Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfatul meu este sa-ti cumperi cea mai buna masina noua pe care ti-o permiti. Avand in vedere ca achizitia nu este o necesitate poti sa mai strangi bani fara sa te grabesti sa-i cheltui.

    Comment


    • Mai in gluma, mai in serios, poti lua masina lui Vadim Tudor cu 15000 eur, negociabil: http://autovit.ro/anunt/chrysler-300...649dd;promoted
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment


      • Am fost si am vazut BMW ul si am ramas un pic in dubii.
        Pro: masina foarte ingrijita, curata, nu s-a fumat in ea, nu are greieri , nu s-a umblat la aripi, geamurile ale ei (acelasi DOT), mi-a zis ca au fost vopsite spoilerele.
        Nu am reusit sa ma uit foarte atent la ea pentru ca am vazut o la lumina becului de pe stalp
        Mai are garantie pana in iulie 2016 sau 100,000 km.
        Reviziile toate facute la reprezentanta, mi-a zis ca accepta orice test unde vreau eu, se vede tot ce s-a facut la reprezentanta.
        AM vazut ca nu s-a schimbat nimic pe garantie.
        Dubii: e cam suspect pretul- a zis ca ultimul pret e 15,000 EUR.
        Reviziile au fost facute la Bmw Filaret (nici nu am auzit de acest service dar se pare ca exista )
        Masina a fost luata pe leasing de o firma, apoi el a preluat leasing ul de la acea firma (a unui cunoscut spune el) - deci pe carte apare Unicredit Leasing si el.
        O vinde cica sa isi ia o Octavia noua (wtf??) ca vrea portbagaj mai mare.

        Apoi cireasa de pe tort: usa din dreapta nu era aliniata cu cealalta. Mi-a zis ca nu stie nimic ca el nu a lovit o niciodata. M am uitat la geamuri- erau la fel (acelasi DOT) si a ramas sa se intereseze la prietenul care a avut o inaintea lui pe firma . I am spus ca facem test la Bavaria si daca se dovedeste ca a lovit o tare pe dreapta isi plateste testul- a zis ca e OK.

        Acum nu stiu ce sa zic daca sunt eu paranoia sau nealiniatul usilor e ceva normal... De ce zic asta: vin acasa ma uit la Opel Insignia a vecinului care e aproape nou- canci nu sunt aliniate usile nici pe dreapta nici pe stanga! Trebuie sa ma mai uit si la alte X 1 sa vad poate e ceva normal...
        In orice caz daca ar fi fost doar portiera nu e mare lucru...dar mi-e sa nu fi fost ceva mai grav!

        PS cunoasteti pe cineva la Unicredit Leasing sa imi verifice si mie VIN ul ?(din pct de vedere al acidentelor)- fac cinste!
        Last edited by eugenmanea; 26 October 2015, 22:32.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • Te-a prins tare flama BMW.
          De-acum cauti pana gasesti un X1 bun. Poate e asta.

          Comment


          • Nu pot sa imi dau seama daca e o problema la usi ori ba. Liniile par aliniate, dar chederele nu sunt...
            Mi-a placut masina, mai ales pozitia la volan.
            Attached Files
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • Si o poza de pe site
              Attached Files
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • Eu nu am vazut pana acum bmw CLEAN cu usi sau chedere strambe si daca nu s ar pune ca s la al patrulea bmw in ultimii ani, poti sa te gandesti (nu prea mult) ca nu e o marca care sa faca compromisuri ca la Dacia 1310, gata iesit pe poarta uzinei.

                Ps: cei care recomandati masini noi la 15.000, dati si argumente, ca omul asta asteapta, nu parerea gratuita a fiecaruia. Oricum, masina e cea mai proasta investitie, iar masina noua e o investitie si mai proasta, strict financiar, prin simplul fapt ca o poti lua in doi ani, la juma de pret, inca in garantie.
                Last edited by darksid3; 26 October 2015, 23:19.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Nu ai ce sa iei nou in 15,000 EUR- prima optiune OK ar fi Skoda Octavia 2.0 150 cai care e in jur de 22,000 EUR.
                  In rest Focus este foarte inghesuit- oricum nu vreau tot o masina compacta ca nu are rost; sau ar mai fi Honda Accord pe la 20,000 dar pe benzina si consuma mult.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • E, unii ti ar recomanda sa iei Dacia noua cu 16.000...
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Cu ce pot sa te ajut: am mai vazut recent (acum 2-3 saptamani) masini pe autovit postate in aceeasi ipostaza, in acelasi "decor", cu vilele acelea peste drum etc. Poate iti da de gandit ceea ce zic eu, dar daca masina este ceea ce scrie in anunt, atunci e ok.

                      Comment


                      • Stiu zona nu e chiar de...vile . Sunt blocuri noi construite in popesti Leordeni. De acolo era si tipul cu VW ala Passat.
                        PS am zis ca e ultima masina pe care o vad in Sud. Am facut 1.5 ore din Nord (Promenada) pana la Lidl Popesti Leordeni.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • mie nu mi se pare nimic ciudat la portierele alea... eventual poti da o fuga la o reprezentanta bmw sa vezi daca e la fel si la un x1 nou

                          mie sincer nu mi-a placut acest x1.. mi s-a parut cel mai ”slab” din toate pctele de vedere: si materiale si finisaje...nu mi s-a parut ca se ridica la nivelul pretului cerut. am stat in el in reprezentanta, l-am analizat, in concluzie nu m-a impresionat cu absolut nimic si am fugit repede in altele mai frumoase si mai dotate

                          eu zic sa mai astepti.. vine acu black friday..cine stie, poate dai de o afacere buna, mai ales ca de black friday preturile scad cu cateva mii/zeci de mii (functie de pretul initial)

                          dintre 2 masini, una noua si alta sh, ambele cu pretul x (deci nu foarte mic, putand acoperi cu brio si o masina noua) eu as merge pe varianta masinii noi, mai ales ca vrei sa o tii minim 6 ani. e strict parerea mea.

                          la 18 mii iti poti lua cea mai ieftina masina sport de pe piata: kia ceed care arata chiar ok, daca intra la oferta de black friday sigur o poti scoate la 15-16 mii sau poate si mai jos



                          sau poate noul tucson care arata senzational, numai ca are o mica problema cu pretul de baza.. dar cine stie, poate mai scade cu cateva mii

                          de ex nou tucson mi se pare mult peste x1...nu asta nou lansat, ci generatia postata de tine

                          HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 177 CP 4WD 7DCT LUXURY+ eblogauto.ro Review 2015: motor, consum, performante, siguranta, interior, exterior, pret, pareri pro si con...



                          o oferta foarte buna in bugetul tau zic ca ar fi noul suzuki vitara, benzina, 1.6 vvti, 120 de cai, echipare mai mult decat suficienta. pret? fix vreo 16 mii in varianta asta

                          Plusuri, minusuri, prețuri, date tehnice găsiți aici: http://amcondus.ro/teste/2015/06/test-drive-suzuki-vitara-2015-1-6-120-cp-4wdSugestii? Reclamații? Com...


                          Noul Suzuki Vitara reînvie un nume folosit cu succes acum mai bine de un deceniu. Semn că moda revine, semn că trendul vintage poate cuceri noi adepţi.
                          Last edited by cristi....; 27 October 2015, 02:23. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Ca si performante -stabilitate directie xdrive chiar si motor, X1 sterge pe jos cu Tucsonul. Plus ca Tucson ul pleaca de la 20 si ceva..
                            Vitara e juma de treapta mai sus ca Duster iar in 16 k iti iei benzina nu prea bine dotat.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Pacat ca nu ai loc in X1...
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Una zici, alta cauti.
                                Zici ca vrei portbagaj mare de Superb, confort de Passat, dar cauti de fapt X1 ca da bine la cunoscuti.
                                Last edited by mr.K; 27 October 2015, 21:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google