Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma enerveaza soferii care depasesc coloana si se baga la stop primii
    cei care vorbesc la telefon in timpul condusului si formeaza coloana in spatele lui

    dar ce sa-i fac astia sunt soferii care cred ca si-au luat sosea si nu mai ei pot merge pe ea
    "cromul este placerea mea"
    "cui nu-i place , valea"

    Comment


    • eu stiu cum e sa faci un km in 1 ora dar daca toti depasim si am vrea sa fim primi ar fi mai mare haosul.
      din cauza unora care dubleaza la viraj dreapta nu trec altii corecti care au stat la rand.
      regulile trebuie sa fie pentru toti.
      daca a gresit omul si e strain e altceva dar daca vad ca se baga cu tupeu si e nesimtit cum fac multi poate fi imbracat in politist si nu il las.
      asa se intampla si la noi ca si in bucuresti pentru ca din lipsa de civilizatie blocheaza intersectia.

      Comment


      • brutus ...nu toti care vb la tel merg incet :P evident....sunt o gramada de exceptii cu tot felu de " smecheri " vorba lu rdd ;) cu masini scumpe pe spinarea lu taticu ....de astia mi-e scarba rau :| in rest nu prea am boala pe nimeni.... la noi la BV taximetristii majoritatea sunt baieti faini ;)
        sigpic

        Comment


        • da de astia cu banii lui taticu am uitat ,nu am boala pe ei nu ca ar avea bani dar se cred prea superior fata de altii
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • pai asta era vb de basinile lor parca au c ine stie ce realizari....se uita la u ca esti intr-un logan de parca sunt smekeri lumi....asta e deranjant.... ... )
            JUST ME.....30-rdd......

            Comment


            • @rdd30 ar trebui sa ti se rupa pentru ca multi sunt cu masini second, de c***, cu sute de mii de kilometrii la bord, pline de kit. Eu unu nu ma enervez la astia, ba chiar mi-e mila ca sunt prosti.

              Mai sunt cei care au masini bune dar trecuti de 35 de ani care nu cred ca mai au vreo treaba, nici nu cred ca ii mai intereseaza.

              Copii de bani gata, cealalta categorie, sunt majoritatea niste idioti, soferi prosti si increzuti care nu stiu ce sa faca cu CP de sub capota si de cele mai multe ori ii folosesc prost. Fara ajutorul lui taticu se caca pe ei de frica. In general stau cate 2,3 in masina pentru a putea avea cat de cat spate. Poate o sa observati ca atunci cand sunt singuri, nu fac galagie niciodata.

              * sambata noaptea, undeva pe la Sighisoara, un idiot, cu un seria 3, imi dadea flashuri ca disperatu pa parca nu ii ajungea tot drumul. Bineinteles ca ii faceam loc, depasea, dupa care mergea cu 50, 60 km/h. Probabil nu cunostea drumul. L-am depasit, m-am pus pe mijlocul drumului si l-am dus 10 km in spatele meu cand cu a 1-a, cand cu a 2-a. L-am facut cu nervii dar nu a avut curaj sa faca nimic.
              Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 14:48.

              Comment


              • Originally posted by CAnnabYS
                @ suru ... eu am ajuns sa-i inteleg ... cel putin la traficul din bucuresti. si daca o sa am ocazia cred ca o sa ma iau dupa ei. nu-ti poti inchipui cum e sa mergi 10km in 2.5 ore ...

                si la traficul din bucuresti = legea junglei, soferii care pe mine ma enerveaza sunt cei care nu pot sa se adapteze ... (aka mosi, care asteapta ca ala din fatza sa aiba 50 de metri distanta ca sa plece si el de la stop; femeile exagerat de prudente; si multe alte exemple - mi-e greu sa le mai gasesc) ... am ajuns sa nu mai blamez persoanele care circula "ilegal" dar nu incurca traficul.

                daca supara pe cineva cei care merg pe sina de tramvai aveti ocazia sa injurati, sunt unul dintre ei
                De suparat nu stiu pe cine supara
                La noi in Constanta, pe bulevardul care face legatura gara - sat vacanta, de ceva timp nu mai circula tramvaiul, fiind inlocuit de autobuze. Liniile de tramvai sunt pe mijlocul bulevardului, bulevardul avand 2 benzi pe sens ( 3 dar una este folosita mai mult pt parcare )
                Si daca nu mai exista tramvai, se poate circula si pe liniile acestuia, mai ales ca am vazut ca sunt si marcate ca benzi de deplasare ( prin linii albe, delimitand benzile de mers )
                Deci pe acolo poti sa mergi fara grija ca ai fi in afara legii ( cine are grija asta , bineinteles)
                DAR, un caz mai special.....mergea omul nostru pe linia de tramvai, toate bune si frumoase, pana cand , enervata la culme, o bucata de tabla din linia tramvaiului s-a hotarat sa il deranjeze pe sofer , intrand in interiorul masinii, in zona pasagerului fata, strapungand covorasul si oprinduse la aprox 0.5 metrii in interiorul masinii. Ca o remarca asa...liniile alea de tramvai pot ascunde diverse ''surprize'' ( nicidecum placute, poate doar ca sunt mai libere, mai fara trafic ) Asa ca mare grija .
                Primaria a inceput sa scoata liniile nefolosite , in zona garii, dar lucrul avanseaza f greu, ( am inteles ca sunt costuri ridicate si este nevoie sa se sape adanc sub linii, de aceea va dura muuuuult timp pana sa se asfalteze bulevardul si in zona unde erau/sunt liniile de tramvai )

                Comment


                • pe mine ma mai enerveaza aia care nu "dubleaza" banda in intersectie la viraj stanga (pe drum cu o banda pe sens) si raman in coloana blocandu-i pe toti care vor sa mearga inainte/dreapta ...

                  ai carnet, invata sa-l folosesti inainte sa te urci la volan!

                  LE: @csebalyn ... daca ai sti cat de inteligent sunt sincronizate semafoarele la noi ... sincer poti sa faci banda si pe contrasens si sa nu incurci traficul (in unele locuri) ptr ca aici daca ai verde la intersectie sigur e rosu la urmatoarea si coloana iar toata lumea ajunge "mireasa" in mijlocul intersectiei, se pune rosu, ceilalti au verde si restu tzi-l poti imagina )
                  Last edited by CAnnabYS; 9 November 2007, 11:58.

                  Comment


                  • Originally posted by CAnnabYS
                    daca supara pe cineva cei care merg pe sina de tramvai aveti ocazia sa injurati, sunt unul dintre ei

                    gata, m-am descarcat.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • Daca ar trebui sa stai de 15-20 de ori la un semafor... n-ai mai fi atat de suparat pe cei care merg pe linia de tramvai... ;)

                      Comment


                      • am fost in bucuresti si stiu cum e traficul, din pacate
                        jungla, nimic altceva! au inceput in timisoara sa va copieze si nimic nu ma intristeaza mai mult
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • Cand ai fost? Inainte sau dupa ce s-a inceput balamucul cu lucrarile la infrastructura?

                          Comment


                          • amu vreo 4-5 ani :P
                            sint perfect constient ca amu e si mai rau. am trecut anu trecut pe centura sud si era groaznic.
                            de fiecare data cind trec prin bucuresti ma jur ca nu mai merg niciodata )
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • Asta e... Zi mersi ca nu locuiesti in Bucuresti. Noi ne-am obisnuit si ca sa revin la subiectul topicului:

                              Cel mai tare ma enerveaza pitipoancele de 1.5 m inaltime la bordul unui gipan de 3 tone si blocheaza intersectiile pt ca nu-si dau seama de dimensiunile masinii. Ar fi interesant daca o saptamana ar circula prin Bucuresti numai cei care si-au cumparat masinile prin forte proprii... ;). Cred ca Bucurestiul ar fi raiul automobilistilor!!! Din cele un milion si ceva de masini, cred ca vre-o 2-300 de mii de masini ar fi pe strada... ar fi fain nu?

                              PS Chestia asta am auzit-o la Radio21....

                              Comment


                              • Originally posted by mareom
                                Pe mine ma enerveaza soferii care au BMW-uri, mertane noi etc de peste 200 CP si merg cu 20 km/h in oras si cu 60-70 km/h afara si incurca toata circulatia
                                tu daca ai avea masina de 200cp ,sub 200 km/h nu ai tine-o in oras!
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google