Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici sosele, dar nici soferi, ieri am vazut spulberate una bucata ML si una bucata X5. Prima de tren (depasit coloana staionata la bariera si pupat cu locmotiva), a 2-a masina a intrat in plin in cineva care facea stanga, smecherul cu X5 vrand sa depaseasca masina ce facea stanga si acorda priotate celor ce au trecut din sens opus, inchipuindu-si ca ala culege flori de camp stationat in mijlocul drumului. Semnalizarea stanga a masinii ce vira functiona, dar din ML se vede prost.

    Oameni buni, daca nici soferii de ML si X5 nu mai sunt soferi...........eu ma abtin.

    Comment


    • Originally posted by Costi-bc View Post
      si de ce ? in primul rand nu avem sosele. daca s-a bagat in fata ta si apoi merge cu 20 la ora nu-l poti depasi...
      ..............................."
      Repeti cliseul asta la fel cum face un robot. Nu soselele sunt de vina pentru accidente. Daca unul merge in fata ta cu 20 la ora, e evident ca vei face accident? Cam asta se intelege din ce ai scris tu.

      Originally posted by mr.K View Post
      ......................
      Oameni buni, daca nici soferii de ML si X5 nu mai sunt soferi...........eu ma abtin.
      N-are nicio legatura "talentele" in ale sofatului a celui de la volan, cu masina pe care o conduce.

      Nu drumurile sau masinile sunt vinovate pentru accidenete, ci oamenii.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        .................



        N-are nicio legatura "talentele" in ale sofatului a celui de la volan, cu masina pe care o conduce.

        Nu drumurile sau masinile sunt vinovate pentru accidenete, ci oamenii.
        De acord in totalitate cu tine.
        Aia cu ML si X5 s-ar putea sa nu fie de acord cu noi.

        Comment


        • Nu-i putem baga pe toti in aceiasi oala.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • De ce nu? Cumpar o oala mare, o marmita din aia de armata.
            Acum serios vorbind, n-am vazut sofer de X5 respectuos (bunul simt dispare odata cu preluarea cheilor masinii). Poate doar o tipa care parcheaza langa sediu meu, dar ea e neindemanatica rau, asa ca masina aia va face gauri in tabla altora masini (sper ca doar masini) in curand.
            Iar un ML sau X5 cu numere de Italia e si mai periculos, aia-s si smecheri si neciopliti, vazuti cu ceva bani in buzunare. Caz concret testat de mine.

            Comment


            • Ti se pare ca cei care conduc Logan dau pe afara de bun simt sau ceva? Aici facem abstractie de colegii LC.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Am intalnit soferi de Logan (destui) cu bun simt. De aia care conduc X5 am zis mai sus cati soferi cu bun simt am intalnit.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Repeti cliseul asta la fel cum face un robot. Nu soselele sunt de vina pentru accidente. Daca unul merge in fata ta cu 20 la ora, e evident ca vei face accident? Cam asta se intelege din ce ai scris tu.
                  prietene eu nu ma repet. altii ziceau de sosele si eu mi-am spus la randul meu parerea. daca coincide atunci poate avem dreptate. printre altele si soselele sunt de vina pentru accidente , poate cea mai mare vina o poarta. de ce ? pentru ca ne deplasem cu un scop , nu de placere si am dori sa ajungem intr-un timp rezonabil. daca ar fi o banda in plus garantez ca si accidente ar fi mult mai putine si toti ne-am deplasa mult mai relaxati , fara depasiri riscante si fara sa fim atat de stresati de trafic. sa nu vorbim si despre gropi , santuri si cratere ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Eu ma refeream la faptul ca repeti un cliseu, nu stiu daca ai mai zis sau nu faza cu "drumurile sunt de vina" pana acum.
                    Hai sa-ti dau un exemplu, drumul dintre Deva si Nadlac este mult mai bine asfaltat decat drumul dintre Nadlac si Szeged. Ma, pe drumul ala nu se plange nimeni atunci cand merge cu 30 km/h in localitati si 90 km/h in afara. Si ca sa vezi, nimeni nu se grabeste acolo, nu stiu cum se face...
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • foarte simplu. acolo stii ca mergi cu acea viteza. aici mergi cu 20 in afara localitatii , depasesti si te duci la 100 apoi iar incetinesti sau chiar te opresti , depasesti si iar ...
                      chestia asta s-a impregnat in constientul soferilor romani care nu stiu decat sa se grabeasca si sa depaseasca (de multe ori foarte imprudent) fara sa tina seama de regulile de circulatie. de ce soferii din marile metropole ale tarii noastre devin tot mai rai in trafic, tot mai "bagaciosi" si te depasesc si daca dai pe liber si in fata ai semafor rosu?
                      daca ti se strica masina la semafor si nu pot trece de tine te injura , ar fi in stare sa te ia si la bataie... daca ar avea pe unde sa te ocoleasca in cel mai rau caz cred ca nu te-ar baga in seama .
                      lipsa soselelor isi spune cuvantul asupra educatiei soferilor si trebuie sa recunoastem ca suntem din ce in ce mai prost educati.
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Daca si dupa ce ai scris in postul de mai sus, sustii in continuare ca totul pleaca de la drumuri, eu aici ma retrag din discutia asta. Multumesc.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Totul tine de civilizatie ,respectul fata de altul , respectul fata de sine si asta explica totul inclusiv lipsa drumurilor .

                          Comment


                          • da aia care parcheaza langa trecerea de pietoni nu va enerveaza ? ( nu deschide-ti subiectu cu parcarile din bucuresti ca devenim offtopic)

                            Comment


                            • cel mai tare ma enerveaza persoana mea,din cauza ca sunt enervat de altii si devin nervos la volan.
                              Suna aiurea ,nu?
                              CT-97-VIPsigpic

                              Comment


                              • Originally posted by hmv86 View Post
                                da aia care parcheaza langa trecerea de pietoni nu va enerveaza ? ( nu deschide-ti subiectu cu parcarile din bucuresti ca devenim offtopic)
                                Daca imi obstructioneaza vizibilitatea, da, ma enerveaza. Daca nu, nu.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google