Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Condus BMW Seria 3 Facelift 2015, varianta 320d xDrive. Ne-am bucurat să aflăm că tracțiunea integrală nu strică deloc setea de distracție a berlinei comp...


    320d xd fl )

    si 320d fara xd si fara fl, care era prost antifonata si ansamblata

    foto & articol complet: http://0-100.hotnews.ro/2012/05/26/in-garajul-nostru-bmw-seria-3/

    Comment


    • Afara de distributie (care apropo cam cat costa?) cum sta motorul de 184 cai de la Bmw cu fiabilitatea? M a speriat un prieten ca are probleme cu clapetele de admisie, ca dupa 150,000 mananca ulei la greu...ca in general seria 3 e mult mai slaba la fiabilitate fata de Audi A4.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • De la 3500 lei in sus. Bineinteles, nu la reprezentanta.
        Daca umbli acolo, poate iei in calcul si ambreiaj+volanta, functie de uzura lor si suma creste.
        Probleme sunt si la BMW, si la Audi, dar cum tu nu iti cumperi doar un mijloc de transport, zic sa cumperi masina care efectiv iti place mai mult, adica BMW.

        La reprezentanta sa-ti verifice distributia chiar de masina are relativ putini km, sunt cazuri cand distributia s-a schimbat si la 70-80k.
        Last edited by mr.K; 7 December 2015, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • A dat Cel de Sus, s-au aliniat planetele si astazi am facut plata... duminica sper sa va prezint noua mea masinuta.
          Este oarecum o supriza ce mi-am luat...indeplineste conditiile mele (motor>140 cai, xenon, pilot automat, scaune incalzite si ca bonus piele si sistem audio Harman Kardon ), din pacate fara cutie automata. Masina are 55,800 km.
          Nu va spun pana nu o am in 'curte' din superstitie.
          Multumesc tuturor de ajutor.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Bmw....[emoji4]
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Eu zic ca e Mercedes
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • Nu- nici una nici alta. Am ales pragmatic si am dat putin pe masina. Aveti putintica rabdare
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • poate o frantuzoaica ceva.. citroen c5 ca astea au devalorizare mare in termen scurt, dar nu stiu daca harman kardon echipeaza si citroenurile )

                  daca e surpriza inseamna ca nu e bmw, ca altfel nu ar fi fost surpriza, numa de bmw-uri am discutat pana acu

                  sau o fi vreo skoda ceva...
                  Last edited by cristi....; 12 December 2015, 00:09.

                  Comment


                  • Eu zic ca e un Citroen C5.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Sau un Audi Q3? Dar nu stiu daca e echipat cu harman kardon
                      fara

                      Comment


                      • evoque ? nu prea e de banii astia.
                        freelander ceva ?
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Haideti sa nu o mai lungesc ca nu ma mai pot abtine si vreau sa va impartasesc si voua entuziasmul meu. este vorba despre acel Saab de care va tot povestesc de aproape un an

                          SAAB 9-5 Aero motor 2.3 benzina 260 cai
                          Masina are 55,800 km, este de Nov 2006, voi face contract de comodat pe urmatorii 2 ani ca sa nu platesc taxa 2,000 EUR iar peste 2 ani o voi trece si pe numele meu (platind 1,000 EUR taxa daca nu se schimba legea pana atunci).
                          Ca si date, masina a cam stat in ultimii ani, in garaj ce -i drept dar a stat. Uleiul a fost schimbat ultima data acum 1 an si 2 luni, dar de atunci masina a mai facut vreo 100 km . Pana acum in motor s-a folosit doar Mobil 1 0w40.
                          Ca si planuri pe termen f scurt:
                          - O revizie amanuntita saptamana viitoare la Auto Cobalcescu, voi schimba absolut toate lichidele i.e. antigel, ulei, ulei cutie viteze, lichid servo, lichid frana, lichid parbriz ; voi schimba filtrul de ulei; cel de polen si aer- nu cred ca are rost deoarece au fost schimbate acum 2 ani si de atunci masina a mers cred vreo 400 km.
                          - S-ar putea sa fie nevoie sa schimb si placutele...sa vedem ce zic si mesterii.
                          - Anul acesta nu, dar probabil ca la anul o voi pune pe GPL, din ce am inteles Zenit Pro in Chitila e solutia castigatoare- as vrea pe cineva care a mai montat GPL pe SAAB nu sa isi dea corijenta pe masina mea. Nu stiu daca sa ii pun si flash lube..?
                          - Anvelopele sunt OK (sper) - sunt cumparate undeva in 2011 atat de iarna cat si de vara (are roti complete iarna- vara)

                          Acum niste sfaturi de la cunoscatori mi-ar prinde bine:
                          1) Ar trebui sa mai schimb si altceva?
                          2) Cei de la Cobalcescu sunt de incredere? Sa ma astept ca la o verificare amanuntita sa ma puna sa schimb jumatate de masina ca sa faca ei bani? Lichidele chiar le schimba sau trebuie sa stau cu ochii pe ei ca pe butelie sa ma asigur ca chiar le schimba?
                          3) Cam la cat sa ma astept ca va fi nota de plata pentru schimbarea tuturor lichidelor?
                          4) Sa cumpar aceste lichide direct de la Cobalcescu, sau ar fi mai bine sa le iau eu de undeva?
                          (epiesa, emag etc). Din pacate nu prea ma pricep ce anume sa cumpar (ce specificatii).
                          5) Alte indicatii?

                          Abia astept sa o vad in fata blocului - trebuie sa vin si la o intalnire a voastra cu ea daca tot am facut ditai telenovela cu masina mea viitoare.

                          Am stat mult si am cantarit optiunile, dezavantajul major este ca nu are cutie automata si cel mai probabil sotia mea nu se va inghesui sa o conduca. Dar am zis ca e o masina cunoscuta luata de la un prieten, are ce mi am dorit eu pe o masina, iar diferenta de pret este enorma fata de alternativa (alternativa era un Audi A4 Avant din oct 2012 din Germania, 170 cai cutie automata, avea 126,000 km...dar ma ducea la 17,000 EUR cu tot cu adusul acasa).
                          Last edited by eugenmanea; 12 December 2015, 13:15.
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • Salut!

                            Am urmarit cu interes threadul acesta, sa fiu sincer nu ma asteptam sa revii la Saab. La ce pret ai luat-o? Cred ca cu mult mai putin fata de bugetul pe care erai dispus sa il aloci achizitionarii unei masini.

                            Sa o stapanesti sanatos!

                            Comment


                            • Daca filtrul de polen a stat mult nu prinde miros, dezvolt bacterii?
                              Sa o folosesti sanatos!

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Masina a fost 6,500 Eur. 6,000 acum si 500 peste 2 ani cand o inscriu
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google