Antena 3 si Antena 1 evacuate de ANAF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Daca nu exista A3, nu aflu ce ilegalitati face clanul Basescu.
    Daca nu exista B1, nu aflu ce ilegalitati fac Ponta cu Sova.
    Dca nu am Realitatea, nu aflu cum este acuzat (pe nedrept ) Sebastian Ghita ca a ciordit tot ce se putea din achiitiile publice mari.

    Ca-i da sau nu afara pe antenisti, sper sa-si continue activitatea in alta parte, ca Base vad ca nu vrea sa se retraga la pensie, iar dintre fostii pedelisti penali doar Ridzi e la parnaie, Oltean si Crinuta lui sunt cercetati abia, Udrea sta bine merci acasa, Bica la fel, de Blejnar nu mai spun...
    Last edited by mr.K; 21 February 2016, 11:21.

    Comment


    • #92
      Ca multi altii din gasca lor. Ba pe unii nici nu-i baga nimeni in seama.
      Aseara am revazut niste declaratii ale domnului presedinte in care zicea ca se vor face multe dosare, citez din memorie: "binenteles celor din PSD".
      Imi aduc aminte foarte clar cand intreba: "Vreti democratie, sau dam puterea unui singur partid?" Dupa care "Vreau guvernul meu" format din PNL, PNL sa aiba puterea. Intreb si eu, PNL este un singur partid sau? Daca vine un singur partid, nu e democratie, daca vine PNL este, prin urmare PNL = mai multe partide.
      Last edited by Fanez; 21 February 2016, 11:28.

      Comment


      • #93
        Originally posted by Cezar View Post
        Dan Voiculescu detine intact media group. Nu sunt prea multe de spus in directia asta si ne cam invartim ca baba dupa baston.
        Eu n-as insista prea mult in teoriile conspirationiste demne de un sindrom paranoid ci as incrimina taraganarea procedurilor. Pai cine papucii mei e cacatul asta de varan sa se puna el de-a cumerzisul? Ai datorii? Plateste-le, da-te-n ma-ta de boschetar. Ai si furat? Mars la bulau. Ai facut constructii pe naspa si crezi ca te poti trage pe cur? Nu mai merge ma baiete. Hai la bulau si da inapoi ce ai ciordit.
        Nu ca n-as fi in genere de acord, dar d.ta pui problema intr-un mod care aduce a epoca securisto-ceausista.
        ...
        A fost condamnat Voiculescu si nu Intact Media.
        Prejudiciul de 60 de miloane se recuprereaza de la Voiculescu &comp. din proprietati, conturi, mijloace mobile si imobile si nu din confiscarea fostelor terenuri dobandite ilegal de la Ministerul Agriculturii; daca ai furat platesti din banii tai nu din banii furati.

        Confiscarea terenurilor si cladirilor care au apartinut ICA, nu vizeaza si postul de televiziune antena3; acesta nu are niciun fel de calitate în procesul ICA și niciun jurnalist al postului nu a fost implicat în dosar.
        Statul a devenit noul proprietar al cladirilor si terenurilor in discutie, care va decide cum e mai oportun sa procedeze; vanzare sau inchiriere. Dacă un imobil e preluat de un nou proprietar, există posibilitatea ca noul proprietar să prelungească contractul de închiriere, dacă acesta nu este expirat.
        In cazul vanzarii, viitorul proprietar, se poate trezi in situatia ca Antena3 va ataca legalitatea vanzarii, utilizand de dreptul la preemtiune.
        Dupa cum vedeti nu e simplu deloc si nici nu poti face justitie cu barda; cine greseste aici, e posibil sa se trezeasca cu un dosar la DNA.
        ...
        Acum, tinta e antena 3 pentru modul ei virulent de a face televiziune,( cu destule excese, spun eu, dar asta e alta discutie) sau voiculescu, condamnat definitiv?
        ...
        Deci nu e chiar simplu.
        Last edited by IancuMIC; 21 February 2016, 12:13.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #94
          Multumim pentru lamuriri.

          Comment


          • #95
            Antenistii, indiferent de motivatia lor, deranjeaza.
            Visul oricarui sef de stat, indiferent din ce tara, ar fi sa inchida gura oponentilor politici.

            Doar ca, in tari gen USA, nici preseditele si partidul din care provine, nu pot face orice doresc.

            In tari gen Rusia, arestezi oponentul pe motive reale sau nu si scapi de el. Apoi distrugi si imperiul media/industrial din spatele sau.

            Romania tinde catre Rusia.
            Nu ajunge Voiculescu arestat si inchis, probabil in mod corect. Trebuie distrusa si portavocea care, subiectiv sau nu, dar in mod sigur real, face cunoscute faradelegile din tara asta, chiar daca aceste faradelegi sunt doar din tabara inamicilor lui Voiculescu.

            Cei care nu pot face diferenta intre aspecte, sunt rugati sa se mute in Rusia, sau, pentru senzatii extreme, in Coreea de Nord.

            Tot aud de publicul tinta limitat intelectual al A3.
            Pai aia care se uita la Oprah in USA sunt academicieni? Nu, dar exista si au dreptul lor.
            Sau cei care se uita la Leno, sunt aceeasi de la Oprah? Probabil ca nu.
            Last edited by mr.K; 21 February 2016, 12:52.

            Comment


            • #96
              Asa cum nici cei care prefera RealitateaTV sau B1 nu inghit "Antenele". Sunt academicieni si doctori care prefera unele, asa cum sunt academicieni si doctori care prefera antenele.
              Unii prefera garcea si leana, altii prefera National Geografic.
              Nu vreau sa cred ca numai tampitii se uita la un post sau altul. Se uita si tampitii si academicienii, fiecare intelege din ce vede atat cat poate.

              Mi-au zis destui (mai mult de 3) ca e mare greseala sa-mi iau Logan, ca e de cacao, ca e varza, bla-bla, dar ei (3 dintre ei) nici n-au masina, nici n-au avut vreuna. Ceilalti aveau niste junghiuri sh din anii 90. Acum sa cred ca sunt eu mai prost ca ei ca am ales Logan?
              Asa si cu "publicul tinta".
              Last edited by Fanez; 21 February 2016, 13:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #97
                Daca exista un public fidel doar antenelor, atunci am rezerve in legatura cu modul de a discerne al acestora; nu-i niciun delict ca te uiti la antene, la realitatea, la b1, la romania tv.
                Oarecari probleme pot fi cu aia care se uita doar la antene, pentru ca au ajuns niste sclavi ai acestora, fara posibilitatea de a-si manifesta propriile optiuni; ce spun antenele e lege. Au ajuns sa creada ca antenele sunt speranta intr-un trai mai bun.
                Vina de fi acaparati de antene rezida din gradul de saracire al populatie, de lipsa de orizont a societatii in care traim, de frustrarea faptului ca sunt marginalizati. Nu e tocmai placut sa vezi persoane de varsta a treia, manifestandu-si atasamentul pentru un anume post, intr-un mod degradant pentru fiinta umana; tipete, isterie, lacrimi; repet vina nu le apartine in totalitate ca au ajuns aici.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #98
                  Asta se aplica si in cazul publicului fidel al B1 sau realitatea tv etc.
                  Cel mai bine este sa asculti ambele tabere si apoi sa discerni.
                  Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost Realitatea tv in situatia asta. La fel ar fi zis cei care dau cu pietre in antene? Ar fi dat si in realitatea?
                  Cel putin antenele aduc bani la bugetul de stat spre deosebire de realitateatv.
                  Last edited by Fanez; 21 February 2016, 14:18.

                  Comment


                  • #99
                    B1 n-a avut niciodata un segment de public important ca masa si bine determinat; a reusit sa compenseze situatia, in momentul in care a acceptat sa-i fie tribuna lu' basescu si acolitilor sai in momentul cand nu prea mai incapeau pe la vreuna.
                    Antenele sunt incomparabile cu multe posturi, daca privim doar dotarile tehnice, numarul reporterilor si implicit posibilitatea de a fi peste tot, chiar inaintea organelor abilitate.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • poti prosti 1, 2 ,3, 10 dar 10 milioane?! or fi toti atat de imbecili?

                      e drept totusi ca numai aprox 20% din populatia tarii are studii superioare, si alea facute si luate stim noi cum; deci pe de o parte s-ar putea explica nr mare de ”adepti”

                      pe de alta parte, eu nu inteleg totusi ce tot o ardeti atata cu prejudiciu când ala nu a existat niciodata? ce prejudiciu când ei au platit 326 de milioane de euro taxe si impozite?

                      eu nu ma uit la tv decat la stiri si la hbo-national geographic

                      ca si posturi preferate pt stiri am 2: pro tv si antena 1.

                      pe restu nu ii suport: realitatea tv mi se pare ca incearca sa-i copieze pe cei de la antena 3 doar ca e o copiere ieftina, nu le iese deloc

                      eu cred ca e mai ”bine” ca poporu sa nu stie nimic, cei de la putere sa faca ce vor ei fara sa fie aratati cu degetu, asa cred ca tot poporul ar fi ”fericit”: unii ar putea fura si face ce vor ei in liniste iar ceilalti n-ar sti nimic si cu asta basta. daca nu erau antenele mai era de ex udrea tarata prin celule? sau bica? sau fratele fostului prezidente? eu cred ca nu. a iesit cineva in strada pt chestiile astea? NU, pt ca poporului nu-i pasa/ ii face placere sa se complaca si sa zica ”bai, asta e viata” (ma refer in g-neral). in schimb daca arde vreun club, imediat sar tinerii in sus. de ce? pt ca doar asta au in cap/ doar asta stiu, clubbing; in rest sunt blana

                      oricum, nu dau 2 bani pe situatia actuala. de ce? pai foarte simplu: pt ca toata distractia e pe banii parintilor, nu ai lor; de asta nu ii doare si nu-i intereseaza; altfel nu cred ca le-ar mai conveni sa sparga intr-un weekend cat castiga intr-o luna de ex

                      si aici e tot vina parintilor, pt ca ei ii invata prost si le ofera absolut totul pe tava

                      mie imi vine sa vars de ex dimineata când vad ca drumurile sunt pline, dita mai aglomeratia tocmai din cauza parintilor care isi duc odraslele cu masina la gradi/scoala. bai, da daca ii trimiti pe jos, sa mai faca miscare ce are? le cade rangu sau ce? nu, copilu s-a nascut in masina, trebe dus cu masina printisoru/ printesa si una de firma, sa nu zica alt parinte ca nu stiu ce, esti un sarantoc si iti pui copilu in pericol daca nu vii cu x5-u, siguranta frate, adevarul e ca la viteza cu care se merge e nevoie de multa siguranta pt puradel)
                      Last edited by cristi....; 21 February 2016, 18:17.

                      Comment


                      • In 2010 cand li se taiau salariile parintilor, pe tineri ii durea la basca de iesitul in strada.
                        Tinerii care n-au muncit in viata lor sunt o masa de manevra usor de influentat, cu mult timp liber. Se folosesc de ei promitandu-le orice, partide, ONG-uri.

                        Cand sunt de aparat cainii vagabonzi, tinerii urla in strada, cand se mareste TVA-ul si scad salariile, ce-i doare pe ei capul, doar le dau babacii parale de tigari/cafea/intrare in club.
                        Last edited by mr.K; 21 February 2016, 20:39.

                        Comment


                        • fara suparare , dar sa ii iei apararea lui voiculescu..... -10

                          Comment


                          • Nu mi se pare; e chiar obiectiv.
                            Daca subscriu, inseamna ca il apar pe voiculescu?
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by skd_ozenel View Post
                              fara suparare , dar sa ii iei apararea lui voiculescu..... -10
                              Nicidecum. Eu ma gandesc la mine insumi. Daca n-am emigrat pana acum, n-as vrea sa fiu silit pe viitor de unii care vor sa faca din tara mosia lor.
                              Voiculescu a fost judecat, gasit vinovat, sa ia statul de la el paralele ce i se cuvin si punct.
                              Cand e un subiect fierbinte in tara, mai uit la 3 posturi de stiri ca sa imi fac o parere. Pe langa apararea lui Voiculescu, jurnalistii de la Antene stiu si ceva meserie, totusi.

                              Ce nu pot eu sa inteleg acum e modul obtuz in care pune problema ANAF, plus cateva coincidente. Si toate cu un singur scop

                              Ciolos trebuie sa se imparta intre 2 stapani, unul de afara si unul din tara.
                              Last edited by mr.K; 21 February 2016, 23:53.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                In 2010 cand li se taiau salariile parintilor, pe tineri ii durea la basca de iesitul in strada.
                                Tinerii care n-au muncit in viata lor sunt o masa de manevra usor de influentat, cu mult timp liber. Se folosesc de ei promitandu-le orice, partide, ONG-uri.

                                Cand sunt de aparat cainii vagabonzi, tinerii urla in strada, cand se mareste TVA-ul si scad salariile, ce-i doare pe ei capul, doar le dau babacii parale de tigari/cafea/intrare in club.
                                nu s-au taiat numai salariile ci si indemnizatiile de crestere. au luat de la gura copiilor cu desteptul de boc in frunte. nu mai tii minte ca au venit mamicile cu copiii in carut si cu pampersii in mana? oare aici nu era vorba despre tineri (copii, mamici si tatici)?
                                in schimb, "batranii" de care zici tu s-au adunat si s-au apucat sa joace "pinguinul". unii au venit si ei ca sa... fie si ei acolo...
                                iar pentru cainii vagabonzi (pardon, comunitari) brigite bardot nu e chiar tanara. plus alte dive si vedete iubitoare de spatii verzi imputite de rahatul cainilor, ca n-ai unde sa-ti lasi copilul sa alerge in voie prin parc.

                                dar, pana la urma, le mai evacueaza sau nu?...
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google