Ruta:Constanta-Focsani-Gresu...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ruta:Constanta-Focsani-Gresu...

    Cam intr-o luna vreau sa plec la munte...
    Care e cea mai buna ruta Constanta-Focsani?
    Cine stie o pensiune in Gresu? Nu conteaza unde e poate sa fie in varf de munte atat timp cat ajung cu masina pana la ea... Vreau sa aiba curtea sa fie liniste si pace si sa ma relaxez dupa o vara agitata...
    Ma gandeam sa ma duc la pensiunea CMS(cooperativa-muncitoreasca-sporul)sau actualul Hotel Flora...
    Ce parere aveti?
    Dar cel mai mult si mai mult ma intereseaza sa-mi ziceti cum ajung mai bine si mai repede la Focsani ?
    Care e starea drumului intre Focsani si Gresu???
    Se poate ajunge de la Lepsa la Soveja???
    Am mai fost in zona acum vreo 4ani...
    De unde pot inchira un ATV(solid si mare gen BOMBARDIER ,POLARIS)la ce pret?
    Va rog nu-mi ziceti ca poluez padurile cu ATV-ul vreau sa fac o plimbare lepsa - odjula si poate si putin prin sat pe acolo
    Last edited by SoNyKeL; 31 July 2008, 20:07.

    sigpic

  • #2
    Cel mai bine,dupa ce ajungi in Focsani sa o iei pe soseaua Vrancei spre Bolotesti-Vidra-Lepsa-Gresu.Eu cred ca nu te mai duci spre Gresu dupa ce vezi peisajele si pensiunile din Lepsa.De la Lepsa nu te poti duce catre Soveja decat daca ai spirit de aventurier,vezi pozele cu alnirea Galatenilor de la Lepsa.In legatura cu ATV ul gasesti si la Lepsa si la Gresu scule bune si coclauri de strabatut.Distractie placuta si poate ne vedem in zona.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #3
      Sony, de ce nu te duci la mare frate, eu la mare ma duc in concediu.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Vitriol tu cred ca glumesti
        deci am zis ca vreau sa plec in concediu nu sa stau acasa
        Dan.Gutu mersi mult de sfaturi cunosc destul de bine pot sa zic si lepsa si gresu am fost vreo 3-4ani consecutiv dar pe vremea aia eram pustan ultima oara am fost acum4ani...
        Si sincer cred ca o sa ma duc tot in gresu la Pensiunea Sporul nu e cine stie ce dar le cunosc pe fetele de acolo care si acum tot acolo lucreaza stiu cum se gateste il cunosc si pe patron(am avut necazu ca prima oara cand am mers sa ni se infunde filtrele de benzina si patronul nea ajutat nea adus un mecanic nea identificat si rezolvat problema)
        Si eu sper sa ne vedem...
        Ideea e ca nu stiu care e cea mai buna ruta Constanta-Focsani am inteles ca inainte de braila sa fac stanga in Viziru parca sau ceva de genu trebuie sa ma mai uit pe harta...
        Si am mai inteles ca in Focsani fac dreapta la sensul giratoriu... Atat stiu...
        Ideea e ca taicamiu stie destul de bine drumul ,dar ai mei inca nu stiu ca mergem la munte vreau sa le fac o surpriza... A venit vremea sa am si eu grija de ei ca ei au avut grija de mine atatia ani , asa ca organizez totul singur

        Si prefer ca inainte de a pleca la drum lung sa stiu pe unde sa o iau...
        Plus ca e primul drum peste (80-100km) cu MCV-ul
        Last edited by SoNyKeL; 31 July 2008, 23:15.

        sigpic

        Comment


        • #5
          Sonykel, vezi postul meu cu ruta: http://www.loganclub.ro/forum/intaln...ighlight=lepsa
          Zambeste, maine poate fi mai rau!

          Comment


          • #6
            Cory in mesajul tau specificai ca "tineti drumul drept, va duce pana la Lepsa in conditii foarte bune"...Eu spun sa nu il pacalim pe Sony Deci Sony daca mergi cu loganul vei putea strabate acel drum cu alte masini nu.
            Drumul e in reparatii deci atentie la gropi.
            In legatura cu traseul pana la Focsani ma mai documentez si eu...Pretul pentru vila la care am stat noi inca nu l-am primit.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ma voi mai mult ma ametiti... Ce focsani - lepsa sunt mai multe variante de drum? E una singura nu? Cat de proasta e? Sau e proasta doar pe anumite portiuni?

              sigpic

              Comment


              • #8
                De la focsani la lepsa sunt doua variante...
                1.Focsani -Bolotesti-Vidra-Lepsa drumul pe care ti-l recomand eu...Acest drum e in reparatie dar nu e imposibil de mers pe el.Deci pe aici sa mergi.
                2.Focsani-Panciu-Soveja-Lepsa drumul este excelent pana la Soveja dar de acolo ai 13 km de mers pe un drum care este inchis circulatiei(e rupt pe unele portiuni).Deci nu iti recomand sa mergi pe acel drum cu toate ca noi am facut-o cand am fost la intalnirea de la Lepsa dar eram 5 masini in coloana si in caz de ceva ne puteam ajuta unul pe altul...De fapt ma puteau ajuta pe mine ca eram cap de coloana.
                Deci varianta 1 e de la Focsani incolo....Pana la Focsani mai cautam trasee.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Da da prima varianta stiu si eu...
                  si totusi pe prima varianta cat de rau e drumu???

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    E rau spre final, cam 10 km, iar pe a doua varianta sa nu te aventurezi, ca intre Soveja si Lepsa e jale, o poti testa daca inchiriezi ATV din Lepsa, macar asa, pentru aventura si peisaj.
                    Zambeste, maine poate fi mai rau!

                    Comment


                    • #11
                      Da stiu ca la soveja e nasol da dece naibi nu repara nimeni drumul stiu ca la un moment acum vreo 4ani era ok...

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sony sunt gropi din loc in loc mai ales dupa curbele "ac de par" unde nu ai vizibilitate si mai ales daca va fi o zi insorita gropile vor fi pe portiunea cu umbra iar vizibilitatea e scazuta.De reparat ai sa vezi ca se repara drumul ...Chiar e facut pe o portiune de drum care se oreste fix pana la vila sefului cel mare din Focsani....Este doar o coincidenta
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Bun haideti ca m-ati lamurit cu drumul... Stie cineva exact de unde pot inchiria atv din zona? Un site ceva??? Preturi???

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            La intrare in Lepsa vei vedea indicatoare cu inchirieri de ATV-uri...Preturi site-uri nu stiu...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Preturi, injur de 100 ron/ora, cum e peste tot, banuiesc.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google