Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu, sunt dintre aia care vine pe timisoara, ca pe iuliu maniu e bataie de joc cu pasajul lui base-oprescu. pentru trei benzi pe sens, semaforul de la cotroceni sta verde vreo 10 secunde. are prioritate pasajul p....i.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      pentru trei benzi pe sens, semaforul de la cotroceni sta verde vreo 10 secunde.
      din care 5 secunde se pierd pana demareaza adormitii din prima linie.

      Comment


      • exact ! dintre care, vreo 70% vorbesc la telefon.
        de aia nu prea inteleg sintagma cu claxonatul excesiv.

        Comment


        • Hai, tre' sa recunosti ca saptamana asta a fost lejer traficu'.
          Exceptand luni si marti cand "s-a" nins putin carosabilu'...a fost lux!.

          Comment


          • parfum traficul zilele astea.inca 2 zile de ,,parfum'' am ajuns prea devreme la munca si am stat pe la usi

            Comment


            • asa este. n-au mai iesit toti. dar s-a incalzit, si se vor umple strazile.

              Comment


              • Originally posted by ursamajor View Post
                Ideea era alta: scapam de nesimtiti sau nu?
                În urma discuțiilor savante de aici m-am lămurit, n-o să scăpăm prea curând. ;) Abundă.
                Nenea Iancu a fost gentil, de șoferii mitici numai "de bine", mai ales când circulă pe la "dobitocii" din provincie: depășesc coloana la semafor/trecerea la nivel cu calea ferată, taie calea (măcar semnalizează), parchează la colțul intersecției... etc.

                PS: anul e 2013 că nu m-am deranjat să setez data după ce bateria a fost scoasă din cameră.
                PPS: și la Brăila era o zi cu străzi mai libere. N-o fi ca Buc. dar s-a umplut și pe-aici de mașini.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • De prin Bacau:
                  https://www.youtube.com/watch?v=bEd6zPVyox8
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Ce se intampla cand un gibon se intalneste in trafic cu un "justitiar"? Asta.

                    N-a avut timp sa stea la politie asa ca a facut amiabila. Pai, bun... si atunci de ce s-a mai deranjat?

                    Daca eram in locul gibonului, ma duceam la politie cu filmuletul de pe site si ii faceam plangere "justitiarului" pentru distrugere. Asta nu e accident, e cu intentie.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • unii userii sunt un fel de zmei. nu se tem de masini care se deplaseaza cu viteza pe contrasens. sau cel mai bun ex este E85. nici unul din ei nu circula sau macar sa se fereasca pe acostament de alte masini care depasesc. sunt atat de fanatici in cat ar face accident doar pentru "+"
                      cred ca daca fac un accident reusesc sa schimbe lumea. don't worry my brother from another mother, mai sunt sute de mii de soferi care trebuie educati
                      Last edited by bogdan_1984; 27 January 2016, 14:37.
                      sigpic

                      Comment


                      • Cel mai mult mi-e scarba de soferii care nu semnalizeaza schimbarea directiei de sens,brusc, in fata ta,multi cred ca nu fac asta de frica uzurii manetei de semnalizare sau pur si simplu sunt retardati,nu-mi explic.Merg de zici ca sunt pe camp.
                        A doua categorie pe care o trec la bolnavi psihic este a acelora care te depasesc,merg cativa metri in fata ta si apoi ii vezi ca trag pe dreapta sau vireaza dupa caz unde are el nevoie,deci mi se pare incredibil.Am vazut o faza din aceasta cand eram in coloana,in fata mea o duba,ne depaseste o rapciuga de bmw pe linie continua,din fata veneau masini,geamuri deschise,maneaua la maxim si in circa 50 m pune frana in fata aluia cu duba si vireaza stg intr-un peco,ala cu duba gata sa intre in sant,intra dupa bmw in peco,se da jos soferul dubei si-i aplica "smecherasului" doua labe peste ochi de l-a bufnit plansu'.MERITATE.In peco am intrat si eu sa alimentez si am vazut toata faza.
                        Last edited by burtosu; 27 January 2016, 22:02.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • Originally posted by ursamajor View Post
                          Vom scăpa vreodată de idioții nesimțiți?
                          Un idiot și un nesimțit "prinși" în câteva secunde.
                          apropo, tu ce cautai pe linia de tramvai ?! de-abia acum am observat ca te pregateai sa treci tot pe linie si prin dreptul refugiului.
                          n-ai schitat niciun semnal ca sa schimbi banda... asta in care dintre categorii se incadreaza ?

                          Comment


                          • conducea preventinv, daca e dupa refugiu nu mai exista risc sa-i intoarca vreunul in fata
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Dar voi vedeti ce indicator este pe refugiu ???? "Ocolire pe ambele parti" , deci este legal sa circuli si pe linia de tramvai!!!Repede v-ati luat de el!!!
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • nu conteaza, a gresit
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google