Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am păţit şi eu d-astea Leon's
    Şi după ce l-am depăşit (la a doua încercare) tot el mă claxona că ce, sunt eu şmecher de-l depăşesc, sau ceva de genul ăsta

    Comment


    • Sunt soferi de logan care se cred ca sunt la volanul unei "pisicute" si fac tot felul de prostii.Veneam de la Galati si unul de asta m-a depasit pe mine si pe cel din fata mea,cel de pe contrasens a franat si a tras dreapta pentru a evita impactul ,pricopsinduse cu un sut in spate de la un renault.Astia doi s-au oprit sa se certe iar martalogul (imi cer scuze)cu logan cu numere de Galati a disparut ca magarul in ceata.Pai nu e frumos zic eu sa faci asa.Si nu e caz singular.Nu vreau sa jicnesc pe nimeni ci doar sa atrag atentia unora sa fie mai civilizati decat sunt acum in trafic.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Pai martalogul ala trebuia tarat la Politie,,mai ales ca a si oprit,,sau luate numerele si dat in fapt pt DEPASIRE NEREGULAMENTARA..e clat vinovat si ala cu depasirea,,dar si ala cu renaultul ca nu a a pastrat distanta.

        Comment


        • Astia de la politie sunt varza rau :| nici prioritate nu iti dau nimic a patit batranul de multe ori sa nu i se dea prioritate de la politie chiar daca nu erau in misiune.Au girofarul pe cupola si sunt zei.(Poate sunt si colegi care lucreaza in politie si sa nu se simta afectati de cuvintele mele dar asta e situatia)

          Comment


          • La munca sunt locuri unde parcheaza toata lumea si locuri platite la primarie de locatari (sunt si persoane fizice in bloc). Atunci cand nu gasesc loc de parcare, parchez pe locurile alea platite si pun o hartie A4 pe bord, cu numarul de telefon. Ce vorbesti ma, chiar si cu numarul la vedere, m-am trezit blocat "pai ce frate, eu sunt obligat sa te sun pe tine cand tu parchezi pe locul meu...". Pe langa asta, ma mai suna tot felul de ciumpalaci, daca nu vand masina...
            Asa.. si aseara tocmai ma pregateam sa plec, eram in "bucatarie" si fumam o tigara. Ma uit pe geam si il vad pe unu' cum opreste perpendicular cu masina mea. Zic, hai ca o intind repede ca iar ma blocheaza ciumpalacii... Cand cobor, omu' isi parcase masina pe locurile alea neplatite si ma duc sa-i zic "scuze, puteti parca pe locul dvs..., la care el: don't worry, i didn't buy that parking space, i've just rent it. Beside, i can park here, also.
            Da ma, si tocmai cand ma pregateam sa zic ca mai sunt si soferi cu bun simt in tara asta, sa alfu ca sunt, dar nu sunt romani!
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Asta cam asa-i.
              Totusi, la mine in oras locurile platite de locatari, ziua, pana la ora 16 se pot folosi de ORICINE, daca sunt gasite libere. Dupa ora aia, sunt exclusiv ale celor care le-au inchiriat.
              Dar trebuie sa fie marcate.

              Pe mine ma enerveaza in continuare TOTI soferii.

              Comment


              • Iti recomand sa dai o tura prin vestul europei, o sa te rogi sa te enerveze cineva, o sa ti se para plictisitor.
                Ultima data cand am fost in vest, eram foarte entuziasmat ca nu ma enervase nimeni. Cum mergeam eu asa pe autobahn, banda 2, cu 180 km/h, la o distanta de 2-300 m in fata, il vad pe unu' care trage brusc de volan stanga, sa intre pe banda mea, si in momentul ala cred ca s-a uitat in oglinda si m-a vazut, pentru ca a tras dreapta si a inceput sa penduleze pe ambele benzini, o scapase de sub control. Cand am trecut pe langa el, cine credeti ca se agita si gesticula?! El! Ce numar de inmatriculare credeti ca avea masina respectiva?! Nici nu mai este nevoie sa raspund...
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • era moldovean .. sau un colorat de-al nostru

                  Comment


                  • Avea numere de Romania, ma. Nu mai conteaza din ce judet era.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • cine credeti ca se agita si gesticula?
                      Poate ai inteles tu gresit, omul se bucura ca te vede si incerca sa te salute.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Voia sa-mi spuna al cui e din Romania.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • sau ti-a zis una buna de romaniaa

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Voia sa-mi spuna al cui e din Romania.
                            Stiu eu: a lui ma-sa si a lui tatsu.

                            Culmea e alta: ca noi romanii ne consideram niste asi ai volanului, ceea ce e departe rau de adevar. Cand avem niste accidente grave, de vina e oricine, guvernul, starea drumurilor, tanti aglaia ca n-a trecut pe zebra cu viteza unui iepure in calduri grabindu-se la iepuroaica si tot asa.
                            Niciodata nu-i de vina soferul care s-a angajat in depasirea optimista a 15 masini si a intrat in altul, pe contrasens. Ce cauta dom'le ala pe contrasens, nu stia ca urmeaza zmeul sa depaseasca si sa-i ocupe banda?

                            Eu unul abia astept sa avem autostrazi cu cate 3 benzi. Sa vezi atunci cand se va produce o busitura cu 50 de masini. Vor fi de vina tot drumurile proaste. Ca s-au obisnuit pe ele zeci de ani si le vine greu pe autostrazi acum.

                            Originally posted by Loganu View Post
                            era moldovean .. sau un colorat de-al nostru
                            Auzi, vezi ca-mi iau halatul si-ti fac operatie ............. La 18 ani esti urmasul lui Senna? Numai tampitii de la Dacia au scos reclama cu soferii performanti in functie de regiuni.
                            Ca fapt real, in Constanta se circula mai prost decat la mine in oras si nu ma refer la sezonul de vara.
                            Ia si invata pentru stii tu ce.
                            Last edited by mr.K; 9 June 2011, 09:41. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Este suficient sa mergi doar in Ungaria sa vezi civilizatie in trafic, nici un claxon nu se aude dapai flashuri si injuraturi ca si la noi, pe autostrada cand vrei sa schimbi banda s-au pe orice alt drum, dupa ce ai dat semnal automat esti lasat , nu trebuie sa astepti sa treaca 20 de masini ca sa te lase cineva. Noi mai avem mult pana sa ajungem macar la nivelul lor.
                              sigpic

                              Comment


                              • si de ce ? in primul rand nu avem sosele. daca s-a bagat in fata ta si apoi merge cu 20 la ora nu-l poti depasi...
                                de la Bacau la Brasov (fac des drumul) fac 2.5 ore sambata sau duminica dimineata fara sa ma grabesc , fara nervi pt ca-i traficul usor.
                                dupa-amiaza cand revin pe acelasi drum e un cosmar. sub 3 ore nu poti face nici cu un veyron . si nu poti da vina doar pe un tip de soferi. tiristi , carute , incepatori , teribilisti , scuteristi-biciclisti , politie parca toti stau in calea ta.
                                mr. k spune bine : "Pe mine ma enerveaza in continuare TOTI soferii. "
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google