Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Așa e, n-a fost dată să stea tramvaiul după mașini, poate la rarele ambuteiaje ce se mai formează ocazional.
    Și nu numai din cauza traficului redus, ci mai mult din cauza rarității lor. Nu mai e transportul în comun de altădată. Autobuzele și tramvaiele primăriei sunt puține, depășite clar de concurența microbuzelor particularilor. ;)
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Originally posted by prometheus View Post
      E si uite cu toate aceste modificari ala Braila , n-am vazut tramvaiul sa stea dupa masini.
      Evident, toate masinile sunt la Galati.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Da, și ale gălățenilor la Promenada Mall. )
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • aia care merg cu 40 pe banda 2

          Comment


          • si pietonii care asteapta autobuzul pe prima banda a drumului, in centrul orasului, la romana mai exact.pentru ei nu mai exista amenzi.
            Attached Files

            Comment


            • Vai! Pai asta se intampla in majoritatea statiilor de autobuz. Stau in mijlocul strazii si se uita doar in directia de unde vine autobuzul. Adica daca il vezi doar atunci cand e la distanta de 50 de statie, e ca si cum l-ai fi pierdut. Probleme grave cu instinctul de conservare...
              Last edited by vitriol; 30 January 2016, 22:51.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • eu am impresia ca astia cred ca vine mai repede autobuzul daca se uita dupa el... am intalnit foarte des treaba asta...

                Comment


                • Pe mine ma enerveaza masina scolii de soferi, o lalae cu nesimtire pe a doua banda, blocand circulatia, instructorul doarme cu telef la urechi, uneori masina se apropie riscant de mine cand circula pe prima banda, fara reactie din partea instructorului, il doare la basca.

                  trimis de pe mobil
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Sa iti gasesti masina lovita ( pumn, obiect dur ) sau zgariata de catre vecinii binevoitori, pentru ca le-ai parcat pe locul "dat din nastere" ( nu acele locuri castigate la licitatie, cu pancarda si platite). E oare atat de greu sa lasi un bilet "Ai parcat pe locul meu" si sa lase masina in pace ? Masina e vinovata pentru "inconstienta" soferului..

                    Comment


                    • Ai si tu dreptate, dar pe de alta parte poti lasa un biletel pe bord pe care sa scrii nr. de telefon.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Vecinii se mai si cunosc intre ei, asa ca pot discuta frumos/rupe oasele, dupa educatia fiecaruia, fara a implica masina, care nu are nicio vina.

                        Comment


                        • Originally posted by Midnighte View Post
                          Sa iti gasesti masina lovita ( pumn, obiect dur ) sau zgariata de catre vecinii binevoitori, pentru ca le-ai parcat pe locul "dat din nastere" ( nu acele locuri castigate la licitatie, cu pancarda si platite). E oare atat de greu sa lasi un bilet "Ai parcat pe locul meu" si sa lase masina in pace ? Masina e vinovata pentru "inconstienta" soferului..
                          Eu mi-am lasat in masina la vedere numarul de telefon, mai bine sa ma cheme sa mut masina decat sa-i faca ceva.

                          Pe mine ma enerveasa satenii care stau fix la trecerea de pietoni, niciodata nu stiu daca vor sa treaca sau doar stau, poate doar povestesc in locul acela sau asteapta pe cineva, nu pot sa-i inteleg de ce stau fix acolo.
                          Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            ... poti lasa un biletel pe bord pe care sa scrii nr. de telefon.
                            Originally posted by mr.K View Post
                            Vecinii se mai si cunosc intre ei,...masina care nu are nicio vina.
                            In Buzau exista regula primului venit. Tatal meu, impreuna cu un vecin au turnat o placa de beton pe care acum parcheaza 4 auto.
                            Asta prin 2000 (daca nu ma insel). Niciodata nu i s-a reprosat celui care a mai parcat acolo, ca e locul nostru. Niciodata nu ne-am atins de vreo masina.
                            Doar dispute pentru magaria de a o planta pe 2 locuri.

                            De 35 de ani stau in aceeasi zona, nu am vazut pana acum stergatoare ridicate si de ceva timp m-am trezit de 3 ori cu ele ridicate si ultima oara, de Sf Craciun - (a 3-a zi!) arcul unuia sarit si capacelele de plastic rupte.
                            Pentru ca am parcat si voi parca fix unde gasesc un loc liber. El crede ca e locul sau pentru cheltuiala cu o juma de sac de ciment (pentru "indulcirea" unei borduri).
                            Inteleg situatia cand este o persoana cu dizabilitati, INSA cand esti tanar si in putere si ai locuri libere la cca 20-50 m chiar este iritant!
                            Nu era bine sa sun la politie si sa i se aplice o amenda pentru distrugere de proprietate?
                            S-au ferit de mine, pana intr-o seara cand am parcat provocator, fara stergatoare si mi-a sunat la usa, la ora 22:05 sa mut masina...
                            Vecina de 30 de ani, fix de pe aceeasi axa de apartamente, de sub mine.

                            Mi se pare un gest lipsit de bun simt a te atinge de proprietatea unei persoane, e de preferat discutia, un biletel, etc.
                            Dar nu sa te apuci sa distrugi complet o masina cu acid sulfuric, asa cum am auzit de un caz extrem!
                            Last edited by 77sky; 4 February 2016, 20:54.
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Am vazut o masina pe care se aruncase o cutie intreaga de vopsea gri. Probabil cea mai ieftina vopsea. Oameni de toata jena.

                              Comment


                              • Originally posted by 77sky View Post
                                mi-a sunat la usa, la ora 22:05 sa mut masina...
                                Vecina de 30 de ani, fix de pe aceeasi axa de apartamente, de sub mine.
                                Pai asta-i de bine, nu-i de suparare. Nu te intalnesti mereu cu asa ocazie.
                                Pe unde zici ca stai?

                                Mi se pare un gest lipsit de bun simt a te atinge de proprietatea unei persoane, e de preferat discutia, un biletel,
                                Mai bine atingere; cu biletele e mai naspa; poate sa dea barbatsu de ele
                                Last edited by IancuMIC; 4 February 2016, 22:25.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google