Angajari Pompieri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Angajari Pompieri

    Am deschis acest topic pentru ca am auzit un zvon comform caruia prin luna august va avea loc un nou concurs pentru angajare la pompieri.Cei care au mai multe detalii sunt invitati la discutii si poate avem si vreun pompier printre noi care sa ne impartaseasca experientele prin care a trecut.
    Eu detin deocamdata urmatoarele info cine mai are ceva in plus il ascultam

    proba fizica consta in
    -viteza pe 50 de metri
    -rezistenta pe 1000 de metri
    -abdomene cu mainile la ceafa timp de doua minute fara pauza
    -urcatul pe scara verticala pana la etajul doi
    -urcatul pe scara mecanica la etajul trei cu inclinatie de 30 grade
    -mersul pe parghie
    -o proba intr-un tunel cu echipament inclusiv masca si butelie de oxigen in care trebuie sa identifici 4 obiecte(vizorul e obturat).

    Altcineva?

  • #2
    Ceva timpi si bareme nu stii , la probele fizice?Si ce trebuie sa inveti pt examen?
    sigpic

    Comment


    • #3
      De invatat o sa apara pe site-ul isu bibliografia de invatat.Testele vor fi grila.Iar timpi si bareme habar n-am.Si am mai aflat ca pentru a fi declarat promovat trebuie ca media de la teste sa fie minim 7

      Comment


      • #4
        Si pana in ce data se pot face inscrierile?Si vor fi locuri disponibile si in Maramures, nu stii?
        si ce acte am nevoie?
        Merci mult de informatii
        Apropo: Am auzit ca este o limita de greutate, este oare adevarat?
        sigpic

        Comment


        • #5
          Pai nu stiu ca inca nici nu au anuntat pe site astia cate locuri o sa fie in toata tara sau cand are loc concursul tocmai ce stiu e ca prin august.Ca acte cazier si o fisa medical da am inteles ca mai incolo se face fisa medicala.De aia speram sa avem vreun pompier sau lucrator la ISU sa ne dea si noua detalii

          Comment


          • #6
            Eu am dat anul trecut la pompieri si nu am intrat pt ca am avut media prea mica(am luat examenul cu media general de 8.55 si ultimul care a fost admis din cele 26 de locuri a avut 8.62,deci eu am fost al 27 candidat si primul respins

            Comment


            • #7
              Nu e o meserie usoara ...Ca orice meserie trebuie sa iti placa . asta o stiu de la tata a fost vreo 20 de ani pompier
              sigpic

              Comment


              • #8
                Eu cred ca e o munca destul de usoara, depinde unde nimeresti sa fii.Daca nimeresti in ceva oras mic mic, cred ca mai mult stai decat lucrezi
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Mmmm din cate am inteles nu prea ai timp sa stai pentru ca se face instructie si antrenament la greu deci chiar daca stai in unitate si n-ai interventie tot faci ceva.

                  Comment


                  • #10
                    Sunt cel potin 2 pompieri loganisti care participa la intalnirile locale...Un galatean si un iesean
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google