Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe spaga!
    Spaga dau toti in ziua de azi, fie ca invata in scoala, fie ca nu.
    Asa e "legea", nu dai, stai o tura, doo...cat trebe' pana iti vine mintea la cap si sari cu cashu'. Cine face nota discordanta si nu se supune obiceiului o ia in mano.
    Chiar am pe cineva cunoscut, care cu toate ca s-a tinut de ore in scoala (atat teorie cat si traseu) si si-a dorit sa ia pe bune permisu'...ei bine, NU s-a putut! Nu asa functioneaza, 300ieuro e must have ptr. a ava plasticu'.
    E ca un cancer generalizat, nu mai avem nici o sansa ca natie.

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      Io mor p-astia care paralizeaza B2 cu mersu' lor "legal", cand B1 e libera.
      Ce treaba au ei cu mine daca io vreau sa merg tare?
      E permisu' lor in joc, sau banii lor din portofel, de amenda?
      NU!
      Atunci mars pe B1!

      Numa' justitiari in trafic...

      In special in WE se umple de "legali" d-astia prin Bucuresti.
      Si tot ei se simt "hăituti" atunci cand sunt luati la flash-uri si claxoane.

      Daca ar avea un minim de logica in cap, si-ar da seama ca nu-si iau flash-uri si claxoane daca:
      - trec pe verde
      - semnalizeaza si se asigura cand schimba banda de circulatie
      - opresc sa acorde prioritate pietonilor
      - opresc in dreptul indicatorului stop
      - etc

      Cu alte cuvinte, daca respeci legea, nu are nimen nimic cu tine, dar daca vezi ca esti "certat", nu e mai nene logic ca ceva nu faci bine?

      Am mers deunazi cu un taxi in Bucuresti; sa moara caii mei de nu si-a luat ala 20 de claxoane in 10 min pentru ca mergea ca o cizma. N-avea niciun stres omu'; ziceai ca e sedat.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Am mers deunazi cu un taxi in Bucuresti; sa moara caii mei de nu si-a luat ala 20 de claxoane in 10 min pentru ca mergea ca o cizma. N-avea niciun stres omu'; ziceai ca e sedat.
        ...de unde stii ca nu era "tras" sau "fumat"?

        Bine astia-s o subspecie aparte-n trafic.
        Deja io nu mai Inervez cu ei, aplic metoda "acelasi tratament".
        In ce consta? Pai ii *servesc" cand pot si cum pot cu aceleasi fineturi cu (,) care ma servesc si ei pe mine, ca de exemplu' :
        - nu le dau semnal,
        - le iau finut fatza,
        - daca ma clacsoneaza in milisecunda 1 la semafor cand se face verde, de-al drecu plec cat mai incet posibil sa-i vad cum se inspumeaza
        - nu-i las sa se bage cu japca, le inchid unghiuri etc
        - uneori opresc incet fara motiv (cand am doar taxi in spate)...sunt in cautare de clienti
        - etc.

        Desi pare, n-am facut din treaba asta un hobby, doar cand sunt singur in masina si "sunt in forma"

        *Imi cer scuze ptr. eventualul disconfort creeat celorlalti participanti la trafic care n-au nici o vina, pe cat posibil nu fac dume de-astea cand am si masini "civile" prin preajma si care ar putea fi afectate in vreun fel de manevrele mele de ghiolban - taximetru.

        Oricum, ultima moda in randu' taximetristilor in materie de viraj stanga sau dreapta, e sa bagi direct avarii cand faci manevra, nu semnal. Am aplicat-o si io de cateva ori si nu pareau deranjati.

        Comment


        • Cel mai deranjant e ca garcea trece cu vederea orice neregula in trafic făcută de taximetristi. Văzut cu ochii mei. Cică ii ajuta sa-si facă serviciul. I-ar ajuta mai mult dacă i-ar sanctiona. Nu ar mai fi bizoni in trafic (sau ar fi mai putini)
          My Ride sigpic

          Comment


          • Doar cand se anunta "de la centru" vreo operatiune (bineinteles si mediatizata), se mai pun cu biciu' pe ei...altfel, trai pe vatrai.

            Comment


            • Imi duceam copilul la gradinita, acum e in vacanta...
              Avem o trecere de pietoni. Mari emotii cu ea. Cat sunt de mare si cu pruncul in brate, nu pun pasul brusc, ci au distanta suficienta sa opreasca...degeaba. In fiecare dimineata aceeasi scena trasa la indigo. Deja ma gandesc la paranormal.
              Alta: ambulanta care este in misiune, cu lumini si sunete in functiune.
              Soferul se scobeste in dinti si il doare in basca, de ce e in spatele sau. Poate si ranjeste.

              Dar e culmea, sa nu lasi loc unei asemenea utilitare.
              Natiune educata, ce sa mai.

              Sa nu mai vorbesc de parcarile mall-urilor. Parca suntem natiune de ologi; nu mai vorbesc de locurile speciale, dedicate persoanelor cu dizabilitati, ocupate desi la cativa m mai incolo...pustiu.
              Sau de stilul de parcat fix in fata hipermagazinului, pe una din "breteaua" de sens. Desi cativa m mai incolo...pustiu.
              Ologi si loviti mental, nu?

              Pai cum sa nu fie asa ceva cand te uiti la tineri care erau ''cazuti la bac'' si radeau de mama focului. Parca esuasera la ora de dirigentie, nu la un examen esential al vietii. Intrebati ce fac mai departe...mare, petrecere. Cine plateste? "Parintii plateste"!
              Asta este educatia. Acum e haos, din ce in ce mai mult...

              Trist!
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • Originally posted by 77sky View Post
                Sa nu mai vorbesc de parcarile mall-urilor. Parca suntem natiune de ologi; nu mai vorbesc de locurile speciale, dedicate persoanelor cu dizabilitati, ocupate desi la cativa m mai incolo...pustiu.
                Sau de stilul de parcat fix in fata hipermagazinului, pe una din "breteaua" de sens. Desi cativa m mai incolo...pustiu.
                Ologi si loviti mental, nu?
                Aia mi se pare cea mai infecta specie de soferi. Se duc la sala imbracati in "treling", cu "naic" in picioare, dar nu sunt in stare sa faca 20 de pasi in plus pana la usa de la intrare.
                De curand am fost in Lidl, iar langa intrare tocmai parcase un domn (dupa vorba, dupa port) ce cobora intr-o masina normala de prin 2002 (deci nu din astea cu indicative dintr-o litera si-o cifra), la care topmodela (expresie imprumutata de la M. Badea) zice - nici tare sa auda toata parcarea, nici incet sa aud doar eu, ci suficient cat sa auda si "domnul" - "asta ce handicap o avea?", iar eu i-am raspuns fara sa stau absolut deloc pe ganduri, fara niciun pic de ezitare "handicap mintal, desigur". "Domnul" statea si se uita ca boul la noi, dar n-a comentat nimic. Ma gandesc ca o fi fost mut, astfel se explica si legatura cu handicapul.

                Tot discutam despre taximetristi, dar de taximetriste ce parere aveti?

                Last edited by vitriol; 15 July 2014, 14:10.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Tot discutam despre taximetristi, dar de taximetriste ce parere aveti?
                  http://www.trafictube.ro/dragostea-pluteste/
                  Era noapte si toate pisicile-s negre, nu? Pare ca arata binisor ptr. o taximeTRISTA.
                  In rest...numa' de "bine" ptr. droghista aia!

                  Comment


                  • As activa radarele alea care erau in fiecare localitate pe e 85 si as mai pune din 5 in 5 km intre localitati radare si camere de supraveghere.Si pe autostrada sa puna.Asta ar fi pentru aia care se grabesc si depasesc pe linia continua,pe treceri de pietoni, in curba etc.Daca ii prinde cu peste 50 km peste limita sa le i-a tigaia ,sa mearga acasa pe jos.Ce bani s-ar face la buget...Nici Luxemburg nu are asa buget.Lasa ca e bine ca e plin de radare si sa le i-a si statiile la aia care depasesc 4w si vorbesc si urat.
                    Last edited by margelatu; 15 July 2014, 14:10.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • TaximeTIRISTA.

                      Sunt la servici( fara sonor) si nu imi dau seama din film daca soferul nevinovat era tot o doamna/domnisoara... ca nu a reactionat deloc.

                      Comment


                      • @margelatu,
                        Tocmai ce-ai facut un drum pe DN2 si te-ai umplt de nervi, este?

                        @Drogas,
                        da, soferul din masina "civila" era tot femeie.

                        Comment


                        • Originally posted by Drogas View Post
                          TaximeTIRISTA.

                          Sunt la servici( fara sonor) si nu imi dau seama din film daca soferul nevinovat era tot o doamna/domnisoara... ca nu a reactionat deloc.
                          Era tot o duduie. Asta este si motviul pentru care taximeTRISTA si-a permis sa faca pe nebuna.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Ce n-as fi dat sa vad o paruiala intre 2 blonde in trafic... stiti voi cand se bat 2 fete intr-un ring plin cu crema de ciocolata...

                            PS Eu am insistat pentru Taxime TIRISTA voi o dati cu TRISTA.

                            Comment


                            • Originally posted by Drogas View Post
                              Ce n-as fi dat sa vad o paruiala intre 2 blonde in trafic... stiti voi cand se bat 2 fete intr-un ring plin cu ulei de motor...
                              Am corectat!

                              In joje de ulei sa ne duelam sau in tampaxuri?

                              Comment


                              • rea al dreaq lighioana! o urecheala i-ar fi prins bine!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google