Anunt De Angajare Client Misterios

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by prometheus View Post
    Da tu amice alta treaba n-ai ?? du-te ma baiatule la munca ma!!! nu mai sta atarnache sa-ti bati joc de alti oameni!!!
    N-a fost deschis la farmacie de dimineata?
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #17
      N-a observat ca era de fapt o oferta de munca.

      Comment


      • #18
        Se ofera contract de munca este totul legal ??
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #19
          Trimite un PM in care sa soliciti detalii.

          Comment


          • #20
            a ajuns joaca de-a cumparatorul sa fie remunerata cu salariu?...
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #21
              Spionaj industrial

              Comment


              • #22
                Buna ziua,

                In primul rand cui nu ii convine poate sa nu citeasca, iar in al doilea rand poate sunt oameni interesati sa faca treaba aceasta si sa castige un venit suplimentar.

                Clientul misterios merge in magazine, showroomuri etc si aplica un anumit scenariu, el se comporta ca un client normal, dar evalueaza angajatul dupa anumite criterii, iar la sfarsit completeaza un chestionar. De exemplu mergeti intr-un showroom si spuneti ca doriti sa va interesati de o masina, angajatul trebuie sa va dea detalii despre masina, iar dvs trebuie sa va comportati cat mai natural ca sa nu dati de banuit. Pentru aceasta vizita este renumerat in functie de proiect, de dificultate. Este un job ce se desfasoara pe baza unui contract de mandat, pentru a putea sa platim. Este un program flexibil, avem proiecte ce se desfasoara un weekend, altele in cursul saptamanii, altele in anumite intervale orare. Avem proiecte in diferite domenii (auto, banci, cosmetice etc.).

                Daca doriti sa va trimitem contract va rog sa ne lasati un mesaj pe privat cu mail-ul dvs.,

                O zi buna

                Facem aceasta parte de client misterios deoarece clientii nostrii doresc sa isi imbunatateasca activitatile, iar persoanele care le calca pragul sa fie multumiti. Mie mi se pare normal ca intr-un magazin sau showroom sa fiu tratat cu respect, dar din pacate se mai intampla si invers, iar atunci intervine acest studiu de client misterios si lucrurile se pot remedia.

                Originally posted by prometheus View Post
                Da tu amice alta treaba n-ai ?? du-te ma baiatule la munca ma!!! nu mai sta atarnache sa-ti bati joc de alti oameni!!!
                In primul rand se vorbeste frumos, iar in al doilea rand fac parte din aceasta firma iar acest anunt este unul de recrutare (in concluzie lucrez si am un contract si un salariu). Din cate stiu eu fiecare este liber sa vorbeasca despre ce vrea si din moment ce administratorul mi-a acceptat acest anunt inseamna ca este in regula. Poate exista persoane ce doresc sa castige un venit suplimentar, legal in baza unui contract cu toate taxele platite catre stat. Poate exista persoane ce au deja un loc de munca, dar au destul timp liber incat sa faca un ban in plus.
                Last edited by SHOPPERS; 26 October 2015, 11:00. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  Originally posted by SHOPPERS View Post
                  ...................................]iar in al doilea rand fac parte din aceasta firma iar acest anunt este unul de recrutare (in concluzie lucrez si am un contract si un salariu)[/U]. Din cate stiu eu fiecare este liber sa vorbeasca despre ce vrea si din moment ce administratorul mi-a acceptat acest anunt inseamna ca este in regula. Poate exista persoane ce doresc sa castige un venit suplimentar, legal in baza unui contract cu toate taxele platite catre stat. Poate exista persoane ce au deja un loc de munca, dar au destul timp liber incat sa faca un ban in plus. [/B]
                  Pai amice!! treaba asta trebuia sa o scrii prima data si atunci nu mai existau nici un fel de dubii!!!
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #24
                    @Prometheus, probabil ai avut o zi proasta, de ai reactionat asa; sa depasim momentul, va rog.
                    ...
                    Exista si PM, pentru anumite lamuriri suplimentare.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #25
                      Eu salut aceasta initiativa. Sa stie exact producatorul cum ii sunt tratati clientii de catre dealer! Bravo.
                      Tot pt client se face nea promoteu.

                      Originally posted by TopCat View Post
                      a ajuns joaca de-a cumparatorul sa fie remunerata cu salariu?...
                      Da si mi se pare super!
                      Si eu fac la fel ca sa-mi supervizez business-ul pe termen lung.
                      Acum singura modalitate in care faci bani este cea in care esti smirna cu clientul. De la "buna ziua" la "va ofer un pahar cu apa" sau "produsul nostru are urmatoarele avantaje....". Totul conteaza.
                      Masurarea performantelor trebuie facuta si fizic, nu doar din raportari.
                      Last edited by Cezar; 26 October 2015, 21:50. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        exista si alte metode sa-ti supervizezi business-ul in afara de a ocupa inutil timpul unor oameni care intr-adevar muncesc.
                        problemele reale nu pleaca de la reprezentantul de vanzari al unui constructor auto (exemplul de mai sus) daca iti zambeste mai larg sau mai putin larg.
                        in fine, daca tie ti se pare super, n-ai dacat sa vii vizitat doar de clienti misteriosi ca sa ai numai beneficii si profit.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #27
                          Este o pierdere de timp, stresezi angajatii, in tara asta s-a ajuns sa scoatem bateriile din telef, punem banda izoler pe camera foto, ne este frica sa nu ne inregistreze prietenul, colegul....la o firma serioasa exista departament analiz calitate, care se ocupa de proceduri, unde angajatii sunt instruiti si verificati. Nu are rost sa dam in extreme, efectele vor fi negative, cine apeleaza la asa ceva, va pierde pe termen lung si va renunta definitiv la colaborare. Este o fita care va disparea dupa un timp.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          Last edited by Oti; 26 October 2015, 23:07.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • #28
                            Ti se pare politicos, sa faci ..."sindicat", pe marginea unei oferte de munca. ?
                            Nu esti interesat, scroluieste si mergi mai departe; nu mai ai unde sa postezi, nu?
                            ...
                            Atentie la OFF-TOPIC!
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by prometheus View Post
                              Pai amice!! treaba asta trebuia sa o scrii prima data si atunci nu mai existau nici un fel de dubii!!!
                              Daca erai atent la anunt acolo scrie: "Firma recruteaza cumparatori sub acoperire in toata tara!" si daca dai cautare pe bestjobs o sa gasesti anuntul nostru si acolo (de la firma Shoppers).

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by TopCat View Post
                                exista si alte metode sa-ti supervizezi business-ul in afara de a ocupa inutil timpul unor oameni care intr-adevar muncesc.
                                problemele reale nu pleaca de la reprezentantul de vanzari al unui constructor auto (exemplul de mai sus) daca iti zambeste mai larg sau mai putin larg.
                                in fine, daca tie ti se pare super, n-ai dacat sa vii vizitat doar de clienti misteriosi ca sa ai numai beneficii si profit.
                                Normal ca imi pare super pt ca si eu asta fac. Pe langa celelalte raportari, miscarea asta chiar da rezultate. Si ti-o zice unul care are cifra de afaceri ce depaseste 1 mil euro.

                                Originally posted by Oti View Post
                                Este o pierdere de timp, stresezi angajatii, in tara asta s-a ajuns sa scoatem bateriile din telef, punem banda izoler pe camera foto, ne este frica sa nu ne inregistreze prietenul, colegul....la o firma serioasa exista departament analiz calitate, care se ocupa de proceduri, unde angajatii sunt instruiti si verificati. Nu are rost sa dam in extreme, efectele vor fi negative, cine apeleaza la asa ceva, va pierde pe termen lung si va renunta definitiv la colaborare. Este o fita care va disparea dupa un timp.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                O fita? Efecte negative? V pierd pe trrmen lung? Iti zic eu ca pierde si am experienta cu asa ceva. Ba mai mult, mi-a crescut calitatea CS. Sa nu mai zic ca sunt situatii pe care le vezi doar pe teren, nu din raportarile false. Insa, cum este evident ca n-ai avut contact cu ce inseamna business (nu vreau sa te insult, ci doar fac o observatie) dumneata nu stii cat costa furturile si munca proasta. Se pun camere oare de ce? Ca are chef angajatorul sa vada cand se scobeste x un cur? Sau ca a depistat o pierdere si vrea sa o identifice...
                                Crezi ca are cineva chef sa aloce resurse daca treaba merge?
                                Proceduri exista in orice firma care se respecta! Si ce sa vezi, genul asta de audit este preferat de firmele f mari, nu de putzoii cum sunt eu.
                                Last edited by Cezar; 27 October 2015, 14:57. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google