Transalpina Aka Drumul Regelui

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da, am trecut si prin Novaci in drumul nostru catre Bucuresti. Daca vedeai doua Logane care mergeau cu 110 prin Novaci, unul dupa altul....Eram noi

    calatoria de WE a fost...

    Bucuresti--> Pitesti--> Rm Valcea--> Calimanesti--> Sibiu--> Sebes --> Sugag--> Capalna--> Baraj Sebes--> Baraj Tau--> Oasa--> Obarsia Lotrului--> Ranca--> Novaci--> Bengesti--> Rm. Valcea--> Pitesti--> Bucuresti
    Last edited by alexyno; 2 September 2008, 17:12.
    e-mail: office@stickere.info

    Comment


    • #18
      Misto filmuletele si peisajele felicitari pentru curaj

      Comment


      • #19
        Frumos traseu. Nu v-am vazut

        Comment


        • #20
          Fain traseu, frumoase poze, masini bune;)
          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

          Comment


          • #21
            Uau, sincere felicitari pt. Curaj !
            stiam ca e un drum numai pt jeepuri.
            chiar n-ati lovit deloc masinile pe dedesubt ?
            tu, alex86, ai fost pe el ?

            Comment


            • #22
              Nope, nu am lovit nimik pe dedesupt...Doar scutul un pic zgariat si muscat din pragul stanga, chiar in spatele rotii...Acolo unde se pune cricul, vreo 2 mm...., maine pun poze si cu "damage-ul"; sau tu fiind din Buc. Poti sa vii sa vezi masina , si sa confirmi...)))
              e-mail: office@stickere.info

              Comment


              • #23
                O expeditie temerara! Bravoooos
                Sunt de vis peisajele si pozele.Felicitari!
                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                Comment


                • #24
                  Dude, eshti mare. Tocmai s'au intors niste amici de pe traseu, doar ca ei au folosit motoare enduro si un jeep wrangler parca.
                  Aibia astept sa fac si eu drumul asta, e spectaculos.
                  BRAVO sincere felicitari.
                  sigpic

                  Comment


                  • #25
                    @CRISX am fost insa nu am trecut muntele

                    Comment


                    • #26
                      mi ar placea foarte mult sa fac acest traseu, posed un logan si din ce am citit foarte multe probleme nu ar trebui sa am pe transalpina, e adevarat ca posed acel submotorizat 1.4 mpi,
                      P.S. cine doreste senzatii tari la limita ii pot trimite pe un traseu in fagaras, este la limita posibilitatilor unui logan

                      Comment


                      • #27
                        dute si fa`l , pana nu il asfalteaza ....drumu nu e chiar asa hard cum se zice.
                        am mers 3 pers cu bagaje intr`un 1.4 (submotorizat) cum zici tu.
                        o singura data am atins..ca a facut masina balanf pe fata si a atins umpic scutul.
                        deci e ok.

                        Comment


                        • #28
                          ... pana nu se asfalteaza tot ...

                          Pe 23.07.2010 vom face si noi, LC Galati, acest celebru traseu alpin. Cel putin asa ne-am propus. Si noi cam realizam ce ne propunem.
                          Pana acum, suntem doar doi loganisti (si nevestele aferente ) si o singura masina. Speram sa ne adunam mai multi.
                          Daca mai sunt doritori si din alte zone ale tarii ... poate facem traseul in gasca.
                          Noi vom pleca din Galati, cel mai probabil, de joi 22.07.2010 si vom innopta unde in zona Ramnicu Valcea - Novaci, iar vineri vom ataca traseul.
                          Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!

                          ... si daca scapam vom continua cu Nationala a 5-a de la Sibiu!
                          Last edited by gl_mmm; 9 July 2010, 08:57.

                          Comment


                          • #29
                            as veni si eu da am arcuri sport si jante pe 17 si nu ma risc.
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #30
                              din cate stiu sunt lucrari de asfaltare acolo. nu am idee in ce stare sunt totusi, dar cred ca se poate merge.
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google