Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am patit si eu ceva asemanator, nevasta-mea era inauntru sa plateasca si eu am tras masina de la pompa, au inceput aia inauntru sa strige ca fuge masina de la pompa, pana sa se lamureasca cine plateste.

    Comment


    • E normal ca pompa nu se deblocheaza, pentru a se relua alimentarea, pana nu se face plata pentru carburantul livrat.
      Nici daca, cu ocazia alimentarii, mai faci si anumite cumparaturi, rovinieta, o apa un suc, o cafea, nu mi se pare normal sa pleci de la pompa. Te duci, platesti dupa care muti masina in locurile rezervate si faci shoping; slava Domnului, majoritatea statiilor au spatii de parcare.
      Chestiunea cu claxonarea, tine mai degraba de necunoastere, decat de bun simt.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Totuși nu mi-a reproșat nimeni ca am plecat de la pompa și pe urma m-am dus sa platesc.

        Comment


        • Parerea mea este ca cel mai de bun simt este sa:
          - alimentezi,
          - platesti carburantul (deblocand astfel pompa),
          - muti masina (eliberand astfel locul la pompa) si...
          - dupa aceea shoping, cafea, suc, poti sa faci si gratar !!!
          Doua tipuri de marlanie apar in situatiile in care unii foarte grabiti au pretentia sa te duci la casa in pas alergator si sa te intorci in fuga si claxoneaza ca prostii.....sau cand cel ce a alimentat face picnic la pompa, face shoping, spala masina, curat in portbagaj, etc...apoi nu isi gaseste cardu' ala pe care are bani sa plateasca.

          Comment


          • Pe mine ma irita taximetristii care merg cu 20 la ora pe drumuri cu o banda pe sens. Merg la grebla si sunt si iritati daca ii atentionezi

            Comment


            • Ei si tu acuma; mananca si ei o paine..
              Aia macar au o scuza.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Lipsa de bun simt se cheama. Nu au nici i scuza ca vor sa castige o paiine

                Comment


                • revenind la alimentarea cu combustibil. ma enerveaza, poate mai tare decat cei care mai fac si alte cumparaturi pe langa alimentare, cei care alimenteaza pana in buza. si pentru ca nu merge struna, trebuie sa mai baltacaie masina putin, sa mai sara de cateva ori maneta de la pistolul de alimentare s.a.m.d. , etc ...
                  sigpic

                  Comment


                  • Pentru toate situatiile enumerate de voi pana acum,important e sa ne pastram calmul.Suntem in castig
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • Giratoriul loveste din nou !
                      Unii sunt praf si pulbere la volan !

                      Doamne fereste

                      Sunt socat uneori cand vad asemenea specimene la volan , cum sa nu te gandesti ca poate ai pe cineva in stanga ta ?? cand efectuezi o manevra de genul ala nu te asiguri macar asa fugitiv in oglinzi ?
                      Last edited by prometheus; 15 January 2017, 15:53.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • s-a bagat si el, ce mare lucru ? stai linistit ca te-a vazut, dar a zis ca, daca apuca s-o ia inainte, il lasi. ceea ce a functionat. de astea vad zilnic, dar nu sunt din neatentie, e codul bucuresteanului: daca am apucat sa intru cu botul, ma lasa.

                        Comment


                        • @ prometheus: vina ta!
                          In secunda 0:20 a filmuletului se observa ca ai de-a face cu un dubios. Din pozitia pe care o avea ar fi trebuit sa se duca inainte catre oras si nicidecum sa continue catre stanga spre centura! In acel moment se impunea o mana infipta ferm in claxon si piciorul pe acceleratie pentru a-i interzice sa se bage aiurea si cu nesimtire.
                          E un caz clasic de Braila in care cocalaru cu haudi isi rade de fraieru' cu logan. Asa e la noi, stii bine.

                          Comment


                          • Numaul masinii nu este de Braila , am zis ca poate a mucit directia si s-a rasgandit , totusi ma asteptam sa se asigure si el daca tot nu stie pe unde sa mearga ,macar sa nu deranjeze pe altii in trafic! A fost cam la limita .
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Sunt multi sateliti de genu' asta in trafic.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Numaul masinii nu este de Braila , am zis ca poate a mucit directia si s-a rasgandit , totusi ma asteptam sa se asigure si el daca tot nu stie pe unde sa mearga ,macar sa nu deranjeze pe altii in trafic! A fost cam la limita .
                                daca aveai sange, il loveai. eu asa am facut cu un taximetrist, mai ales ca trebuiau vopsite niste elemente. am facut pe prostu' si i-am dat-o.
                                ce-i drept, am stat vreo 7 zile fara masina cat a fost in service, dar am vopsit-o. acum astept ceva pentru laterala dreapta, ca mi-am zgariat-o binisor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google