Spuma activa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spuma activa

    Am si eu o problema.Am fost ieri la spalatorie si am spalat-o cu spuma activa,cand am ajuns acasa am observat ca mi se lua negreala de pe cheder.Pana acum nu am patit asa ceva.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Va multumesc mult.Sper ca am postat bine la '' discutii generale''.
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

  • #2
    am spalat-o mai de mult la unii care ziceau ca spala cu produse MA FRA (dracu' stie insa ce solutie puneau ciumpalacii aia sau in ce concentratie) si mi-au facut chederele varza. erau patate. le-am dat de cateva ori cu spray de curatat bordul de la Elf dar nu am rezolvat mare lucru. am spalat-o de doua ori la o spalatorie mai "de firma" si vad ca acum arata bine chederele.

    Ideea e ca solutiile astea active ataca chederele si vopseaua daca sunt lasate prea mult pe masina sau daca sunt date in concentratie prea mare.
    Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
    10.000 km - 22.01.2007

    Comment


    • #3
      Ms mult pt sfat.De acum incolo mi-o spal singur nu-mi mai trebuie spalatorii in viata mea.Am auzit ca la petromv poti sa ti-o speli singur contra unei sume de 8 lei.Ai si ceara lichida la dispozitie la banii astia.Eu unu zic ca e super bine.Uitasem ceva.Cand frec putin chederul ies niste scame asa din el . Cu timpul daca nu mai spal cu spuma isi vor reveni ?
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        Da, cu timpul pot sa-si revina daca nu mai speli cu spuma.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          de la ce magazin din buc pot cumpara si eu spuma activa?
          pe la marile supermarketuri nu se gaseste...

          Comment


          • #6
            @Christnacht: Uita-te aici, e un spray pentru bandouri si chedere. Poate isi revin daca dai cu el.
            @2fast4u: Vezi aici, aici si aici
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Multumesc la toata lumea pt atentia acordata.Numai bine baieti.
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                eu o spal saptamanal cu spuma activa si nu am patit nimic.
                imi place solutia lor de curatat plasticuri de fiecare data ramane interiorul ca in prima zi oglinda.am gasit acea solutie si in real este facuta de ELF pentru plasticuri.e foarte buna.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by suru
                  am gasit acea solutie si in real este facuta de ELF pentru plasticuri.e foarte buna.
                  cum se cheama mai exact si cat costa?

                  Comment


                  • #10
                    eu mi-am cumparat niste produse de la sonax (spuma activa, polish si ceara solida) foate bune...
                    toate 3 au costat 114 lei... sunt un pic scumpe, dar foarte, foarte, foarte bune...

                    dupa spalare, ii dai un pic de polish si ceara si arata mai bine ca atunci cand era masina noua ramane o suprafata lucioasa si foarte fina
                    (cu polish dau doar daca este cazul)

                    Comment


                    • #11
                      e din gama elf si scrie ca e pentru bord si plasticuri.e ca si solutia pentru geamuri cu pompa ca sa pulverizezi.
                      cand dai pe plasticurile gri(fete usi) vezi cum se scurge mizeria automat si doar stergi cu o carpa uscata.
                      eu nu am vazut in alt loc doar in REAL .au toata gama ELF

                      Comment


                      • #12
                        de unde cumpar spuma activa

                        De curand am achizitionat un aparat de spalat sub presiune Kracher K2.01 plus. Am incercat sa spal masina folosint ca detergent niste samon auto normal, dar rezultatul egal cu 0, desi presiunea era destul de mare, abia s-a luat noroiul de pe masina.
                        De unde pot achizitiona niste spuma activa, si cu ce as putea sa o aplic? De preferat locatii din Bucuresti.
                        Logan Berlina 1.5 DCi 65 CP - Preferance 26 OCT. 2006 sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            De vazut am vazut ca au, dar in Bucuresti de unde as putea achizitiona? Un magazin ceva.
                            Logan Berlina 1.5 DCi 65 CP - Preferance 26 OCT. 2006 sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Vezi daca mai au la Augsburg.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google