Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca cineva dintre noi nu a fost obraznic in trafic macar odata. Totul e sa stii pana unde poti merge cu aceasta obraznicie si, de ce nu, sa te pui in locul celui pe care l-ai incurcat sau ai de gand sa il incurci si sa te gandesti la ce ai face tu in locul lui...

    Recunosc, si eu am fost si mai sunt cateodata obraznic in trafic, insa in momentul in care am incomodat pe cineva imi cer scuze cu avariile sau cu un salut de "mea culpa''.

    Pot sa spun, ca in cazul meu, daca ma incurca cineva dupa care isi cere scuze cu avariile sau prin alt semn, ma calmez instant si nu mai am treaba cu el. Conteaza enorm pentru mine daca cel vinovat isi recunoaste vina.

    Iar in ceea ce priveste taximetristii, pot sa spun ca sunt destul de tolerant fata de cei cu putin bun simt.
    Un exemplu concret e statia de taxi din fata Spitalului Judetean (aradenii stiu ce si cum): acolo, de obicei, taximetristii intorc peste dubla continua. Cam in 70% din cazurile cand trec pe acolo si este un taximetrist care vrea sa intoarca peste dubla continua, il las sa intoarca. Desigur, acest lucru se intampla doar cand taximetristul are bun simt si o minima educatie rutiera si anume: nu forteaza intoarcerea, semnalizeaza din timp si incearca sa realizeze un contact vizual cu cei care vin din spate. Pe aceia care fac asa, de fiecare data ii las si mi se multumeste pentru gest in 100% din cazuri. Chiar daca taximetristul face ceva ilegal, mai bine ii las sa se duca, decat sa forteze intoarcerea si sa nenoroceasca pe cineva.

    Din pacate, tot mai putini taximetristi din Arad si nu numai mai au bun simt. Insa, cat timp, exista unul singur care e de treaba, nu e totul pierdut.
    sigpic

    Comment


    • Pe mine sincer ma deranjeaza cei care au prioritate,stau dupa ei sa treaca si fara sa semnalizeze,fac dreapta...Domne,e chiar asa de greu sa semnalizezi? Mi se intampla zilnic sa-i intalnesc. Ce sa mai zic de unele femei,care DESI semnalizeaza stanga/dreapta,niciodata nu esti sigur pe unde o ia...si mai sunt si astia care,cand vrei sa-i depasesti,fac tot posibilul sa nu reusesti,inclusiv sa te bage in sant.

      Comment


      • Eu unul am tras o concluzie in trafic,taxiurile si masinile de fite,nu sunt dotate cu lumini de semnalizare.

        Comment


        • Sau mai sunt anumite ambuteiaje in trafic si se face o coada de vreo cateva zeci de masini si altii mai semecheri de ce sa stea ei la coada incearca o depasire chiar daca din fata le vin masini.Eu pe astia nu ii las nici de al naibii sa se bage si se uita asa cu mirare sau cu ura la mine ca vezi Doamne el ar avea dreptate. .Sa stea si ei ca toti oamenii ca in general toti ne grabim dar asta-i viata.

          Comment


          • pe mine unul ma enerveaza la culme cei care iti gresesc in trafic si nu ridica o mana, o avarie, nimic pentru a'si recunoaste vina...sau cei pe care ii lasi sa treaca si nu au bunul simt de a'ti multumi...in rest nu am ce comenta pentru ca imi cam fac de cap..bine in limita bunului simt

            Comment


            • Apropo de cei care nu se dau de pe banda 2 , eram pe autostrada si am vrut sa vad si eu cat prinde masina ....cu greu reuseam sa ii dau la oparte din fata mea chiar daca eu aveam viteza... ei nu concepeau sa ii depaseasca un LOGAN.
              Iar pt cei din alte orase .. mi-ar fii placut sa faca si politia bucuresti cum face politia provincie ..... din 4 masini eu eram a singuru cu nr de bucuresti si pe mine ma luat.... noroc ca am toate actele si totul inregula la masina.
              Doar oamenii plicisitori se plictisesc!

              Comment


              • da asta e adevarat cu politia , am observat si eu , si cel mai mult i opreste pe cei cu numere straine , numere rosii etc , si pe multi i prindeau fara acte cu asigurari expirate si asa mai departe
                Its just a car ...

                Comment


                • Mai nou politia opreste masiniile cu numere de bulgaria si polonia!

                  Comment


                  • astia de pe maxi-taxi sunt belea .desi se asigura si semnalizeaza ies din asa zisele statii fara sa-i doara undeva ca ala din spate poate are 100 la ora si e posibil sa nu aibe spatiu si timp sa opreasca.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • mia nou ma enerveaza aia cu stopuri de tunig by vitan si cele fumurii.
                      au dreptate militienii cand le salta taloanele.
                      Fuarte Nervos !!!

                      Comment


                      • Toti gresim, toti suntem uneori obraznici fortand putin mai mult traficul dar asta nu inseamna ca nu sunt ''fair play'' cand trebuie...doar unii uita sa-si recunoasca figurile din trafic(fite, besini, figuri si alte din astea)....sa speram ca altii se vor mai discipliniza in trafic, doar nu sunt ei cei mai tari, oricum multi neexperimentati ajung prin copaci, rĂ¢pe din cauze bine stiute de noi....ar trebuii la unii sa-i mai tragem de urechi si totusi putin le pasa...nesimtiti cu duiumul
                        De femei in trafic(unele) m-am convins de mult timp, trebuie sa stai cu ochii bine deschisi sa vezi ce fac, altfel te risti la lovire, batranii nu mai zic''varza''...taximetristii, sub orice critica...
                        Ne mai auzim, atentie in trafic!
                        cu stima kenjiro_sanga
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Da am patit-o si eu,pur si simplu nu se vedea cand punea frana,cu stopurile lor facute cu spray...
                          sigpic

                          Comment


                          • astia cu numere bulgaresti e posibil sa aibe acte de drujba sau masina de tuns iarba si de aia politia umbla dupa ei.mai sunt si unii cu numere italiene care conduc de mai bine nu ar conduce.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Eu n-am stopuri facute cu spray, am folie destul de transparenta. Si eu va enervez?
                              Attached Files
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • la tine mai merge.... d anu am mers in spatele tau sa vad ce si cum.
                                Fuarte Nervos !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google