Portiera Atinsa/zgariata/infundata Din Neatentie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Portiera Atinsa/zgariata/infundata Din Neatentie

    Pe langa dungile galbene lasate vecinei cred ca i-ai lasat si ceva denturi destul de grave. Ai noroc ca e femeie si probabil saraca nu ti-a zis nimic, ca altfel ar fi stat treburile... Din partea mea ai un mare minus la faza asta. Te numeri printre aceia carora putin le pasa de masina altora si nu sunteti putini deloc.

  • #2
    Subscriu lui Alex23
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by stolniceanulucian View Post
      (am o vecina de loc de parcare careia i-am lasat un numar destul de mare de dungi galbene pe laterala Sandero ului ei rosu. Trebuia sa-mi fi montat aceste protectii mult mai devreme /!\)
      spune ca glumesti...

      Comment


      • #4
        Nu i-am cauzat nici o indoitura pe portiera vecinei. Doar urme de vopsea galbena.

        In general incerc sa fiu atent, dar cand esti grabit sa duci copiii la gradinita(fiecare urland pe voci diferite), nevasta la servici sau cand vii cu capul varza de la servici la ora 21.00, iesitul din masina ca o pisica gratioasa ca sa nu atingi nimic in jur, este ultimul lucru la care ma mai pot concentra.

        Oricum, mea culpa. M-am oferit sa ii platesc doamnei vopsirea portierei.

        Nu stiu cum e la Logan 2, dar la Logan 1 bandourile de protectie de pe portiere sunt foarte prost amplasate.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          Totusi, indiferent de graba, putina atentie si 7 ani de acasa.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Toti ti-au spus de putin mai multa atentie , asa ca eu nu-ti mai spun .... Logan 2 nu mai are deloc bandouri , am vazut ca se pot achizitiona separat niste bandouri care vin prinse tocmai la partea de jos a portierei ( destul de scumpe ) , ceva in genul cum are Fluence .... numai bine si multii km fara probleme cu masinuta

            Comment


            • #7
              Ma ai dracului lupi moralisti cum apar ei...
              Daca omul s-a oferit sa-i plateasca vopsirea panourilor, despre ce 7 ani de acasa vorbim?

              Originally posted by Alex23 View Post
              Pe langa dungile galbene lasate vecinei cred ca i-ai lasat si ceva denturi destul de grave. Ai noroc ca e femeie si probabil saraca nu ti-a zis nimic, ca altfel ar fi stat treburile... Din partea mea ai un mare minus la faza asta. Te numeri printre aceia carora putin le pasa de masina altora si nu sunteti putini deloc.
              Si cum statea lucrurile dragule?
              Ti se ridicau penele? Faceai scandal?
              Numai justitiari pe aici... Daca omul s-a oferit sa remedieze problema, spune-mi te rog cum ai fi reactionat dumneata?

              Alex23, daca vrei sa nu ai indoituri si vopseaua altuia pe masina ta, mergi in garaje. Platesti si ai confort. In fata blocului, situatia sta altfel.
              Last edited by Cezar; 30 May 2014, 10:04. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                pe loganul meu nu exista o piesa care sa nu aibe macar o indoitura. toate provocate de usi deschise in mod barbar. dar o piesa le depaseste pe toate si anume portiera stanga spate. este VARZA. e indoita exact pe linie. ce sa fac? sa o umplu cu chit ca apoi sa crape?
                oricum, de apreciat faptul ca stolniceanulucian s-a oferit sa repare pagubele. mai rar asa ceva
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Domnule Cezar, cam care ar fi fost reactia dvs. daca pe usa Porsche-ului dvs. ati gasi in fiecare saptamana cate o zgarietura sau lovitura noua, facuta de aceeasi persoana?
                  Sau poate faceti parte din acea categorie a celor pe care nu-i intereseaza si treceti cu vederea?
                  Este de apreciat totusi faptul ca Lucian s-a oferit sa repare usa vecinei.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bogdan_1984 View Post
                    pe loganul meu nu exista o piesa care sa nu aibe macar o indoitura. toate provocate de usi deschise in mod barbar. dar o piesa le depaseste pe toate si anume portiera stanga spate. este VARZA. e indoita exact pe linie. ce sa fac? sa o umplu cu chit ca apoi sa crape?
                    oricum, de apreciat faptul ca stolniceanulucian s-a oferit sa repare pagubele. mai rar asa ceva
                    Bogdan, am avut si eu indoituri acolo pe nervura si in alte parti, nici vorba sa repari cum ai spus tu. Exista tinichigi priceputi care au niste scule cu care repara indoiturile perfect fara revopsire si fara nici un chit. Si eu am avut masina plina de asa ceva, in jur de vre-o 10 lovituri unele destul de pronuntate. Mi-a facuto acel tinichigiu de e fic ca noua, si nu se vede ca a fost reparata, e perfect. Deci trebuie sa cauti omul potrivit, sa te astepti la preturi gen 3-400 de lei. Eu am dat 420, dar a meritat, daca era sa revopsesc fiecare element ieseam mult mai scump.

                    Domnule Lucian, de apreciat faptul ca dupa ce stricati ceva v-ati gandit si cum sa reparati. Insa un pic mai multa atentie v-ar fi scutit de niste bani dati in plus. Acum asta e. Drumuri bune in continuare si numai bine!

                    Comment


                    • #11
                      Cand am belit stopul unui BMW, pe vremea cand aveam permis de cateva saptamani, printr-o intamplare bizara doar stopul a fost crapat, nimic altceva. Nu era una din masinile vecinilor. I-am pus bilet in geam cu numarul de telefon, omul a sunat seara, i-am cumparat alt stop.

                      Nu face 2 cepe degerate sa te oferi sa-i vopsesti femeii usa, dupa ce i-ai lovit-o in mod repetat. In cazuri de genul eu am o abordare mai nesimtita, dupa care-n mod sigur nu mai parchezi langa mine, desi imi cer scuze pentru neatentie si iti ofer RCA sa-ti repari masina.

                      In concluzie, ai atins o data din neatentie, data viitoare belesti bine ochii si ai grija sau nu mai parchezi acolo.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Vezi, Luciane, ce adevarata e vorba aia care spune ca "daca esti bun, esti prost" ?
                        Cine spune ca in viata lui nu a atins alta masina cu portiera minte flagrant. Fie ca vrei, fie ca nu, se mai intampla accidente de genul asta.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Alex23 View Post
                          Domnule Cezar, cam care ar fi fost reactia dvs. daca pe usa Porsche-ului dvs. ati gasi in fiecare saptamana cate o zgarietura sau lovitura noua, facuta de aceeasi persoana?
                          Sau poate faceti parte din acea categorie a celor pe care nu-i intereseaza si treceti cu vederea?
                          Este de apreciat totusi faptul ca Lucian s-a oferit sa repare usa vecinei.
                          N-am ce face decat sa-l trag la raspundere. (prima data amical, apoi prin intermediul instantelor).
                          Acum doar nu o sa ma duc sa-mi caut dreptatea singur si sa ma bat ca-n codru.

                          Masina ramane un produs ce in timp se deterioreaza. Daca vrei sa te mariti cu masina, inseamna ca produsul este mult peste capacitatea ta de intretinere.

                          Eu unul ma fac eco: imi iau scuter electric La revedere probleme: semafoare, inghesuiala, trafic, lovituri, etc.

                          Comment


                          • #14
                            Toata lumea pateste sa atinga cu usa pe cineva, o data.

                            Cand lasi nenumarate urme pe aceaisi masina, nu zic cum se numeste.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dr_mke View Post
                              Cand am belit stopul unui BMW, pe vremea cand aveam permis de cateva saptamani, printr-o intamplare bizara doar stopul a fost crapat, nimic altceva. Nu era una din masinile vecinilor. I-am pus bilet in geam cu numarul de telefon, omul a sunat seara, i-am cumparat alt stop.

                              Nu face 2 cepe degerate sa te oferi sa-i vopsesti femeii usa, dupa ce i-ai lovit-o in mod repetat. In cazuri de genul eu am o abordare mai nesimtita, dupa care-n mod sigur nu mai parchezi langa mine, desi imi cer scuze pentru neatentie si iti ofer RCA sa-ti repari masina.

                              In concluzie, ai atins o data din neatentie, data viitoare belesti bine ochii si ai grija sau nu mai parchezi acolo.
                              Pai si care-i cel mai nesimtit dintre voi 2?
                              Poate dai de vreunul care iti freaca ridichea pentru frauda. Sa vezi atunci cum iti aduci aminte cate poti pierde.
                              Sau unul care dupa ce iti freaca ridichea pentru frauda, face presiuni sa fii dat afara de la locul de munca.
                              Eu cred ca masurarea cohonesului nu trebuie sa aiba loc.
                              Cine a gresit, recunoaste, repara si la revedere.
                              Cine a fost pagubit, accepta, strange mana si la revedere.
                              Razboielile de genul asta sunt pentru oameni mici.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google