Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Repet ca poate nu toata lumea a citit povetea de la inceput. Nu vreau sa schimb masina dintr o necesitate actuala are 125,000 si merge perfect motorul e capsulat n am schimbat nimic.Schimb masina pentru ceva mai premium si mai mare (deci clasa peste compacta), cu un portbagaj mai mare si sa aiba ce nu are actuala i.e.xenon pilot automat scaune incalzite. Asta i pohta ce pohtesc.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • Ceva in cautarile tale nu se leaga deloc, vrei masina limuzina premium sh, dar nu noua ca n-ai bani, mai pe la 15.000 euro noua nu vrei ca e slab dotata si nu se incadreaza (corolla noua).
      Cred ca ti-ar fi mult mai usoara cautarea daca ai sti ce vrei, passat, a4, c5.
      Tocind autovitul cu speranta sa se iveasca ceva bun nu-i decat o pierdere de timp, masinile bune nu ajung pe siteul ala.
      Inca o chestie, parca te joci cam tare cu miile de euro, una, doua in plus le pui asa usor? Daca da, mai stai si strange si ia ce-ti doresti, dar nou.
      Mi se pare mult, pentru marea majoritate a celor de pe forum, sa dai 15-17.000 euro pe un sh cu niste zeci de mii km la bord, as lua cu ochii inshisi un auto nou, octavia, mazda 3, corolla, focus, astra.
      ps: e o parere realista din punctul de vedere al unuia ce n-are posibilitatile tale
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Pa toyota avensis break te-ai uitat?

        Comment


        • Passat C5 nu sunt masini de lux, ci sunt masini cu o treapta mai sus decat a mea. Chiar nu jonglez cu banii dar pot sa am o anumita flexibilitate apeland la overdraft...daca gasesc ceva bun nu pot sa ma cramponez in 15k fix ci pot sa mai adaug..pe datorie ca sa fie ceva bun. Vorba aia suntem prea saraci ca sa luam lucruri ieftine. Sa nu crezi ca stau numai pe autovit, in weekend cad diverse masini dar pana acum nu am gasit ceva care sa ma faca sa spun da. Corolla e compacta ca si a mea de ce as mai cheltui atatia bani atata timp cat actuala merge bine pentru o masina la fel. Am gasit Passat uri bune in 15-16k dar nu au xenon . Mai astept ca nu ma grabesc..o iau usor.
          Ps Mazda 3 Octavia trec lejer de 20k noi.

          PS noi strangem bani de peste un an pentru masina asta si am facut si credit. Tocmai din aceasta cauza nu vreau sa arunc banii pe o rabla- banii se fac foarte greu si cu multa sudoare.
          Last edited by eugenmanea; 26 October 2015, 10:28. Reason: Automerged Doublepost
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Parerea mea este ca nu merita sa dai atata banet pe un sh.Daca tot vrei un upgrade, mai bine iei una noua, mai astepti pana mai strangi bani sau dai un avans. 16.000 eu sunt multi bani sa-i dai dintr-o data pe o masina fara nici o garantie.
            sigpic
            !

            Comment


            • Buget 16,000 EUR- Caut Masina

              Eugen...16 mii de euro, kilometri putini (sub 200k) si lux, nu au ce cauta in aceeasi propozitie.
              Tu axandu'te pe zona asta de sarete...s-ar putea sa te pricopsesti cu o tzeapa de n-ai sa poti s-o duci!

              Nu foarte multe masini au xenon, pilot si scaune incalzite...si mai putine au xenon...deci sansele sa gasesti ceva bun, cu dotarile respective si km putini sunt minime!
              In afara de Superb nu prea ai la ce sa te incadrezi...si dupa cum vezi sunt rare sau foarte rare...si se ceri bani pe ele.


              Sent from mobile
              Last edited by jonnie007; 26 October 2015, 11:15.
              Keep walking...

              Comment


              • Sa ne intelegem lux inseamna Mercedes Bmw seria 5 Audi A6 etc. Ce vreau eu Passat Superb nu sunt chiar lux si daca faci un calcul pentru un Passat din 2011 80k km un pret de 16,000 eur e un pret corect daca masina a costat in jur de 28,000. O depreciere de 20 la suta in primul an si apoi o depreciere anuala intre 7-10 la suta. Masini sunt...dar piata din Ro este foarte atipica din cauza samsarilor..de aia mi am intins antenele sa gasesc o masina de la cineva cunoscut.
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • Stii cum e...16 mii ti se pare tie un pret corect...dar pentru ala care a dat 28 si masina are...sa zicem 60k...lui i se va parea corect un 20-22 mii.
                  Deci ce gasesti sub 20 de mii...e tzeapa intr-o proportie de peste 50%. Daca o nimeresti buna...ala e noroc chior.


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Pai daca nu gasesc...mai astept pana la anu' - mai strang si niste bani scade si tva ul. Gasesc la Weltauto Passat in jur de 18,000 eur cum veau eu mai putin cutie automata. Dar nu are rost sa ma agit sa il cumpar acum- nici nu am bani suficienti plus ca de la 1 ianuarie economisesc 4 la suta cea ce nu e chiar putin (in jur de 600 Eur)
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Passat se potriveste pe ce zici tu. Mai astepta si ia de la Welt Auto anul ce vine.
                      Pe piata gasesti oricum majoritatea rupturi, in special pe autovit.

                      Comment


                      • Si la WelttAuto e loterie..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Aia dau si garantie 6 luni din cate tin minte. Si masinile din leasing vin cu km cunoscuti, intretinere bla bla.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • De ce zici ca e loterie?


                            Ma duc diseara sa il vad
                            Last edited by eugenmanea; 26 October 2015, 18:20. Reason: Automerged Doublepost
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Cu motor N47. Oricum, daca zornaie lantul, BMW iti da alt lant, din cate stiu eu. Fix la fel.
                              Urmatorul lant ti-l cumperi singur. Asta daca nu se rupe o patina si distrugi motorul.
                              Crezi ca BMW nu produce si panarame de motoare/masini?
                              Last edited by mr.K; 26 October 2015, 19:09.

                              Comment


                              • E risc mare cu N47 la bmw. Singurul motor de care as fugi ca dracul de tamaie.
                                Daca masina e in garantie, ai sanse mari sa ti se schimbe motorul, dar daca nu mai ai garantie, manopera si piesele oem, depasesc 3000 de lei la un service specializat, nu dealer.
                                Teoria conspiratiei spune ca datorita uleiului castrol prea "apos", apar probleme la lant.
                                Last edited by darksid3; 26 October 2015, 19:51.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google