"Songuri Care Ne Plac"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o gagica intr-o trupa rock ca aia e blasfemie. in rest, ei suna chiar bine.

    Comment


    • fani funk, neo-soul, rnburi, lo-fi hip hop si jazz pe aici? )

      funkkyy

      ceva mai soft

      ceva mai groovy

      pentur forumistii care "se simte" mai colorati decat deobicei

      pt mine Bill Evans e un clasic must have daca vrei sa te numesti jazzist, asa cum pt noi astia cu clasica Bach-ul e PAINEA, asa e si Bill pt jazz

      asta e mai de varsta mea, chestii noi alea alea

      la fel si asta
      Last edited by grigu32; 23 April 2018, 23:42.
      Semințele acelaș gust are.

      Comment


      • Interesante linkurile puse, Grigu32...

        Mi se pare mie sau sintetizatorul ăsta (pianul electric) are clapele mai lungi față de media? Cât despre Keyscape... cum ai ajuns acolo? Lucrezi cumva cu softuri / pluginuri audio? Nu de alta, dar s-ar putea să vorbim aceeași limbă.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • ma tenteaza productia muzicala si cum il ascultam eu pe Rob Araujo asta mi-a dat link de la keyscape si m-am pus sa ascult sa vad cum suna pianele astea ca poate poate imi cumpar si eu ca sa am un pian calumea si un EP pentru cand ma apuc de productie )

          legat de clape nu stiu, poate par mai mari da in principiu toate sunt standard. o fi si din cauza ca e f compact midi controlleru ala adica e "lat" cat clapa + inca vreo 5-6 cm sau te "fura" filmarea, nu stiu
          Semințele acelaș gust are.

          Comment


          • Hmmm, serios par mai mari...

            Știu de controlerele midi care au clapele de regulă mai mici, mai știu și de clape / keyboard de fapt clasice, de orgi de jucărie, de sintetizatoare, de piane electrice sau clasice în general (am ceva studii muzicale și "pierdeam" cândva 20/24 pe zi prin studiourile muzicale)... dar aici nu știu ce să zic. Fii atent la mâna tipului care cântă! Sau poate o fi de la vreun efect video sau de la unghiul filmării. În fine, nu mai contează, poluăm topicul și ne luam ban...

            Cât despre producție muzicală și gata, închei, vezi să ai în vedere să-ți achiziționezi MUSAI și o placă audio externă. Este un "must", altfel vei avea "lag" cum spun gamerii. Și desigur, monitoare active de studio (e poveste și cu alea).

            Baftă!
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • am de toate.
              kawai mp7 pentru studiu la facultate (sunt la pian principal), korg kronos 2 pentru ceva trupa de coveruri (m-am apucat recent), focusrite scarlett 2i4 2nd gen, monitoare esi nEar 05 (mostenire de la tata, si el mai corecteaza voci, mai compune piese pentru spectacole de teatru), un launchkey 49, korg nanokontrol 2 pt fadere si knoburi, un launchpad S ca si drum pads si am prins la oferta niste casti beats by dr. dre. astea le-am luat asa ca erau la jum de pret (550 de lei) altfel nu aveam. da e ok, le folosesc mai mult pt studiu caci nici una din clape nu are boxe integrate
              de folosit folosesc ableton live iar tata cubase 8. daca cumva ma atrage cubaseu mai incolo cand vine vorba de tras voci mix/master, o sa imprumut putin stickul cu licenta pentru cubase de la tata si o sa le folosesc concomitent

              nu stiu, poate e asa cum zici tu cu unghiul filmarii sau ceva..eu stiu de controlleru ala roland parca ce il are ca e standard..acuma nu stiu, poate doar mi se pare mie si chiar ai dreptate.

              on topic: George Duke intr-un concert live
              Last edited by grigu32; 24 April 2018, 22:18.
              Semințele acelaș gust are.

              Comment


              • Deci am mirosit eu ceva-ceva când am văzut Keyscape! Hehehe!

                Lumea e mică rău de tot!

                Să ai spor și să auzim de tine... și nu în ultimul rând, să te vedem pe scene mai mari decăt cele din cluburi!

                On topic...

                O combinație de trance cu metal!
                Amaranthe - Maximize

                Enjoy!
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • inca un clasic

                  mersi, de auzit o sa auzi probabil daca reusesc sa strang "fonduri" pentru bachelor la point blank sau bachelor la royal academy pe jazz..daca sunt in stare sa devin jazzist suficient de bun. haha )
                  Semințele acelaș gust are.

                  Comment


                  • Vanotek feat. Eneli – Tara (Andrew Brooks Remix)

                    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                    sigpic

                    Comment


                    • DJ Tarkan ft. Yalena - Get Better (Gon Haziri Remix)



                      Kadebostany - Early Morning Dreams (Kled Mone Remix)

                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                      Last edited by jelly; 8 August 2018, 09:54. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • DjJohn - Driving With Trance 026 (Summer 2019)

                        Doar ce l-am terminat de mixat.
                        Am ce asculta pe drumuri, vara asta
                        Enjoy! ;)

                        Comment


                        • Bravo omule!!
                          Last edited by 77sky; 12 June 2019, 18:55.

                          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                          Comment


                          • SICKOTOY feat. Minelli - Addicted
                            Last edited by prometheus; 7 July 2019, 22:24.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Aly & Fila with JES - I Won't Let You Fall

                              https://www.youtube.com/watch?v=iODGrT_Xg6U

                              Comment


                              • Armin van Buuren feat. Sam Martin - Wild Wild Son

                                Armin van Buuren's 9th studio album 'Breathe In' is OUT NOW! 🎶 Discover the 'Breathe In' album ➡️ https://AvB.lnk.to/BreatheInYASubscribe to Armin van Buure...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google