Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tocmai am spus.
    VW se putea limita la inselaciune, doar la masinile vandute in SUA, unde in mod normal cu acele motoare nu prea "incapeau" pe piata. De ce trebuia sa faci asta si in Europa?
    Simplu; pentru simplu fapt ca sofltul acela i-a costat mai putin decat adaptarea unui motor la E5, E6.
    Si daca miine aflati ca acele motoare nu indeplineau nici normele E4?

    In cazul in care nu stiti, una din masinile cu motoare trucate de la vw, costa cat TREI masini Logan. Primim ce platim, asta e regula pietei.

    Inca astept sa-mi spuneti cum se cheama ceea ce au facut cei de la vw, clientilor. Aud?
    Va e teama?
    Last edited by IancuMIC; 9 October 2015, 14:38.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • A zis presedintele VW.

      Comment


      • Voiam parerea ta nu a presedintelui; el nu sustine ca nu au fost inselati clientii.Credeam ca putem discuta in mod obiectiv, pe subiect.
        ...
        La revedere.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • VW a inselat mai putin clientii decat Dacia/Renault.

          Comment


          • in mod obiectiv pe subiect eu am vorbit. vw nu a inselat clientii. Dacia da , statul roman in foamea de bani in care e poate incerca sa stoarca niste bani de la vw sau de la clienti. vw recheama in service toate masinile afectate si le "repara" pe cheltuiala proprie. daca si dacia ar face asa JOS PALARIA.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • VW a recunoscut, Dacia nu va recunoaste niciodata ca vinde tabla moarta clientilor si vopsea de acuarela.

              Comment


              • Macar Dacia le vinde ieftin din cauza ca lipseste insonorizarea si protectia anticoroziva, VW cere bani pe masinile alea de parca ar fi euro 7.
                Trebuie sa fii idiot sa crezi ca o masina cu garantie anticoroziune de 6 ani tine la fel de mult ca una cu garantie 12 ani (megane) sau 30 de ani (parca atata era la Mercedes). Deci ti se spune ce cumperi, daca esti in stare sa intelegi.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Dar zice undeva ca garantia aia e pur teoretica si subiect de bascalie in service cand apelezi la ea?
                  Asta nu e inselatorie?
                  Garantie inseamna inlocuirea a ceva ce nu a corespuns. Pai cand iti rugineste tabla, de obicei se da un pospai de vopsea la service. Pai a ruginit vopseaua sau tabla, de se inlocuieste vopseaua?
                  Schimba subansamblul ruginit cu altul nou, daca vrei sa acorzi garantie. Ca tabla aia veche si ruginita, o acoperi degeaba cu vopsea noua, orice proces de oxidare nu poate fi oprit, doar incetinit. Pana expira garantia fraierului cu masina plina de pojar.



                  VW a inlocuit injectoare din seria celor cu probleme si la masini iesite din garantie. Dacia stie perfect ce panarama de tabla a pus pe masini, de aia nici dupa 1 an de la vanzare nu rezolva rugina aparuta, dar sa mai fie si masina iesita din garantie.

                  Daca vrei sa pricepi de unde vine inselatoria...
                  Last edited by mr.K; 9 October 2015, 16:56.

                  Comment


                  • Garantia insemna repunerea bunului in stare de functionare de fapt.... indiferent daca prin reparatie sau inlocuire, dar degeaba iti explic tie asta.
                    Si VW a inlocuit o lae, a schimbat pe banii furnizorului de injectoare, asa cum a schimbat si renault compresoare de clima la Megane 2.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Pai Dacia de ce nu face gestul pe banii furnizorului de tabla?
                      De fapt Dacia nici nu considera asta o problema, pentru ca totul e deliberat. Stie ca comandat tabla mai proasta decat aia din conserve.

                      Comment


                      • Problemele de tot felul se tin scai de Dacia Logan, ultimele fiind legate de coroziune. Constructorul romano-francez de la Mioveni-Arges a anuntat, ieri, ca toate masinile Logan berlina, fabricate pana la finele anului 2006, vor fi supuse, cu ocazia


                        Uite ca si Dacia a chemat in service masini cu probleme.

                        Comment


                        • A chemat dar degeaba
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • "In ciuda promisiunilor facute de Renault la momentul achizitionarii uzinei Dacia cu privire la productia unei masini de familie complet noua, la un pret de maximum de 5.000 euro, Logan n-a respectat nimic din ce se anuntase. "

                            pai , da , se stie si se cunoaste. dar unii nu vad "barna" din ochii proprii , vad doar gunoiul de la vw.

                            asa e si cu tabla. mi-au rechemat-o , au dat ceara si vopsea peste elementele ruginite sa ma tina pana iese din garantie. apoi ar trebui sa iau alta nu ? dilema mea ca client ar fi sa iau tot logan sau sa ma arunc spre o skoda. adica low cost-ul de la vw ?

                            de sistemul de injectie delphi (dci euro 3 si euro4 ) de la dacia/renault de ce nu zice nimeni nimic ? a iesit din garantie ? sa se descurce clientul.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Pai Dacia nu face macar ce a facut infamul VW, sa-ti schimbe injectoarele pe banii Delphi.

                              Comment


                              • Dragilor; voi ati cumparat o masina cu 6-7000E in 2005 si aveti pretentii ca ati cumparat vw.
                                Aici e marea voastra frustrare.
                                Daca nu v-ati permis 18-20 de miare sa luati vw, nu e vina celor de la Dacia. Dacia asta face, masini low cost. Modelul Ambiance in oct. 2004 costa 5750E. Daca ati uitat, va reamintesc asta.
                                Aici se vorbeste despre faptul ca VW a inselat clientii, iar celor mai inversunati adversari ai Dacia, li se inclesteaza gura sa pronunte un singur cuvant; o dau larga pe Dacia, care nu s-a dovedit ca e implicata in acest scandal.
                                Eu am Logan si imi asum toate inconvenientele, acestei masini. Daca aveam bani de vw,luam vw; dar nu am avut si nu imi e rusine sa recunosc.
                                Vorbea un fan vw, de pretul bun la revanzarea acestei masini; ce gluma. Cand dai 7-8mii de euro pe o masina de 5-6 ani cu peste 250 de mii de km, care a costat initial ~20 de mii, discutiile sunt inutile. Pentru cine e bun pretul, ca asta nu inteleg?
                                Totul pleaca de la pret; cat platesti, atat primesti. Pomana nu face niciun producator auto. Recunosc calitatea masinilor vw; dar aceasta calitate sta in pret. Cu asta am spus tot.
                                Admiratorii vw se consoleaza cu faptul ca grupul german va remedia inselaciunesa fara cheltuiala clientilor; ce palida consolare. E ca si cum te-ai bucura ca cel care ti-a furat banii, ti-i inapoiaza fara sa-l platesti pentru asta.
                                Oare cat de fanatic poti fi sa nu poti recunoaste ca vw a inselat clientii si sa arunci pisica in ograda celor de la Dacia?
                                Care o fi legatura dintre vw si Dacia, in acest scandal, al motoarelor trucate? Stilul clasic; abaterea de la subiect, sau fofarlica.
                                Last edited by IancuMIC; 9 October 2015, 20:46.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google