Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Soferii
    1.Impertinenti
    2.Care nu respecta regulile de circulatie( desi-s incepator ma enerveza la culme care in curbe trece pe contrases,care nu semnalizeaza,neacordare de prioritate[io si cand am prioritate,tot ma uit ca era sa o patesc] si alte "nimicuri" din astea care in cateva clipe totul se transforma in niste fiare...
    3.Femeile(ma exaspereaza..Majoritatea,nu chiar toate)
    4.Baietasii "cool"..Cu muzica la maximum si alea alea, care nu stiu sa parcheze o masina
    5. Si cei care desi gresesc tot ei comenteaza...Cum zicea un membru de pe forum: FII POLITICOS IN TRAFIC!!!
    Last edited by Tudor; 30 August 2008, 12:02.
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Aia si alea proaste in adevaratul sens al cuvantului.Noi, aici la CONSTANTA ne-am saturat de figurile altora care vin, chipurile pe litoral.Nu am avut niciodata pretentia ca as fi un mare driver, dar am avut 3 situatii limita in vara asta in care doar prezenta de spirit m-a scos din belea.

      Comment


      • Taximetristii in primul rand,pe care nu ii las sa faca nimic in fata mea,asta cand sunt la munca,lucrez ca sofer pe o duba,si imi permit sa ma bag in ei cu masina aia,in al 2 lea rand toti prostii din sensurile giratorii care nu stiu sa-si tina banda si anume intra pe banda 2,merge pe 3 si iese pe 1,si in al 3 lea rand masinile cu numere de italia,spania,etc,care habar nu au ce este soferia
        Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

        Comment


        • ...

          - soferii slabi care stau mult timp in unghiul meu mort. Nici nu trec mai repede, nici nu stau sa-mi lase loc sa schimb banda la nevoie. E periculos si pentru ei si pentru mine
          - cei care merg fara semnale mereu si se baga peste tot, avand impresia ca sunt mari soferi. In fapt sunt nesimtiti si nu au mana cu adevarat.
          - cei care claxoneaza in secunda doi dupa verde
          - cei care atunci cand eu sunt pe banda doi pentru ca pe 1 e o caruta/bicicleta/carut de butelie si urmeaza sa ma repliez imi dau flash-uri, neavand rabdare sa vada daca le fac loc dupa ce trec de obstacol
          - capsunarii/tiganii/unele femei care nu te lasa sa intri in coloana desi ele stau blocate acolo. (dar lor le place sa fie lasate)

          deocamdata atat ca tre sa plec in oras


          respect

          Comment


          • Mama ei de circulatie...

            Ma irita si ma amuza teribil unii "conducatori auto" care semnalizeaza EXACT in momentul in care fac virajul...
            Omit faptul ca este obligatorie semnalizarea intentiei (cu o anumita distanta in prealabil, fata de locul manevrei) nu a shimbarii directiei de mers...
            Ce rost mai are sa semnalizezi daca deja ai facut manevra viratorie???

            Cu cati nu v-ati trezit ca trag brusc de volan dreapta (sa parcheze) si in acelasi timp si semnalizeaza? Silindu-va astfel,,,la o franare brusca si cateva cuvinte de post...
            De cate ori nu ati vazut pe unii ca nu semnalizeaza desi, daca ar fi facut-o v-ar fi permis sa intrati rapid in trafic? (dupa o strada secundara).

            Deci,,,se semnalizeaza INTENTIA de schimbare a sensului de mers...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • Si pietonii care trec strada aiurea .
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • Nu gasesc nimic amuzant doar enervant. A fost si un thread la un moment dat in care se spunea la ce foloseste acel "bat" numit semnalizare. Iar eu personal cred ca as face economie la carburant daca stimatii nostri colegi de trafic ar semnaliza INTENTIA pentru ca as putea sa ma incadrez din timp pe alt traseu de mers.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • @pigoo: pacat ca nu stai in Buc,am o vecina are un VW Polo,e tanara in jur de 25 de ani,si crede-ma conduce mult mult mult mai bine decat o gramada de barbati.Si sa vezi ce stie sa manevreze masina,mai ales la parcari:eu n-am vazut in viata mea o femeie sa conduca asa.
                  Pe mine cel mai mult ma enerveaza aia care au luat carnetu pe spaga si care n-au habar sa conduca.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Pigoo View Post
                    Salut . Primul meu post pe aici , sunt nou .
                    pe mine ma enerveaza taximetristii pentru ca 90% dintre ei nu semnalizeaza cand schimba benzile ; si soferii de pe maxi taxi ..
                    Din ce am vazut pot sa spun ca tot ce e cu numere de Bucuresti (cu precadere turismele) se comporta asa in alta localitate...
                    Last edited by viorelu; 4 September 2008, 12:31.

                    Comment


                    • Corectie: cam tot ce e cu numar de bucuresti se comporta asa peste tot, inclusiv la ei. De unde crezi ca invata sa se comporte asa?
                      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                      Comment


                      • Revin si mai adaug unii la ce am scris. SOFERII CARE TREC PE ROSU !!! Ca era ieri sa intre unu in mine care a trecut pe rosu, mai avea si viteza netrebnicul.

                        Comment


                        • pai ai vazut vreunu' care trece pe rosu cu viteza redusa?

                          Comment


                          • Stiu eu unu...Care se asigura ca in primul rand nu vine nimeni, apoi ca nu-l vede nimeni, ca nu-i nici o camera pe stalpi...Dar numai noaptea, cand nu e circulatie
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by FLORIN77 View Post
                              Si pietonii care trec strada aiurea .
                              era vb de conducatori auto..Unii pietoni(majoritatea) nici nu stiu regulele de circulatie(macar cat de cat,pt pietoni)..F multi am vazut ca se baga pe trecere,la jumatea ei daca vede o masina ca vine se opreste si ii face semn conducatorului sa treaca..Halal..
                              oricum sunt 100 % acord cu tine

                              stima
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Originally posted by TWeetY View Post
                                pai ai vazut vreunu' care trece pe rosu cu viteza redusa?
                                Da, asa e, numai cu viteza poti trece pe rosu exceptie desigur noaptea cand chiar nu as vede rostul sa stai singur pe la 2-3 noaptea intr-o intersectie sa astepti sa se faca verde cand esti numai tu si cainii vagabonzi in oras.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google