Sony DSX-A30 - Radio Mp3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sony DSX-A30 - Radio Mp3

    Va salut. Ce parere aveti despre acest device? http://store.falcon.ro/produse/181-a...lecomanda.html

    Dupa specificatii, se potriveste la Logan, cu tot cu mufe? Sau mai trebuie si alte adaptoare achizitionate? Vad ca are si mufa ISO. Loganul meu este un Ambition din 2007. As vrea sa il achizitionez chiar astazi, ca vechiul Blaupunckt a decedat zilele trecute. Multumesc.
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    De potrivit se potriveste, dar nu mai bine iei ceva cu USB in bani astia? : Pioneer mvh 150ui de exemplu. Pretul este tot pe acolo, iar calitatea este mult peste. Scapi si de cd-urile din masina...
    Daca vrei cu cd gasesti tot de la pioneer : Deh 150 Mp.
    P.S: Acum am observat ca modelul pus de tine este cu USB, Imi cer scuze nu am fost atent prima data.
    Last edited by PRESTIGE; 3 July 2013, 11:27.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Da, are USB, tocmai de asta il vreau, ca nu mai are nici CD-uri. Deci e ok pentru Logan? Imi spunea cineva ca sa ma uit sa nu cumva sa mai trebuiasca niste adaptoare, ca Loganul e mai ciufut (nu ma pricep prea bine, deci nu mi-a dat detalii omul).
      De montat oricum o sa mi-l monteze cineva care se pricepe, dar omul nu stie exact ce model e si daca mai e nevoie de adaptoare in plus, etc. Ca model am citit din review-uri ca e unul foarte reusit, cu sunet foarte bun.
      Probabil cand voi mai avea bani voi schimba si boxele de pe masina.
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Mie tot la sony cdx gt 25 mi-a trebuit o mufă adaptoare pt antenă, în rest totul a fost bine. Mufa a fost câţiva lei.
        De auzit ar trebui să se audă mai bine şi cu difuzoarele originale, cel original e praf la capitolul calitate audio. Eu sunt şi obişnuit altfel pt că am subwoofer şi se aud mult mai bine difuzoarele maşinii când reduci bas-ul pt ele, se descurcă mai bine pe celelalte frecvenţe atât ele cât şi playerul, plus de asta eu ascult prin aux la telefon şi am poweramp care se aude foarte bine, are nişte setări bune.
        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

        Comment


        • #5
          Am facut comanda pentru el, azi il voi si monta cu un amic, o sa revin cu niste impresii. Sa speram ca se va auzi mai ok decat Blaupunkt-ul original pe aceleasi boxe originale, desi mie mi se parea ca se aude cat de cat ok si cel vechi.

          Adaptorul pentru antena de unde ar trebui sa il iau? Sau poate nu o fi nevoie, cine stie. Oricum radio nu prea ascult
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment


          • #6
            este nevoie, il gasesti la un magazin cu audio/video la 5-6 lei...
            MY CLA

            Comment


            • #7
              Si mai exact cum cer, adica ce adaptor sa ii zic lu nenea vanzatorul ca vreau, fiindca habar n-am
              Logan Ambition 1.6 8V

              Comment


              • #8
                Adaptor antena ISO. Gasesti aici poza:
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Am eu acel adaptor daca te intereseaza. Vad ca esti din bucuresti.
                  Dai o cola si e al tau !
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #10
                    Vad ca are si acel adaptor. Atasez o poza cu toate cablurile, etc, sa imi ziceti daca mai e nevoie de ceva.

                    ForumRunner_20130703_183531.png
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #11
                      Cu ce ai acolo este "plug-and-play" ...Nu mai ai nevoie de nimic !
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • #12
                        Ok. E bine. Azi il montez. O sa revin cu niste pareri despre agregat.

                        Am montat ieri dracia. Nu ma impresioneaza deloc. Sunetul sincer mi se pare mai slab ca la cel vechi. I-am facut eu setari, dar are la EQ cateva presetate, cea X-plode ar fi mai ok, insa distorsioneaza putin, am mai umblat eu, dar parca tot nu imi place.
                        Loudness e pe ON, in rest, mai mult de atata, nu are alte setari de sunet.
                        O sa ziceti ca deh, sunt boxe stock, dar parca Blaupunckt-ul vechi se auzea mai ok. O sa mai umblu la setari si revin cu pareri.

                        Ce boxe pe 16 ati recomanda pentru Loganel? Pe fata merg de 16 sau trebuie taiata masca usilor? Ca nu prea as vrea sa ma complic....la fel si pe spate.
                        Un pret, sa zicem 200 lei.
                        Last edited by blanarucristi; 4 July 2013, 09:43. Reason: Automerged Doublepost
                        Logan Ambition 1.6 8V

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google