Unii Motociclisti Sunt Chiar Tampiti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unii Motociclisti Sunt Chiar Tampiti

    Astazi am asistat la o scena cum un idiot de motociclist a izbit din mers oglinda unei masini aflata in dreptul meu. I-a dat-o peste cap si plasticul spart. Puteam sa fim in acesta situatie eu, sau tu cel care citesti acest mesaj. M-am saturat sa vad cum cei care vor intelegere din partea soferilor pe 4 roti nu respecta regulile. Acesta nu este primul caz cand vad cum scutere sau motociclete trec printre masini, efectiv fac slalom, zgarie portiere si lovesc oglinzi. Se cheama nesimtire, smechereala ieftina, bagabonteala.

    Ar trebui facut ceva impotriva acestor jeguri care produc pagube in trafic in astfel de evenimente. Motociclistului din relatarea mea nu am avut timp sa-i iau numarul pentru ca dus a fost, s-a bagat pana in fata la semafor. El a lovit oglinda in plina viteza in timp ce noi toti stateam in masini "ca fraierii" la semafor.

  • #2
    Da,am vazut si eu cum motociclistii sfideaza orice regula de circulatie.Am observat ca prefera plecarile in tromba cand se face verde la semafor.De scuteristi nu mai zic,astia-s dusi rau de tot.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Dar e legal ce fac ei?? Adica daca pe Iuliu Maniu am doua benzi sa zic si e coloana de masini....motocicleta care merge printre benzi/masini o face regulamentar?? Banda aia nu e si ea pentru toata lumea?? Sa stea dreacu in coloana...ii vad cum se duc pe linia continua, pe contrasens! Am un prieten, chiar ieri a patit-o cu un biciclist, iesea de pe strada lui in Schitu Magureanu (blvd care urca de la liceul Lazar spre Stirbei Voda pe langa Cismigiu....strada fiind cu sens unic) si s-a uitat in partea dreapta, pentru ca doar de acolo vin masini iar un teribilist pe bicicleta a venit din stanga si si-a infipt schimbatorul de viteze si vreo 2 pinioane in spoilerul fata al astuia...spoiler de Opel Astra OPC! Ce sa-i faci aluia, ca RCA nu are, legi nu respecta, asa si cu scuteristii, nici aia nu au rca.....dar au voie sa mearga pe drumuri
      Last edited by PCH; 28 June 2012, 17:54.

      Comment


      • #4
        dar noi nu suntem rautaciosi cand nu-i lasam sa treaca ? de multe ori trebuie sa te dai 20 cm sa le faci loc. asa ca ..............

        Comment


        • #5
          Pai,il vezi cand vine?Doar vezi ca a trecut.
          Sa inteleg ca mersul in coloana nu-i pt motociclisti.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            Eu ii las mereu, asa ca......

            Comment


            • #7
              Originally posted by Winnie View Post

              Ar trebui facut ceva impotriva acestor jeguri care produc pagube in trafic in astfel de evenimente.
              Si pana la urma ce propui ??

              Comment


              • #8
                si eu ii las pentru ca am vazut ce a patit un coleg de trafic, eram in pasajul lujerului, nu l.a lasat, motociclistul a stat cuminte pana ce respectivul s.a departat putin, apoi a plecat in viteza, iar oglinda (ford fiesta) "primit o perversa ca pe targu ogna" de s.a rupt fara sa mai ramana urma de ea pe usa. deci, unii motociclisti chiar nu merita respect!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by PCH View Post
                  ........... si-a infipt schimbatorul de viteze si vreo 2 pinioane in spoilerul fata al astuia...spoiler de Opel Astra OPC! Ce sa-i faci aluia, ca RCA nu are, legi nu respecta................................
                  Sa-i rupi oasele, daca zice ceva spui ca a fost de la impact.

                  Comment


                  • #10
                    sa-i faci loc?...ba sa stea si sa astepte! eu m-am invatat minte! anul trecut la concursul de aeromodele de la Rapa Rosie (Sebes), i-am facut loc la unul cu un motor de motocros, si drept multumire io dat gaz in fata mea, rezultatul? mi-au sarit pietrcele pe parbriz si chiar in masina, ca eram cu geamu deschis...noroc ca nu sa spart parbrizu! l-am oprit si i-am atras atentia cand sa intors! replica a fost "scuze" dupa care a demarat din nou!
                    binenteles ca nu generalizez, sunt si motociclisti civilizati!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google