Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, bine zis de mosii peste 60+ , era sa ma pocneasca unu intr-un sens giratoriu, l-am vazut ca vine lansat, nici nu s-a uitat in stanga, a trebuit sa ma opresc in mijlocul giratoriului sa il las sa treaca, daca nu, ma pocnea, am ramas si cu degetul blocat pe claxon, pur si simplu nu am inteles ce a vrut sa faca.

    cel mai nasol e sa conduci Duminica, pur si simplu Duminica ies toti prostii (soferii de duminica) pericole publice pe sosele... pe 45 de km am intalnit cel putin 4-5 specimene.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Pe mine m-a enerveaza astia cu masini de fite, jeepane etc care se baga cand ti-e lumea mai draga in fata ta, fara semnal fara nimic si mai stai si astepti dupa ei sa se miste de la semafor cu viteza melcului, sau se opresc in mijlocul strazii si pun avarii ca sunt smecheri si le-a luat masa strada.

      Comment


      • Nu doar cei cu masini bune fac ce spui tu ca te deranjeaza ci toti...aici e vorba de nesimtire, care a atins cote alarmante! Sau pe tine te supara cand se baga in fata ta doar X5 si Q7 iar pe astia cu logan, cielo, etc nu te superi?

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

        Comment


        • Originally posted by MPIdriver View Post
          Am o boala pe:

          Moshii care la 60+ de ani se mai urca la volan (fie ca au Audi A-stiu-eu-cat, fie ca au Logan); stati naibii acasa
          Originally posted by kubala7 View Post
          da, bine zis de mosii peste 60+ ,
          Eu unul sunt curios cati dintre voi la 60 de ani renuntati la volan si o sa stati acasa???

          Pana atunci noi sa fim sanatosi si sa implinim cu bine 60 de ani...ca belelele curg garlaaaa pana la varsta aia!!!

          Comment


          • Originally posted by Ivan Marian View Post
            Eu unul sunt curios cati dintre voi la 60 de ani renuntati la volan si o sa stati acasa???

            Pana atunci noi sa fim sanatosi si sa implinim cu bine 60 de ani...ca belelele curg garlaaaa pana la varsta aia!!!
            Daca nu o sa mai fiu in stare, o sa renunt. Deocamdata mai am mult pana atunci, presupunand ca ajung la varsta aia...

            Comment


            • Originally posted by Ivan Marian View Post
              Eu unul sunt curios cati dintre voi la 60 de ani renuntati la volan si o sa stati acasa???
              Eu stiu un om absolut extraordinar care, la 83 de ani, merge cu masina zi de zi si o face mai bine decat multi dintre șumaherii astia ce se dau rotunzi in fata pitipoancelor, ca fac ei, dreg ei. Probabil va ganditi ca e genul ala care joaca sah in cismigiu cu restul pensionarilor... Ei bine, nu! E chiar contabil sef la o firma din Bucuresti. Vine primul si pleaca ultimul de la serviciu in fiecare zi.

              Evident ca este o exceptie de la regula, dar am vrut sa punctez ca se poate sa conduci bine si dupa 60 de ani. Asta daca nu cumva toata viata ai fost sofer de duinica...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • vitriol, trimite-l acasa si pe el saracu, il mai tii la firma la 83 de ani ?

                glumesc dar ar trebui sa se pensioneze la varsta aia

                Eu nu ii sufar pe cei care fac stanga de pe prima banda si culmea, sunt 4 benzi
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Eu stiu un om absolut extraordinar care, la 83 de ani, merge cu masina zi de zi si o face mai bine decat multi dintre șumaherii astia ce se dau rotunzi in fata pitipoancelor, ca fac ei, dreg ei. Probabil va ganditi ca e genul ala care joaca sah in cismigiu cu restul pensionarilor... Ei bine, nu! E chiar contabil sef la o firma din Bucuresti. Vine primul si pleaca ultimul de la serviciu in fiecare zi.

                  Evident ca este o exceptie de la regula, dar am vrut sa punctez ca se poate sa conduci bine si dupa 60 de ani. Asta daca nu cumva toata viata ai fost sofer de duinica...
                  probabil conduce din puntul A in punctul B dar nu conteaza cand ajunge.hai sa fim seriosi la 83 de ani nu mai ai cum sa fi ca la 20 sa ai aceleasi reflexe,aceeasi vedere nici cu 2 perechi de ochelari plus ca pui viata si altor persoane in pericol.chear acum cateva ssaptamani un aventurier de varsta inaintata a facut infarct la volan

                  Comment


                  • Originally posted by MPIdriver View Post
                    Daca nu o sa mai fiu in stare, o sa renunt. Deocamdata mai am mult pana atunci, presupunand ca ajung la varsta aia...
                    Nu blamati batranii ca o sa traim la varsta lor mult mai rau decat traiesc ei acum.
                    Poate nici masina nu o sa mai avem la ce vremuri ne pregatesc prietenii de pretutindeni.

                    On topic:
                    Femeia la volan este dezastru pe pamant.
                    Taximetristii se cred soferii iadului si de fapt sunt cocalarii ghenei(majoritatea).
                    Jemecherii de bani gata care nici nu stiu unde e frana de mana trec peste tine si pe rosu.

                    Durerea mare este ca politia nu mai are nici o putere impotriva astora.
                    Daca mai lovesc si ei tot in cei cuminti dau.
                    Last edited by Revulsin; 28 September 2012, 22:46.

                    Comment


                    • Problema e ca la noi nu sunt reguli de circulatie, intre ghilimele, sau mai bine zis nu are cine sa verifice ca sunt respectate. Cum ziceam, mi se pare nesimtire sa pui avariile in mijlocul strazi ca vrei tu sa stai acolo si pe langa tine blocaje la greu si inghesuiala. Indiferent de marca masinii, ar trebui sa existe bun simt si sa dai din respect si siguranta pentru participantii la trafic un amarat de semnal ca faci stanga sau dreapta.

                      Comment


                      • Sunt mulţi şoferi proşti, asta nu e ceva ieşit din comun, mai deranjant este când o maşină, mai ales cele scumpe, trece pe roşu sau face stânga de pe banda de mers înainte de faţă cu poliţiştii care stau la semafor şi ei nu fac nimic, ca şi cum nimic nu s-a întâmplat.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • in ultimul timp ma enerveaza soferii de masini straine care nu suporta sa aiba un logan in fata. pot sa merg si cu 20 si cu 80 prin oras, nu conteaza, stau toti in portbagaju' meu zici ca au ferrari.

                          Comment


                          • eu cativa d'aia am rezolvat, pana sa schimb suportii motor.
                            Ori scimbam in treapta inferioara si o taiam de langa ei, ori bagam o frana de motor mai puternica. Stii cum luau baietii distanta dupa ?

                            Comment


                            • ok, sa zicem ca stiu cum sa scap de ei, dar sa circulam ca niste oameni normali se poate? anul asta vad mai multi "smuciti" ( slalom, frana, acceleratie cu scart, frana) decat pana acum.

                              Comment


                              • pai vina generatia tanara, cei care au permisul de la 18 ani ... (chiar daca sunt inclus si eu in aceasta categorie nu sunt toti la fel)

                                Inainte nu aveai posibilitatea sa dai de permis de la 18 ani ... acum da... totusi pustani la 18 ani vor permis...

                                Tocmai ma uitam la un accident in giurgiu la crevedia mare cu o solenza care a intrat in copac...nu stiu cati morti sunt, toti tineri...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google