Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma enerveaza cei care merg pe banda a 2-a cu 30 km/h
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

    Comment


    • Eu in IASI daca prin o coloana de masini deja incep sa fac pariuri ci cine sunt in masina ca in fata ori e o (fara sa generalizez sunt femei care conduc beton dar blondele...)BLONDA ori o masina de scoala (ca si instructorii astea parcas batuti in cap undei mai aglomerat acolo baga elevii si astia (elevii) parca a parkinson acolo se pierd sii noi find darnici le dam carrrrne cit cuprinde sa aiba si de pasti inprimul rind la instructor ca el e cel mai vinovat (ii umplem prbagajul

      Comment


      • Originally posted by Marius
        De fapt inseamna "Scuze!".
        Dupa ce ma duc pe frana 10 m, iti dai seama ce ii accept scuzele !
        Mai am "negrii" astia pe la mine, care se intalnesc cu masinile si stau, si discuta si nu-i intereseaza ca sunt cu masinile in mijlocul drumului !daca ai curaji sa-i clacsonezi sau sa le dai faruri, te-ai ales cu un scandal .

        Comment


        • Originally posted by mihai.gigi
          Dupa ce ma duc pe frana 10 m, iti dai seama ce ii accept scuzele !
          Mai am "negrii" astia pe la mine, care se intalnesc cu masinile si stau, si discuta si nu-i intereseaza ca sunt cu masinile in mijlocul drumului !daca ai curaji sa-i clacsonezi sau sa le dai faruri, te-ai ales cu un scandal .
          AAAAAAAAAAAAA da bine zici si in IASI mai intilnesti Taximetristi care stau in paralel cu geamurile deschise si discuta frate ce tepi au mai tras la clienti si ce ai de facut? Sa le dai si lor carne .....si multe altele

          Comment


          • Ma enerveaza becaliotzii proaspat suiti in jeepane.
            Alataieri, unul din asta era ultimul in coloana si ajungem la linia dreapta de intrare in Unirea, cand vii dinspre Alba. Da din faruri si se angajeaza cu pedala la podea in depasirea a 8 (opt) masini. Asta fara sa-i pese ca, al treilea din coloana (Dacia 1310) si al patrulea (ceva Opel) se angajasera deja inaintea lui. Ii ajunge din urma ca traznetul si le baga un milion de blitzuri si de sudalmi. Evident ca pana reuseste Dacia sa depaseasca trece ceva vreme, dar omul are si el dreptul sa depaseasca; mai ales ca mergea cam cu 90 kmh. Trece Dacia, trece si Opelul, pe cand vine randul mastodontului ... se termina linia dreapta si vin altii din fata. Asa ca imbecilul trage brusc de volan si taie fara jena calea Opelului. Omul se enerveaza si ii da din faruri, la care becaliotul se gandeste sa-i arate cine e seful si ... franeaza brusc de la 100 kmh pana la 0 kmh Noroc ca soferul Opelului era atent si a reusit sa opreasca.
            "Barosanul" avea un Chevrolet Captiva cu numar de leasing de Bucuresti; macar de-ar fi avut cine stie ce mare smecherie de masinoi...

            Asa ca: ma enerveaza cei cu jeepuri, ca astia sunt cei mai sfidatori pe drumurile patriei.
            Martinel rules!

            Comment


            • Originally posted by Ruud
              Ma enerveaza becaliotzii proaspat suiti in jeepane.
              Alataieri, unul din asta era ultimul in coloana si ajungem la linia dreapta de intrare in Unirea, cand vii dinspre Alba. Da din faruri si se angajeaza cu pedala la podea in depasirea a 8 (opt) masini. Asta fara sa-i pese ca, al treilea din coloana (Dacia 1310) si al patrulea (ceva Opel) se angajasera deja inaintea lui. Ii ajunge din urma ca traznetul si le baga un milion de blitzuri si de sudalmi. Evident ca pana reuseste Dacia sa depaseasca trece ceva vreme, dar omul are si el dreptul sa depaseasca; mai ales ca mergea cam cu 90 kmh. Trece Dacia, trece si Opelul, pe cand vine randul mastodontului ... se termina linia dreapta si vin altii din fata. Asa ca imbecilul trage brusc de volan si taie fara jena calea Opelului. Omul se enerveaza si ii da din faruri, la care becaliotul se gandeste sa-i arate cine e seful si ... franeaza brusc de la 100 kmh pana la 0 kmh Noroc ca soferul Opelului era atent si a reusit sa opreasca.
              "Barosanul" avea un Chevrolet Captiva cu numar de leasing de Bucuresti; macar de-ar fi avut cine stie ce mare smecherie de masinoi...

              Asa ca: ma enerveaza cei cu jeepuri, ca astia sunt cei mai sfidatori pe drumurile patriei.
              Strazile nu sunt facute numai pentru soferi ci si pentru fraieri !scuze sunt cam nervos ca nu mi-am gasit loc de parcare un fraier a ocupat 3 locuri de parcare si culmea cu un logan

              Comment


              • am fost plecat de sarbatori si am ramas uimit cum conduc inconstientii kiar in zilele de sarbatoare.era mazga si eu prudent merg la o suta cu 13 ani vechime si aproape un milion de km.
                am fost depasit de masini care merg peste suta si au semnul incepatorului in parbriz.
                am vazut un logan (TM 11 LVN) a lovit un cap de pod si au ars de vii.cel care a fost depasit ultimul de logan zicea ca el avea 130.loganul???? no coments

                Comment


                • Prin oras nu ma deranjeaza prea multi soferi, chiar daca taie fata, sau merg aiurea, ii las in pace si incerc sa-i evit fara s ama enervez, dar in afara localitatilor, cand vad cate unu care franeaza la fiecare curba, ma scoate din sarite si mai e si obositor pe deasupra ca nu se stie ce i se pare aluia ca are curba si franeaza mai tare. Daca si-ar adapta si ei viteza si sa o mentina constanta, nu zic sa ia curbele la limita, dar sa nu accelereze si apoi sa franeze, si daca prinzi si tu o portiune sa ii depasesti... nuuu domle, el tre sa stea in fata... si culmea am intalnit si batranele care faceau asa, una din ele avea o skoda octavia 2, pe linie dreapta nici o sansa sa o depasesc .
                  Drumuri bune!

                  @suru... asta nu-i nimic, am un coleg care si-a pus anvelope de iarna si se plangea ca ii aluneca la 100 km/h daca pe jos e gheata.
                  de la unii nu prea ai ce sa ceri :| chiar sunt inconstienti, si macar de ar fi singuri in masini da ii mai omoara si pe altii.
                  Don't touch! Never ever steal
                  Unless you're in for the kill

                  Comment


                  • golanu ai dreptate asa sunt unii pe linie dreapta o rupe si in curba tre sa-l impingi ca nu poate mentine pe traiectorie masina(masoara drumul si franeaza nejustificat)

                    Comment


                    • In oras... no comment, in afara ma enervau cei care stau permanent cu piciorul pe frana si nu te lasa sa-i depasesti (cei care accelereaza brusc si apoi franeaza), acum m-am obisnuit si cu ei... deh... am imbatranit .

                      Comment


                      • Ce se intampla de la un timp? Trei timpiti diferiti au intrat pe contrasens fara motiv(nu depaseau nimic) de a trebuit sa ajung aproape in sant. Intamplari reale pe soseau dig intre Braila si Galati. Ce nu le mai ajunge soseaua? Si am facut si eu o prostie tot pe acelasi drum. Am vazut faruri in spate si credeam ca e cumnatu in depasire(plecasem amandoi) si am accelerat sa nu-l las. Si dai, si dai, si ma miram cum naiba 1,6-le meu nu poate sa se distanteze de 1,4. Pana la urma m-am lasat pagubas ca venea masina pe contrasens si nu vroiam accident in familie asa ca am luat piciorul de pe acceleratie. Si m-a depasit o frumusete de Passat. Cred ca mi-a dat carne la greu.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • lasa joaca rocri strazile nu sunt pt jocuri ai grija de tine si de fam ta

                          Comment


                          • rocri, era s-o comiti, hah? bine ca nu s-a intamplat nimic (decat ca inainte sa te depaseasac passatu' n-aveai loc de-o bricheta in frigiderul propriu ). grija mare ca la voi aluneca de numa'...hai noroc in noul an si km fara probleme!
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Cred ca este o confuzie aici. Toata chestia a fost mai mult o "liniuta" ca sa spun asa (desi Passatul venea din spate). Eu abia ce schimbasem a doua(lejer nu in forta) dupa trecerea de linia ferata de la intrare in Galati si am crezut ca neamul meu vrea sa ma depaseasca si am calcat-o. Masina de pe contrasens era destul de departe asa ca nu am pus pe nimeni in pericol.
                              Mult noroc.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Pe mine ma deranjeaza cel mai mult soferii de maxi taxi. Pentru ei nu exista nicio regula de circulatie, nici cand sosesc, nici cand pleaca din statii. Sa nu mai punem la socoteala faptul ca te trezesti cu toate injuraturile posibile daca ai indraznit cumva sa faci "un pas" gresit. Si te simti penibil cand vezi un cap iesit pe geam si bolborosind in limba lui.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google