Consiliere Auto :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consiliere Auto :)

    Am gasit sa cumpar un clio hatchback din 2002, cu ~50000 km, full options, 110 cai. Pret 5000Euro. E bine sau mai negociez pretul?
    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

  • #2
    Lasa astea ... Conteaza cum arata ambreiaju cutia lonjeroanele pompa de servo ... Etc ... Il iei frumusel sa faci o plimbare test drive pana la un service si pui un baiatel simpatic de acolo sa se uite la in sub ea
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      Mersi de sfat, o sa fac si asta. La drive test a fost deja tata, dar ca pasager la o nunta si ia placut cum merge
      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

      Comment


      • #4
        huuuuuoooo tradatorule....

        sigpic

        Comment


        • #5
          Da .. Ca veni vorba ... Clio ... E sub logan ... La capitolul motorizare e alta treaba
          sigpicMy ride

          Comment


          • #6
            Eu unu nu am mers cu clio stock(decat odata cu un symbol,taxi). Dar tata a zis ca se comporta bine masina, ca tinuta de drum.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • #7
              Normal ca trebuie sa negociezi...Orice lucru la mana a doua se negociaza.
              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

              Comment


              • #8
                E sub logan la tinuta de drum ... Mie unu asa mi s-a parut ... Acum nu stiu ... Gusturile nu se discuta
                sigpicMy ride

                Comment


                • #9
                  Nu ti`o lua..Ramai cu logan
                  glumeam.. Ia si negociaza..Si cum ti-a mai zis DeLuXe ia si verific-o ..Eu stiam unu` din oras la mine care si-a luat un wv bora si era stramb sasiul...Deci fii cu ochii in 14 ;)
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #10
                    Azi pe la 5 ,dupa ce termin examenele la scoala ma duc sa vad masina in detaliu.Eu ma gandeam ca la 5000 de euro ,avand doar 50000km e o masina buna.Vroiam sa iau masina pentru mine,sau o platesc eu si sa o conduca tata si sa pastrez eu loganul.Altceva mai bun in km si cu datarile astea nu cred ca gasesc.
                    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                    Comment


                    • #11
                      Daca , cauti , gasesti..Depinde..Oricum e buna...Parerea mea
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #12
                        Esti sigur ca km sunt reali? Se stie ca majoritatea masinilor aduse de afara au kilometrajul masluit.
                        Zambeste, maine poate fi mai rau!

                        Comment


                        • #13
                          A zis ca e adusa de afara?
                          @gxg verifica la un service specializat
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #14
                            Am vazut masina astazi,dar nu am mai avut timp sa merg la service.Masina nu e adusa de afara. In schimb a fost condusa de o femeie( si asta se vede(jantele sunt zgariate rau, dar asta nu e un impediment).Desi nu pare sa fi fost lovita,farul din stanga era zgariat(un grup de zgarieturi finute).Cartea de service avea trecute reviziile la zi(inclusiv schimbata distributia la ~40000km ceea ce mi s-a parut ciudat, dar probabil distributia trebuie schimbata dupa un anumit numar de ani chiar daca nu s-au facut km).Acum masina are 58000 km.Din ce am vazut eu mai trebuie schimbate cauciucurile dupa spate care sunt tocite(cele dupa fata erau noi,"goodyear", aveau inca "moturile".
                            Oricum maine cred ca ii dau raspunsul final, si eventual, inainte sa-i dau banii poate reusesc sa trec pe la un service.Multumesc pentru sfaturile de pana acum.
                            Last edited by gxg; 10 September 2008, 22:13.
                            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                            Comment


                            • #15
                              @gxg : nu vreau sa te sperii dar am fost cu un prieten cu un clio si la 140 am dat de o groapa care era sa ne rastoarne( si el incepator ) ..drumu parea in regula dar era ca o denivelare..dar s-a tinut binisor..m-a mirat insa ca pur si simplu a ramas pe pamant roata din dreapta spate pentru o fractiune de secunda..sau o secunda nu mai stiu..sunt curios cum se comporta un logan la asa ceva(cu al meu nu as incerca asa ceva :P )
                              Dar vezi si tu .. fa un drive test(daca nu ai facut)...si mi se pare ca ala cu care am fost eu avea si un defect la motor pare-mi-se...Si mai negociaza..Sper sa fie buna masina si sa o stapanesti sanatos

                              bafta!
                              Last edited by Tudor; 10 September 2008, 23:05.
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google