Skoda Octavia 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu am masina de 6.5 ani 115,000 km uleiul a fost schimbat invariabil la 13,000 km.
    De la 65,000 am GPL, motorul merge ca in prima zi si nu a fost schimbat la el un arc- dar intr adevar i am pus doar ulei bun Mobil 1 si Shell.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • #62
      pai cred ca ar fi cam dramatic sa fii nevoit sa intervii asupra motorului la 115 mii.... succes si inspiratie in alegerea noii masini, e o decizie destul de grea in ziua de azi cu atatea oferte disponibile si tentante...

      Comment


      • #63
        Va faceti probleme aiurea cu schimbul uleiului. Masinile mele merg in cele mai nesimtite conditii, fix dupa cum zice producatorul. Cel mai rulat e MCV-ul, ce a mers doar pe dacia oil. Are spre 500.000 in curand.

        Comment


        • #64
          Ehe sunt unii care au avut probleme in kilometri astia asa ca ma declar multumit!

          Ieri m am intalnit cu un prieten ce are o Octavia 2 185,000 km 1.6 TDI destul de full ca si dotari- foarte multimit de ea. El m-a sfatuit cu caldura sa iau Octavia 3- cica e bijuterie masina, o are un coleg de munca si e foarte incantat de ea- varianta de 29,000 km cam full.
          Ce sa mai crezi...?
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • #65
            Pai review ul se face pe un esantion mult mai mare, nu ce spune o persoana.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #66
              Sa crezi ce zice intunecatul, asta trebuie sa faci.
              Daca eu zic ca saorma nu m-a facut gras, dar ea a facut alti 15 grasi, e clar ca eu nu sunt procentual relevant.

              Comment


              • #67
                Nu trebuie sa faca nimeni ce zic eu. Exista suficiente informatii, daca ai rabdare sa cerni, iar cautarea o faci obiectiv. Nu vad logica sa dai atatia bani pe o masina noua, cu pretentii de full option, tentativa de premium si fiabilitate frantuzeasca. Eu stiu oameni pentru care si Loganul 2 reprezinta "bijuterie de masina".
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #68
                  Stiu si eu o Octavia 2 1.9tdi cu 140k la bord, cumparata de noua, fara probleme,dar informatia nu te ajuta. Tu vrei Octavia 3, e alta masina. Pareri obiective despre Octavia 3, avand in vedere ca nu e lansata de mult, cam greu sa obtii., ca nu exista rulare cu multi km, poate doar prin flote. Dar cine mai cumpara Octavia 3 pentru flote? Putini. Am vazut la Philips Romania.
                  Last edited by mr.K; 19 May 2015, 09:42.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google