LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la votka

    Comment


    • Nu stiu daca e locul potrivit, dar vin si eu cu o intrebare:
      Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale dezvolta Ordinul 15/20.01.2011 privind conditiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv. Totusi, de ce doua permise (ANPA vs AJVPS), ce drepturi ai cu unul fata de celelalt? Trebuie amandoua? De ce? Poate ma lamureste si pe mine cineva, si nu numai pe mine. Cum poti sa pescuiesti in alt judet, si daca este vre-o taxa?
      Fir intins.
      Last edited by loosh; 20 November 2011, 11:34. Reason: mincinosi
      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by cl 02 ysa View Post
        pescari de Dunare ,daca ati mai fost si pe unde se prinde peste
        Am fost la Chilia Veche 6 zile,la sfarsitul lunii octombrie.Am mers pe stiuca pe canale,dar cu foarte slabe rezultate! 6 insi in 6 zile nu am prins mai mult de 20 de kg de peste.Eu,fiind incepatorul grupului,am prins o stiuca de 2.60 kg,una de 1.2 kg,un avat la vreo 700 gr si un salau de aproape un kil.Credeti-ma,cu captura asta am fost boier in grup...am prieten care n-a prins nimic! De somn nici nu vorbesc,desi am cautat si groapa,i-am si vazut pe sonar,dar n-au schitat nici o miscare.O fi din cauza secetei? Nu a plouat cam demult...

        Comment


        • salutare,pe data de 04.12.2011 cind la Calarasi erau 15-16 grade am mers la pescuit cu un amin am dat intr-o crescatorie in zona, unde de la ora 8,30 pina la 13,45 nu am avut nici o trasatura eu colegul 2 carasi cit palma cred ca sa racit apa din cauza asta nu mai trage.nu stiu ce sa mai zic, pe Dunare nu a mers toata vara in crescatorii la fel CE O FI ? parerea mea ca trebuie facut ceva strins semnaturi cei in drept sa discute la min. mediului sa se ia o hotarire scra pe dunare la cei cu CURENTUL pe toata dunarea.

          Comment


          • cei cu "curentul" sa fie curentati. le-as da pe viata pentru braconaj.... eu platesc taxe peste taxe si inca alte taxe si nu ma bucur decat de doua trei agatari iar ei dau cu tifla si iau potul. astia ar merita vanati ...
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • ca idee, nu cred ca mai exista PESTE in Dunare am sa fiu grijuliu cu pozele care le am cu capturile ca in scurt timp vor fi de poveste. TRBUIE FACUT CEVA si broastele sunt curentate

              Comment


              • Va urez ,,La multi ani, multa snatate si la cit mai mule capturi pe 2012

                Comment


                • Originally posted by cl 02 ysa View Post
                  ca idee, nu cred ca mai exista PESTE in Dunare am sa fiu grijuliu cu pozele care le am cu capturile ca in scurt timp vor fi de poveste. TRBUIE FACUT CEVA si broastele sunt curentate
                  Bine ca mai sunt si broaste, ca peste ............ Poate la anul.

                  Craciun linistit si plin de caldura alaturi de cei dragi va doresc la toti.

                  Comment


                  • POATE .......da Doamne

                    Comment


                    • Ceva permise taxe se stie ??????

                      Comment


                      • Cred ca este cam devreme. N-am terminat inca sarmalele.

                        Comment


                        • Am inteles----dar la mine la CL in speta OLTENITA sa desfiintat POL.DE FRONTIERA si am inteles ca sar putea la GIURGI sa se aplice viza dar nu se stie nimc sigur nu au nici formulare ca trebueste tiparie in alt mod alt jud. alt inspectorat alt nume (sef) Sa vedem zise PESCARUL

                          Comment


                          • Nimic nou sub soare, pescari lipsa peste ioc.

                            Comment


                            • salutare colegi pescari nu am mai scris de mult pe aici cu iarna asta...sa speram ca anul acesta vom avea capturi mai multe si mai frumoase ca anul trecut!
                              numai bine si fire intinse!!
                              Last edited by dragos79; 27 January 2012, 17:38.
                              sigpic

                              Comment


                              • salutare, nimeni nu pescueste la COPCA PE DUNARE ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google