Logan Cabrio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Cabrio

    Va salut.
    Cu titlu de intrebare: oare cum ar arata Loganul decapotabil "Logan CC"? Tare as fi curior sa vad asa ceva pe strazi. Voi ce parere aveti?
    P.S.aca mai exista asemenea thread, ma scuzati.
    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

  • #2
    Pai cred ca sa-r putea rezolva cu un flex,si cu multa indemanare ) , nu de alta dar am vazut pe la noi o dacie 1310 tot asa facuta cabrio si zice-a baiatul ca a "rezolvat-o" cu flexul!
    acuma nu stiu cat de legala ar putea sa fie chestia asta,dar na....Poate incerca cineva
    acuma parca loganul pick-up arata ca si un logan cabrio,asa daca te uiti la el in locul remorci sa fie niste scaune,asa ca o idee!! Zic si eu :P
    sigpic

    Comment


    • #3
      Romanii nostrii au considerat un risc fabricarea 1.6 16V , cred ca s-ar atarna de grinda decat sa scoata un CC.
      La masinile straine prind mai bine pentru ca sunt mult mai ieftine fata de motorizarile diesel pe care la pun la dispozitie.

      Sa las imaginatia sa curga............Un plafon cu sistem de CC costa in jur de 3-4000 eur....Nu pot sa ma abtin.
      Oricum imi este foarte greu sa vad pe oricine realizand sau imprvizand un astfel de sistem.Ar arata penal!Deja vad Loganul la cat de inalt este si decapotabil
      EX : + =

      Comment


      • #4
        Intradevar este cam inalt dar cu suspensie sport, jante de aliaj pe 16 cu cauciucuri late pe 225... E de munca, ca fara munca nimic nu se dobandeste. Totusi cred ca intr-o zi cineva va fi indraznet
        Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

        Comment


        • #5
          Mai mult ca sigur, ca nu romanii vor reusi asta! Deja ungurii ne-au luat-o inainte cu MCV-ul decapotat!
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Nu m-as sui in masin aia. Rezistenta caroseriei e serios diminuata. Decapotabil nu inseamna fara acoperis, e cu torul alta structura de rezistenta a caroseriei folosita in constructie, chit ca la exterior e la fel cu versiunea cu acoperis fix...Manarii in garaje de cartier. Asa ca nu as indemna pe nimeni sa-si taia loganul...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Da seba ... Ei cred ca un coupe cabrio se face nefolosind niste panouri de caroserie ) ... A cu totul alta structura alta intarire a sasiului alte brizbrizuri (gadgeturi) nu e chiar asa jucarie ... Si cum a zis gao .. 16v a fost un risc mare pt dacia ... Deci nu vom vedea asa ceva de la dacia curand ... Sau vreodata ... Suntem putin in urma noi cu tehnologia ... A zis seba undeva ca loganul foloseste tehnologie din 1980 pe cand un audi bmw si sa nu mai vorbim de mercedes mai auu putin si scot rotile si pun aripi ... Deci ...
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Doamne ce oameni...Aia au probleme la bibilica.

                Comment


                • #9
                  Multi ar pune rollbar pentru a se proteja ini caz de ceva, iar astia vad ca distrug si rezistenta care o are loganul.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google