Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by eugenmanea View Post
    Problema e da nu prea sunt la vanzare Superb uri nu stiu de ce.
    pentru ca e o masina asa de buna ca se vand 50 000 pe an, e rara de noua, deci si in SH va fi la fel

    Mondeo, insignia, passat, acolo e miezul.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #47
      Cred ca si Phaeton tot pe acolo se invarte...


      Sent from mobile

      iar...decat i40, mai bine ix35.


      Sent from mobile
      Last edited by jonnie007; 14 October 2015, 23:07. Reason: Automerged Doublepost
      Keep walking...

      Comment


      • #48
        Sa cauti si pe olx pt ca pe autovit am inteles ca s-a scumpit foarte mult postarea unui anunt, asa ca mai multe sanse sa dai de samsari, ca deh, ei sunt profesionisti, am inteles ca e vreo 9 euro un anunt pt o perioada destul de mica de valabilitate, nu am cercetat, probabil mai degraba pe olx gasesti masina de la proprietar cinstit.
        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

        Comment


        • #49
          Merci ma uit sa stii. M am abonat la automobile.com.ro care iti face un update zilnic ce masini au mai aparut pe olx si autovit.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • #50
            Eugen, dar de Citroen C5 ce zici? Nu-i Passat, e mai misto.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #51
              Mașina e uzată moral și C5 și Laguna. Renault deja a venit cu noul Talisman iar Citroen deja anunță un nou C5 cv deosebit dar în 2016. N-are decât 2,3 variante la criteriile expuse, dacă vrea neapărat limuzină, același lucru e și la Honda, Seat, Opel au limuzine pe final de carieră, nu merită să dai 15 mii pe cv ce e 18, 19 nou.
              ÃŽn afara de o Mazda 6 sau un Passat nu văd ce poți găsi ok
              Last edited by Allyn_y; 15 October 2015, 11:34.

              Comment


              • #52
                C5 2.0HDI 163CP cu suspensie hydractive si interior de piele in varianta Exclusive.
                Cu restul de bani te plimbi toata Europa si mai raman si pentru Romania.
                Last edited by mr.K; 15 October 2015, 11:38.

                Comment


                • #53
                  Nu as zice nu nici la un Citro C5 mai ales ca motorul e belea- l am testat pe Pug 508. Nu stiu suspensiile cat de greu se intretin..plus ca nu am vazut ceva interesant pe anunturi.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • #54
                    Nu e musai sa alegi Hydractive, suspensia "normala" este foarte confortabila.

                    Uite si o Skoda Superb. Personal, o vad peste Passat, oricum, parerile sunt subiective prin definitie...

                    Originally posted by Allyn_y View Post
                    Mașina e uzată moral și C5 și Laguna. Renault deja a venit cu noul Talisman iar Citroen deja anunță un nou C5 cv deosebit dar în 2016. N-are decât 2,3 variante la criteriile expuse, dacă vrea neapărat limuzină, același lucru e și la Honda, Seat, Opel au limuzine pe final de carieră, nu merită să dai 15 mii pe cv ce e 18, 19 nou.
                    ÃŽn afara de o Mazda 6 sau un Passat nu văd ce poți găsi ok
                    Alladyne, tu vorbesti din filme, cred...
                    Ce C5 costa 18 mii nou si se vinde peste 4 ani cu 15 mii? Iar daca C5 e depasit moral, inseamna ca VW a uitat sa faca masini in ceea ce priveste modelul Passat.
                    Last edited by Niki; 15 October 2015, 13:41. Reason: Automerged Doublepost
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #55
                      Da si mie imi place Superb ul dar gasesti foarte greu sa cumperi. Ce mi ai dat tu din pacate e benzina ori la 1600 kg cat are Superb ul cam consuma.
                      S ar putea sa bage ceva oferte de black friday la C5 momentan nou e 25,000 eur minim. Stiu ca anul trecut Eurial a venit cu niste super oferte la 508.
                      Stiti cumva..cutia manuala la C5 e aceeasi ca la 508?Adica pe cabluri...? Stiu de la 407 ca e cam jale cu aceasta cutie mai ales iarna.
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Niki View Post
                        Uite si o Skoda Superb. Personal, o vad peste Passat, oricum, parerile sunt subiective prin definitie...
                        Şi eu o văd la fel!
                        Singurul lucru care depunctează acest model este sigla Skoda, pe un segment de piaţă (clasa D) unde cumpărătorul ţine mult la imagine.

                        Comment


                        • #57
                          Poate Superb 2015 se apropie de Passat, dar modelul anterior, nu se pune problema, Passat-ul e peste.

                          Comment


                          • #58
                            Si doar ce-am zis ca e parere personala...
                            In plus, m-am referit Passat B6 si B7, adica tot modele pana in 2015. B8-ul nu-l cunosc.

                            Stiti cumva..cutia manuala la C5 e aceeasi ca la 508?Adica pe cabluri...? Stiu de la 407 ca e cam jale cu aceasta cutie mai ales iarna.
                            Daca tot dai banii astia pe o masina de familie, de ce te mai complici cu o manuala? Automata si esti relaxat.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • #59
                              Lasa bre, nu te supara, ca tot parere personala e si la mine, doar ca nu coincide cu a ta.
                              Si nu e problema ca nu cunosti modele 2015, ca nu cumperi asa ceva in bugetul din topic.
                              In 2015 si C5-ul are Hydractive standard, ca sa nu te mai chinui cu alegerea suspensiei.

                              Comment


                              • #60
                                nu e rau :
                                Last edited by Niki; 15 October 2015, 19:50.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google