trebui sa reiasa din pret, sunt aproape nule. Personal, ma lasa rece ca e bibelou, prefer lucrurile pe care le folosesc nu imaginea.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • M-am jucat un pic cu un HTC HD7, cu Windows 7. Se misca bine telefonul, e aratos.

                        Un HTC HD2 tot pe Windows chiar mi-a placut, e al unui prieten, il are de 2 ani si e foarte multumit de el.

                        Comment


                        • problema de incompatibilitate in sine nu e IOSul, ci toata tehnologia Mac , pentru ca noi suntem o tara unde tehnologia asta n-a prea ajuns ,suntem toti windowzeri.La fel si diferenta de compatibilitate intre linux si windows etc.La noi a patruns Iphone,ipad si cam atat si odata cu astea se mai gaseste cate unu sa dea 70-80 de mil pe un mac airbook.Si mie mi-a fost un pic mai greu primele zile sa ma obisnuiesc cu iphoneul, dupa ce m-am jucat 1 sapt cu un galaxy s care mi s-a parut o idee mai user friendly pentru un necunoscator.Deci problema e in modul nostru de a percepe,pentru ca pana acum nici care n-am pus mana pe altceva decat windows
                          Last edited by Cristi_Xp; 15 March 2012, 13:01. Reason: Automerged Doublepost
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Fireste, cand iti iei ceva, trebuie sa te gandesti si la cat suport exista.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Pe telefoane cu Android, puteti pune IOS, ca invers merge ? http://www.youtube.com/watch?v=x-sxA...eature=related
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • Pai cine sa vrea iOS pe un Galaxy?
                                Iei un iPhone 4s, ii pui Android si faci o treaba buna, ai si telefon de aratat, si sistem bun. Ceva gen motocicletele Triton, iei partile bune pentru a forma un intreg de nivel mai bun.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google