Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S3 cu Android 4.3 se misca greu. Nu inteleg de ce i-au pus update-ul asta, pur si simplu e prea mult pentru hardware-ul respectiv, in schimb, cu 4.1.2 e perfect.

    PS: O tot dati cu stabilitatea iOs si Windows. Tare as vrea sa vad cum s-ar misca sistemele astea de operare, pe niscaiva sute de diverse platforme
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by ursamajor View Post
      Rața de Beijing.
      Că Android-urile de ~4 mil. n-au nici măcar 1 GB de RAM. Iar la 512 MB zboară ca struțu'.
      Vorbesti din filme? Sau din ce ai auzit pe strada azi?



      Arunca o privire peste ãsta. 1gb ram,quad core,5" HD,camera 13mp. Iti zic eu,zboara pe langa s3.

      Sent from my ZP1000 using Tapatalk
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • Originally posted by bGy View Post
        http://www.pandawill.com/elephone-g5...te-p93817.html

        Asta l-am avut la vânzare un prieten de-al meu, mânca s3-ul pe pâine crede-mă.

        Nu mai discuta pe acest topic, ești pe lângă total, vezi ca ai mai sus un exemplu de chinezărie la 4 mil.
        Nu știu ce telefon ai și nici nu contează asta, doar ca unii dintre voi sunteți pe lângă rău de tot.
        Deștepți vă mai credeți, puișor. Dacă la tine 125 de dolari + taxe înseamnă 4 milioane, mă plec în fața învățătorului care te-a învățat aritmetică.
        Am ZTE Grand X In, cu Intel monocore/dual threads de 1,6 GHz, care se mișcă destul de bine, mult mai bine ca multe dual core-uri. Singurele telefoane cu Android care se mișcă OK sunt cele de peste 1000 de lei, iar eu-unul nu sunt dispus să dau atât pe un telefon, chiar dacă îmi este utilă și partea de smart. De aia următorul meu telefon va fi cu siguranță WP. Ai tu ceva împotriva celor care spun că WP e mai fluent decât Android? Ai argumente contra? Spune-le. Dar n-o mai face pe deșteptul. Fii civilizat.

        Originally posted by Andrei.TMT View Post
        Vorbesti din filme? Sau din ce ai auzit pe strada azi?
        Ai probleme cu aritmetica, la fel ca amicul de mai sus. Dă-mi link cu un telefon de pe un site din RO, că eu sunt sătul de plătit taxe și TVA la vamă. P-alea nu le aduni? Și eu mi-aș dori un Canon 6D la preț în dolari, dar cu vama și transportul îl aduc mai scump ca în RO.
        Last edited by ursamajor; 13 October 2014, 21:46.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • amice, comand din China din 2008,am comandat atât de 300 dolari cat și de 1 dolarel.
          Toate mi-au fost livrate ca gift cu o valoare extrem de mică, nu am plătit nimic.
          Hai mai zi ceva sa te desființez cu Android-urile tale de 10 milioane.
          Contrazice-ma ca eu de fapt plătesc taxe.

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • OK, tu ești mai cu moț: vameșii voștri sunt mai proști ca ăia din provicie și nu-ți cer factura sau bill-ul PayPal. Ne cam lăudăm, nu, ce comercianți suntem? Mai bine spuneai că ai o pilă. Te credeam mai degrabă. Până una-alta dă un link din RO... Că așa și Lumia 520 e vreo 40-50 de dolari p-afară, la ofertă. Comparați merele cu mere, nu cu căpșuni.
            Last edited by ursamajor; 13 October 2014, 21:52.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Stai liniștit ca nu am nici o pila, poți sa cutreieri internetul și ai sa te convingi dacă pe mine nu ma crezi, peste 80 % din cei care au valoare sub 200 dolari nu plătesc.
              Chiar dacă as plati asa zisele taxe cu factura de PayPal cu tot adică tva-ul de 24 % ar veni vreo 470 sau 50 de lei la vameș... Și cu 430 lei ai android cu 4.4 plus 1 GB RAM.... Dar după tine android la 400 de lei nu exista, dacă te întreb ce ști de linux care se presupune ca ști ce este, ce o sa imi răspunzi? Bineînțeles legat de topic adică android vs windows vs ios

              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Ca să o fac și eu pe istețul, că văd că se practică golănismele pe forumul ăsta (și eu mă pot adapta la orice situație), nu dialogul: când aveam eu Mandrake instalat pe PC tu te jucai cu cercul... ce-o fi Linux-ul ăsta, vreo arătare?

                PS: Am plătit TVA și la 60 de dolari (camera auto LS650W). Legea spune că ce trece 40 de euro se taxează cu TVA.
                Last edited by ursamajor; 13 October 2014, 22:06.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Ce telefon trebuie sa mai ai ca sa iti mearga ok Androidul ala ? Cine da 2000 de lei pe un telefon? Am s4 mini, cu 1,5gb ram android 4.2.2 ... si se misca mai incet decat un melc, memoria RAM e mai mereu plina, desi nu folosesc aplicatii aproape DELOC ! Se restarteaza cand are el chef. Mie nu imi mai trebuie telefon cu android niciodata... Urmatorul telefon clar Blackberry o sa imi iau... de Lumia si WP sa nu aud...
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Originally posted by ursamajor View Post
                    Ca să o fac și eu pe istețul, că văd că se practică golănismele pe forumul ăsta (și eu mă pot adapta la orice situație), nu dialogul: când aveam eu Mandrake instalat pe PC tu te jucai cu cercul... ce-o fi Linux-ul ăsta, vreo arătare?

                    PS: Am plătit TVA și la 60 de dolari (camera auto LS650W). Legea spune că ce trece 40 de euro se taxează cu TVA.
                    Nu ai fost în stare sa imi spui ce e ala Linux legat de comparația din acest topic asa ca pe viitor te voi ignora pentru ca ești pe lângă.
                    Trăiască WP și Symbian.

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Ce-are Linux-ul cu Androidul? Că e construit pe kernel de Linux? Ete, fleoșc! Exact ca și WP cu Windows pentru desktop-uri. Baba și mitraliera. Mere și prune.
                      Nu mai pot de ignorarea ta... bucură-te de Androidul tău mai scump de trei ori, că merge mai fluent (n-am zis că e mai bun, atenție, am proprietatea cuvintelor) un Lumia de sub 400 de lei.
                      Last edited by ursamajor; 13 October 2014, 22:24.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Vezi? tocmai de-asta te ignor pentru ca ești paralel, la fel ca baba ta cu mitraliera.
                        " Android este o platformă software și un*sistem de operarepentru dispozitive și telefoane mobile bazată pe nucleul Linux, dezvoltată inițial de compania Google, iar mai târziu de consorțiul comercial Open Handset Alliance.[2] Android permite dezvoltatorilor să scrie cod gestionat în limbajul Java"
                        Dar acum o sa întrebi ce legătură are asta cu faptul ca androidul se mișcă prost, eh afla ca nu se mișcă prost, voi cumpărați telefoane proaste nu androidul se mișcă prost.

                        sursa este wiki

                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu am decis sa raman pe iOS, deci iPhone 6. Vreau sa plang pentru ca iOS nu e prezent pe zeci de "divaisuri" pentru a afla cum s-ar misca in acel caz! am uitat ce e ala restart, freeze, blocat, etc

                          Comment


                          • PCH dar ai avut si samsung-uri inainte, si le laudai pe aici, chiar mult !
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • PCH e dezamagit tare ca apple a scos telefoane mai mari. Si drept urmare,acum vrea iphone 6 )
                              A laudat el peste tot si fordu,lasand deoparte realitatea. Urmeaza laude la adresa iOS-ului.

                              Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • Se mai blocheaza si IOS-ul da-l in pupici de aici.
                                In schimb e misto daca ai gama variata de la ei.
                                Cei ce au iphone, ii sfatuiesc sa-si ia un Apple tv. Daca au si un card american, s-au scos.
                                Daca nu, merge si pe mirroring.
                                Asa iphone simplu, e ok, insa nu la pretul ala.
                                Insa Iphone, cu apple tv si imac este genial!
                                Pot sa raspund la telefon cand sunt la calculator, fara sa ating telefonul! Pot sa scriu sms-uri direct din calculator! Asta, cu noul sistem de operare de la apple.
                                In rest, nu e mare filozofie.
                                Repet, merge in structura integrata.
                                In varianta solol, Iphone e frumusel si rapid. Insa diferenta de bani dati doar in look nu prea merita.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google