Fosta Mea Masina!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fosta Mea Masina!

    Ma gandeam sa punem aici poze cu prima masina pe care a detinut-o fiecare. Incep eu cu o Dacie 1310 din 1988 care a ajuns la Remat ca avans pentru actualul Logan.
    Attached Files
    Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

  • #2
    Exact la fel a avut si tata, tot din '88 acelasi model numai ca era Verde, si ea a ajuns la remat in 2006 ca avans, din pacate am pierdut toate pozele cu ea
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      si eu am avut o dacie 1300 din 1977 si din pacate o ajuns la remat,poze nu mai am.

      Comment


      • #4
        Taica-miu a avut una din '87, care a plecat la remat pentru un opel. Era belea masinuta, scaunde opel kadett, bord de nova si instalatie GPL.
        Eu am avut una din '92, care a trebuit sa plece la Remat din motive financiare
        Masina avea 80.000 km, nu avea strop de rugina pe ea, dar trebuiau schimbate arucrile si telescoapele, planetara pe stanga si trebuia facut carburatorul. Acum, imi pare rau ca nu am reparat-o, dar asta e. Nu poti compara cum simteai gropile in ea si cum le simti in logan. Era un vis sa mergi cu dacia prin hartoape

        Comment


        • #5
          Fosta mea "iubire ".....an fabricatie 1998 ,carburator ,full "opsans "...
          Attached Files

          Comment


          • #6
            chiar arata bine ! ce ai la logan in plus ? a/c ?

            prima mea masina a fost tot dacia 1300 din '75 ) mai batrana ca mine. 50.000 km in 2 ani cu gpl pus tot de mine. eram service mobil ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #7
              da chiar arata bine dacia aia...prima mea masina a fost o nova din 97(pana atunci am condus o dacie din 79 care a apartinut tatalui meu), nova a ajuns la remat anul trecut, doar poza asta am mai gasit'o
              Attached Files
              "PH-66-SIX"
              Dacia Golan 1.4

              Comment


              • #8
                Frumoase ,masini.
                Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                Comment


                • #9
                  si eu inaintea loganului am avut o dacie din 87' care arata chiar foarte bine,dar eu nu am dat-o la remat pt ca arata prea bine pt remat,asa ca am vandut-o cu 2000 ron,acum 2 ani in octombrie,ii facuse motorul tot frumos,si deodata s-a ivit un chilipir si dusa a fost!!

                  P.S: o poza cu fost mea masina,singura poza ramasa!!
                  Attached Files
                  Last edited by bogdandochita; 1 May 2012, 17:25.
                  MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                  Logan din Bicaz (Neamt)

                  Comment


                  • #10
                    prima mea masina a fost ..o dacie break din 1999 ;d find mai tinerel eu de fel ;))
                    Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                    Comment


                    • #11
                      prima mea masina a fost o dacia 1300 din '81 care din pacate a ajuns tot la remat, iar tichetul l-am dat pentru suma de 1500 ron
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google