Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dragnea isi pune si alta secretara ministru, varianta 2018.

    Portofoliul de la Tineret și Sport ar urma să-i revină Ioanei Bran, secretara Camerei Deputaților.

    Ioana Bran ar putea prelua Ministerul Tineretului și Sportului Foto: Facebook
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by gecmc94 View Post
      ...Așa este Seba și Bolovan anti-comunistule, că ați votat un securist și comunist? Foarte bine, ce să mai zic. Aproape că vă înțeleg.
      n-am votat pdl. n-am votat psd. n-am votat usr, nici pnl, nici udmr. am votat o data cu iliescu, sa nu iasa vadim. in rest, cand e vorba de alegeri generale, ecologisti sau orice altceva. pana acu' vreo 5-6 ani aveam o simpatie pt doctrina liberala si partial social-democrata. de cand cu razboiul pdl-psd, base-ponta, liberalii sub orice forma/denumire si social democratii nu ma mai reprezinta. prefer sa dau votul unui necunoscut decat canaliilor din primele esaloane. zi-mi ca tu n-ai votat cu nimeni, ca toti erau comunisti si securisti
      la cum ii aperi pe astia de-acu', indiferent cate rahaturi fac, n-as zice ca nu esti fan psd, din convingere sau din razbunare pe "fostii". la fel cum sunt convins ca "K" ar vota la orice ora cu habrnistii de la usr sau cu incompetentii de la pnl, doar sa voteze impotriva psd. nu stiu, la urmatoarele alegeri, daca nu voi vota si eu doar impotriva psd, oricine ar fi contracandidatii. daca ies unii mai jeguri, s educe tara-n cap, se sparge buba si poate se trezesc romanii, daca salveaza situatia, cu atat mai bine, se demonstreaza ceea ce toti stim, dar unii nu vor sa recunosca: gunoaie mai mari ca actualul psd n-am avut la conducere nici o data, nici pe vremea comunistilor.
      ps: la prezidentiale am votat insa mereu anti-psd, din 2008 incoace, pt ca aveau mereu majoritatea in parlament si nu voiam sa aibe si presedintele de partea lor. daca l-am votat pe ilici, basescu si tolomacul asta de-acu' nu mai conteaza. scuze, intre base si ala de-a fost presedinte o noapte, n-am ales pe nici unul, am ratat votul ca mi-a fost lene sa merg sa aleg intre doi tembeli.
      Last edited by Seba; 26 January 2018, 12:57.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        prefer sa dau votul unui necunoscut decat canaliilor din primele esaloane.
        Deci sa-ti "arunci" votul. Nici metoda asta nu e sanatoasa, in sistemul nostru de vot, pentru ca uite unde duce ...

        ~~~~

        @gecmc94, am citit teoria ta referitoare la Turturica si apartamentele sale. Am facut la momentul respectiv o minima cercetare si nu prea era cum spui tu cu preturile dar nici chiar cum ii dadea lui. Prin urmare am lasat-o in suspans din lipsa de timp si informatii.

        Eu nu apar pe nimeni doar filtrez informatia si in cazul de fata lucrurile sunt neclare. Eu cel putin nu le dau ca fiind exacte cum faci tu de multe ori pe aici. Si de multe ori pui citate fara sa dai sursa si le dai ca sigure. Nici asta nu este ok.
        Last edited by Silviu; 26 January 2018, 14:23.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Mi-e teama ca desi poate la viitoarele alegeri vor vota foarte multi din cei care acum nu au votat, tot PSD va iesi invingator, dintr-un motiv foarte simplu, sunt peste 70% dintre romani care au salarii sub 2500 de lei + sa nu ii uitam pe asistatii sociali care doar nu or fi prosti sa-si taie singuri craca de sub picioare

          mai jos am gasit o statistica din 2016(din ZF), poate intre timp s-o fi mai schimbat dar nu cred ca intr-o mare masura:"Astfel, circa 44% dintre angajaţii români au venituri de sub 1.000 de lei net pe lună (adică peste 2 milioane de salariaţi), iar 28% câştigă între 1.000 şi 1.700 de lei net pe lună (adică peste 1,3 milioane de persoane)."

          Comment


          • Originally posted by Silviu View Post
            Deci sa-ti "arunci" votul. Nici metoda asta nu e sanatoasa, in sistemul nostru de vot, pentru ca uite unde duce...
            cum nici o tabara n-a confirmat, ca sa zic, asa, macar dorm linistit ca nu-i sustin nici pe prosti, nici pe hoti si nici pe hotii prosti.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Romania anului 2018.

              Primarul orasului Piatra Neamt a inaugurat cu mare fast toaletele renovate ale unei scoali din centrul orasului.

              Edilul Dragos Chitic a facut si cateva fotografii de la eveniment, pe care le-a postat pe contul sau de Facebook.
              Marea realizare pezedista e ca ne baga pe toti in buda.

              Ar putea fi singura realizare a partidoiului pe anul asta

              Doresc disparitia pezede!
              Last edited by mr.K; 26 January 2018, 16:34. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Seba View Post
                cmacar dorm linistit ca nu-i sustin nici pe prosti, nici pe hoti si nici pe hotii prosti.
                Pai i-ai sustinut indirect pe toti care au trecut pragul (cu o anumite pondere in functie de procentul avut).

                As zice ca daca hotii au castigat cu 47%, de exemplu, i-ai sustinut defapt pe ei intr-o foarte mare masura.

                De asta zic ca in sistemul nostru de vot nu prea poti sa-ti exprimi nemultumirea prin vot, nu in mod direct cel putin.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • la fel cum sunt convins ca "K" ar vota la orice ora cu habrnistii de la usr sau cu incompetentii de la pnl, doar sa voteze impotriva psd
                  Luam in calcul si UDMR, doar ca n-am candidati in judet, iar daca ar fi, n-ar avea destule voturi. Nu ca as vrea sa fiu condus de unguri, dar macar sa aiba un procent mai mare si sa nu mai fie un partid balama, asa putand incurca mai multe treburi la guvernare.
                  Daca romanii ar iesi la vot peste 50%, UDMR n-ar mai prinde pragul electoral si ar fi foarte bine. Daca tot il prinde, zic sa-i dam mai multa putere sa bage zazanie in cadrul coalitiilor.

                  Despre pnl, de cand cu infuzia de hoti pedelisti, nu pot spune ca-i halesc.
                  Last edited by mr.K; 26 January 2018, 17:17.

                  Comment


                  • vezi? pnl a gresit de doua ori in scurt timp: o data cand s-a aliat cu psd, a doua oara cand a luat oameni din pdl-ul lui basexu. de alde, nu mai zic, unde cei care n-au reusit in pnl, s-au unit cu aia care n-au reusit in pdl si cu altii si si-au facut alt cuib de hoti. asadar, la ora actuala, avem 3 mari clanuri de corupti: psd, alde, pnl, pmp, udmr (ii au si astia pe-ai lor) si n-as baga mana in foc nici pt usr, parca vad ca au si aia destui hoti/incompetenti.
                    Silviu, dupa redistribuirea voturilor celor care n-au facut pragul, cei ramasi primesci mai putin decat daca as fi votat direct cu vreunul din primele 3-4 partide si oricum primesc procentual toti. balanta e inclinata de votantii fanatici ai tuturor partidelor, de ce sa-i ajut direct pe unii cand pot sa le dau doar o fractiune tuturor? daca maine ar fi alegeri, jur ca acum nu stiu cu cine-as vota. sigur nu cu psd, dar nici pe liberali alde , pmp, udmr sau usr nu ma lasa inima sa-i aleg.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      ...Tovarase, nu eu sunt sustinator aici a partidului securisto-stalinist-comunist...
                      ...cam tu esti...si inversunat rau de tot.
                      Ai ramas cu "tovarase..." etc. din nostalgie sau...?
                      Esti chiar sustinator inversunat al metodelor stalinisto-securiste, doar ca ti se par atat de firesti incat nici nu ma mir cat de curat ai creierul. E spalat impecabil. Atat timp cat sustii ca un "acuzat" este "vinovat" din start in urma unui "denunt" (chiar si anonim), iar acuzatul trebuie sa-si dovedeasca nevinovatia esti stalinisto-securist. Comunistii invederati sunt exact ca tine.
                      Succesuri!

                      Originally posted by Seba View Post
                      vezi? pnl a gresit de doua ori in scurt timp: o data cand s-a aliat cu psd, a doua oara cand a luat oameni din pdl-ul lui basexu...
                      Si a 3-a oara cand l-a pus pe orban piua intai (de fapt a 4-a, a 3-a a fost aia cu gorghiu). Wow 4 greseli una peste alta, fiecare mai "tare" decat cealalta? Bua-ha-ha!
                      Last edited by Fanez; 27 January 2018, 00:06. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Cred că am mai discutat noi despre salarii, de ce să fie mărite, cât este normal să ai, privatul care lucrează din greu, etc. Eu am mai spus că anumite categorii sociale/profesii din România o duc foarte, foarte bine. Inclusiv medicii.

                        Din episodul de azi, să vedem serviciile. Am dat întâmplător de un nume în timp ce am picat în fața TV pe B1 unde se discuta despre Coldea, profesor din toamnă la BB Cluj.

                        Numele este Mirelle Rădoi.
                        Bibliotecarii i-au cerut ministrului Funeriu sa reia concursul la BCU. Ascensiunea PDL-istei Mireille Radoi la sefia Bibliotecii Centrale Universitare (BCU) a generat un val de proteste in randul asociatiilor de bibliotecari din toata tara. Motivul? Lipsa de competente in ceea ce o priveste pe Mireille Radoi, actual director de cabinet in Ministerul Comunicatiilor, consilier local la Sectorul 4 si expert in securitate. Absolventa a Academiei Nationale de Informatii (SRI), Mireille Radoi a fost, pe rand, consilier la Ministerul Apararii, la cel al Comunicatiilor si membru al Consiliului de Administratie al Postei Romane. Contactata de HotNews.ro, Mireille Radoi a declarat ca nu se afla "pe continent" si ca "ar fi intelept sa lasam timpul de contestatii sa se incheie" Intra in text si vezi CV-ul lui Mireille Radoi


                        Absolventă în 1996, a fost împinsă de structurile politice de pe banca ANI (Academia SRI) în politică, pe diferite posturi.

                        2002 - lector universitar la ANI. Salariu mic în univ de stat, zic eu că sub 2-3000 lei lunar la acea dată. Poate la SRI era mult mai bine.

                        2004 - director general al Grupului Editorial Tritonic. Nu face nimeni bani din editură în România.

                        2007-8 se plimbă pe lângă PDL.

                        Lector universitar SNSPA - salariu mic.

                        Director de cabinet si consiliera personala a ministrului Comunicatiilor si Societatii Informationale, Gabriel Sandu..... EEEEEE, aici este aici. Vorbim mai jos. Sandu a fost ministru între 2008-10.

                        Consiliera pe probleme de securitate a ministrului Apararii, Mihai Stanisoara.

                        2009 - A facut parte din Consiliul de Administratie al Postei Romane. Interesant. Revine Poșta. N-a stat prea mult.

                        2010 - este directorul Centrului National de Raspuns la Incidente de Securitate (CERT-RO) din cadrul Comunicatiilor si Societatii Informationale

                        Declarația de avere ca director al Bibliotecii Centrale Universitare.


                        Un apartament cumpărat în 2010 de 127 mp (nu prea cred că este bloc ceaușist la suprafața asta).
                        O casă de 91+64 mp cumpărată în 2014.
                        O casă de 431 mp cumpărată în 2014.

                        După părerea mea, valoarea acestor active pe piață la acel moment, 100 000 € apartamentul iar casele probabil 300 000 €. Deci vorbim de vreo 400 000 €. Toate sunt în sectorul 2. Dacă aveți idei mai bune să estimăm valoarea, vă rog.


                        Este bine să lucrezi la Academia SRI? Cam da. Ies bani foarte buni. Dna nu este căsătorită și are toate activele în proprietate totală, fără moșteniri sau alte coproprietăți.

                        Ce semne de întrebare ridică această avere? Este obținută la stat. Dna este din 2010 director de bibliotecă unde câștigă azi, după multele măriri salariale, 6000 lei brut pe lună.

                        Ce alt semn de întrebare ridică? Dna a fost director de cabinet la Gabriel Sandu aflat acum în închisoare în dosarul Microsoft. A fost arestat preventiv în oct 2014. Cum, o astfel de corupție s-a petrecut cu o securistă ca director de cabinet? Vedeți uriașul semn de întrebare? Iar dna director își cumpără încă 2 case între 2010 și 2014?

                        Traian Băsescu avea în 2013 un salariu brut lunar de 6.895 lei. Deci un director de cabinet în Guvern nu putea avea mai mult de 3-4000 lei.
                        Ziar online - DC News va aduce cele mai noi stiri din politica, monden, sport, international. Cititi stirea zilei si fiti informati. Realitatea din Romania prezentata de cei mai buni jurnalisti. Un ziar online care te tine in miezul evenimenteleor. Vedete, oameni politici, partide, alegeri si tot ce se intampla in timp real.



                        Vă place ce vedeți? Hai, spuneți că vă gândiți la altceva decât bani negri, din corupție. Și totuși, dna Mireille Rădoi a scăpat fără nicio problemă din dosarul Microsoft. Poftim??? Eu nu înțeleg cum este asta posibil.

                        Am mai auzit guri care legau cazul Microsoft de bani pe care serviciile îi sifonau din bugetul statului. Securiștii au băgat mâna adânc și apoi au turnat și băgat în închisoare doar pe politicienii folosiți ca scut/paravan. Ei trăiesc bine merci și în liniște. Asta-i România.

                        Ah, da, pentru cei care mai cred în zâne, casele ar fi putut fi cumpărate pe nimic de la rude sau părinți, fără să se treacă prin procedura de donație.
                        Last edited by gecmc94; 27 January 2018, 00:46. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • @Fanez pls...nu-mi mai vorbi...imi jicnesti inteligenta.
                          @gecmc94 hai sa nu-l bagam pe baseul in schema...el este fost ofiter de securitate. Nu's de ce dar am senzatia ca la un moment dat a fost si sub carmuirea lu' Iliescu....si in acelasi timp a lucrat si cot la cot cu Voiculescu (aka felix). Si momentan mai presante sunt porcariile nesimtitiilor de la putere...

                          Comment


                          • De la „genunche” la „pamblică”! Faceți cunoștință cu Valentin Popa, „celălant” ministru al Educației Naționale în Guvernul PSD Vasilica Viorica Dăncilă.Abone...


                            Domnu' viitor ministru al Educatiei ....
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Ahahahaha, asta e Pop 2.
                              De fapt, de unde naiba sa scoti un pezedist care sa spunca corect ceva? Majoritatea au fost mediocri la scoala, au luat bacalaureatul la 50 de ani, au facut facultatea pe bani. Majoritatea sunt mecanici, tractoristi, soferi.
                              Nu ca ar fi o rusine sa fii muncitor, dar sa iti vezi de munca, nu sa vrei sa te cocoti in fruntea statului cu acte de studii cumparate.
                              Last edited by mr.K; 27 January 2018, 12:59.

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                @Fanez pls...nu-mi mai vorbi...imi jicnesti inteligenta...
                                Sa nu vorbesc sau sa nu scriu? Ma bucur ca nu ti-am jignit nimic.



                                Originally posted by mr.K View Post
                                ... sa vrei sa te cocoti in fruntea statului cu acte de studii cumparate.
                                Nu actele sau studiile te cocoata in fruntea statului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google