Dacia Duster Dustruck 6X6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Duster Dustruck 6X6

    Un nou model Dacia?
    Attached Files
    Last edited by Niki; 28 May 2014, 10:08.

  • #2
    Astia nu au ce face cu banii si cu timpul lor? Cine naiba cumpara asa ceva? Cauciucurile alea din spate or sa se toceasca intr-o veselie. Parca incearca sa reinventeze roata. Mi se par copilaresti astfel de experimente.
    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

    Comment


    • #3
      Nu e nici prima si nu e nici buna de nimic.Tancul din plastic.Macar a mosului asta e utila.
      Attached Files
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        E la nivel "concept", nu se stie daca se va fabrica vreodata asa ceva ca model de serie.

        Comment


        • #5
          Normal ca nu o sa apara.Poate cel mult o varianta pickup Duster.E bine macar ca se face ceva,cineva deseneaza pe acolo etc.La noi nu se mai face mai nimic.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Am un prieten care mi-a spus de ea chiar azi doar ca mai devreme un pic, si el a vazuto live la Dacia Mioveni. Sunt totusi curios daca o sa apara pe piata asa ceva, modelul pare interesant si sa vezi o astfel de masina pe strazile patriei si sa mai scrie si Dacia pe ea ... pare si mai interesant. Probabil daca ar expune acest model intr-o alta tara dar fara nici o sigla pe ea, nimeni nu ar spune ca ar fi Dacie. Insa sunt curios daca se va produce acest model pana la urma si mai ales daca va avea si o motorizare pe masura.
            Last edited by Toorop; 25 May 2014, 12:03. Reason: Completare post

            Comment


            • #7
              este doar o joaca, nu se va fabrica niciodata...parca ziceau ca sunt proiecte ale studentilor

              Comment


              • #8
                Sa se produca in serie asa ceva mi se pare imposibil. Probabil ca va fi donata MAPN-ului sau altor structuri care au nevoie de "monstri" de genul asta.
                fara

                Comment


                • #9
                  S-au luat dupa G-ul 6x6. Doar pe nisip e util sa ai mai multe roti sa nu te afunzi.

                  Comment


                  • #10
                    Interesanta masina!

                    Comment


                    • #11
                      Ba e super mishto! Si ca ideee si ca exercitiu de inginerie si design!
                      Daca pun sigla Nissan (vezi Aprio) cred ca s-ar vinde in draci pe dincolo de ocean.
                      Iar rotile de pe spate pot fi duble pe aceiasi osie sa arate mai normal.
                      Ca si idee BRAVO lor!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by spanu View Post
                        Sa se produca in serie asa ceva mi se pare imposibil. Probabil ca va fi donata MAPN-ului sau altor structuri care au nevoie de "monstri" de genul asta.
                        Ce sa faca Mapn-ul cu ele?Ce sa montezi pe ele?Mapn-ul nu are bani de vaselina pentru tigaile alea vechi.Ce ulei sa puna in ele?Cine schimba distributia la tigaile astea?Poate un ISU ,SMURD ,ceva pompieri ..Parlamentul Romaniei,etc.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by CeDeBe-L View Post
                          Ba e super mishto! Si ca ideee si ca exercitiu de inginerie si design!
                          Daca pun sigla Nissan (vezi Aprio) cred ca s-ar vinde in draci pe dincolo de ocean.
                          Iar rotile de pe spate pot fi duble pe aceiasi osie sa arate mai normal.
                          Ca si idee BRAVO lor!
                          pune tu roti duble pe multilinkul ala de pe spate.

                          la ce bun un pick-up cu sarcina utila de berlina?
                          de ce se vinde inca papuc-ul la bani de logan sh?
                          de ce logan pick-up a iesit asa de repede din fabricatie ca nici nu zici ca a fost acolo? crezi ca americanul o sa isi ia pick-up cu sarcina de 6-700kg in loc de un dodge cu 3.5 t?

                          Comment


                          • #14
                            Da cine a zis sa se pastreze multilink? Poate baga cardan. Si arcuri lamelare...etc.
                            Peste ocean poate fi AMERICA....aia LATINA: si isi ia mexicanu' un fel de dodge mai mic, mult mai ieftin si mai putin setos! Poate numa pentru fitze.
                            Oricum americanii aia din SUA umbla-a-n-proasta cu niste monstruozitati de masini fara sa le foloseasca aproape niciodata capacitatile de "n" tone.
                            Si pana la urma acest Duster mutant este, ca si limuzina Duster, un exercitiu!
                            Realitatea, piata, situatia geo-economico-socio-poltica poate cere altceva dar imaginatia e aia care duce la progres.

                            Comment


                            • #15
                              Macar culoarea sa o bage in fabricatie ca e frumoasa

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google