Logan Electric!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Electric!



    I want one....
    Ce parere aveti?

  • #2
    Ar fi o solutie, mai ales ca, in a noastra Romanica, sunt destui care "fura curent"! :-)

    Comment


    • #3
      Foarte tare

      Comment


      • #4
        Romanul pana nu se gandeste sa fure ceva, nu se simte bine. Scuze, dar nu m-am putut abtine
        Ideea este cat se poate de simpla si de interesanta, usor de pus in practica. In momentul in care va fi disponibil spre vanzare acest kit, va fi usor de montat. la un consum electric echivalentul a 0,8-1 % carburant e mai mult decat eficient; evident se adauga si costurile investitiei la calcul. Autonomia de 150km e suficienta pt o zi de alergat prin oras sau 2 zile de naveta pe distanta medie.
        Din pacate limiata ( ca orice alta masina full electrica) la deplasari scurte. pt orice altceva (drumuri lungi, concedii, etc.) e nevoie de un hibrid
        Ramane de vazut cat de fiabila si rentabila se dovedeste investitia in timp
        My Ride sigpic

        Comment


        • #5
          Ar fi foarte foarte interesant de vazut cat de sigura este. Nu stiu cum fac producatorii mari, precum automodelul Tesla, cum o fi facut la compartimentul acumulatorilor, dar acumulatorii lithium sunt foarte sensibili la socuri si au o reactie violenta. Deci in caz de accident ar fi interesant de vazut ce s-ar intampla. Uite niste exemple:
          La 0:40
          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

          De la 0:25:
          (Eng.)Someone heard something like a "fart" inside the plane while it was chargin their LiPo batteries, a bit of smoke went of the cowl, so, we had to take o...

          Si multe multe alte exemple. Poate e facuta cu Li-ion, care sunt oleaca mai domoli, dar nici ei nu sunt ok pt ca iau foc repede si ei.
          Circula pe net niste poze cu un accident cu o Tesla, intrase in ea o Astra mai veche parca, gen astra de prin anii 90, intrase in Tesla in spate, si astra se facuse zob, dauna totala, motorul intrase un pic in habitaclu, ca sa va dati seama de impact, iar Tesla era aproape intreaga, practic avea aceeasi forma, bara era la locul ei, si imi aduc aminte ca are bateriile in spate, deci nu cred ca e o coincidenta.
          Last edited by ionescu liviu; 7 December 2014, 00:09.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • #6
            E misto ideea loganului electric....insa eu vad marele dezavantaj ca trebuie sa stea 7 ore la incarcat. Sa-l invitam pe creatorul loganului electric aici pe forum sa ne de-a detalii despre realizare ca sa ne face si noi logane electrice.

            Comment


            • #7
              Nu e nici un dezavantaj, daca ai casa cu garaj, sau macar garaj, cat tu dormi, masina se incarca .

              Eu as prefera una electrica ca a doua masina in familie.
              Last edited by vasile.23; 7 December 2014, 09:12. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                A fost si la curse in septembrie ) . https://www.youtube.com/watch?v=B2Hhm_kmYl0
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #9
                  acesta pare un motiv cel putin interesant de pastrat loganul vechi.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google