Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar dacă vrei să citești despre ultima modă în materie de stil de viață ecologist, citește despre curentul anti-natalist. Asta pune la cale stânga mondială: impactul unui bebe asupra planetei. Modul responsabil de a trăi pe planetă este fără a procrea.
    The environmental toll of having even one child is enormous - 58.6 tonnes of carbon each year. So is going child-free the answer to our climate crisis?

    Comment


    • Originally posted by Gil26 View Post
      gogeala eu am "invatat" asta. Mai bine sa nu te "prinzi" decat sa traiesti asa ceva (desi sincer au fost si putine lucruri bune). Si in aceeasi idee sunt altii care provaduiesc ce e corect si ce nu.

      Pai cel mai multe "mirese" sunt prin biserici. Egal care ca scandaluri au fost, sunt si vor fi destule).
      De fapt ce promoveaza ei ?
      Ca Tanda nu prea se "impaca" cu Manda.
      Si iarasi e valabila puterea exemplului.
      M-ai "spart", m-ai lamurit bustean.

      Hai sa vedem.
      Daca maine Dragnea (pe care-l visezi din sculare-n culcare) se suceste si pune ochii pe Vasile? Si daca tot e tartorul tuturor da o lege care permite casatoria intre persoane de acelasi sex. Sa faca din Vasile fata cinstita, cu acte, la casa ei. Liberalii, crestini sadea, o contesta repejor la CCReu. Ce crezi ca zice CCReu pe actuala formulare (intre soti)? Curat constitutionala, Dragnea poa" sa faca nunta.
      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

      Comment


      • gecmc94 asta e buna desi nu e de ras.
        Gigel ala a venit pe lume impotriva optiunii lui.

        Pai Dragnea asta vrea voturi si puterea absoluta. Daca il vrea si pe Vasile nu stiu. Cu acte sau nu.
        Dar a folosit jandarmeria. Acum foloseste biserica (care nu prea mai e "usa de biserica")

        Comment


        • Originally posted by C.Mike View Post
          ...
          Timp si bani irositi degeaba, zic unii....nu cred
          ...
          Daca lumea nu se prezinta la vot (indiferent de optiune) cam asa ceva va fi.

          Originally posted by gecmc94 View Post
          ... DOI ANI, nu două săptămâni. Și chiar TREI ANI de la începutul inițiativei.
          ...
          Ba a fost noaptea ca hotii.
          Originally posted by gogeala View Post
          ...Dar cei 3 mil de semnatari (spun unii, dar accept ca ar fi doar 1,5 mil) care sustin referendumul ar trebui ignorati?
          Da. Au fost ignorati 7.4 milioane de oameni, cei 3 milioane nu inseamna nici macar jumatate.

          Originally posted by Gil26 View Post
          .... Au mai fost unii care ne impuneau cat, cum si ce sa gandim.
          ....
          Stai relaxat ca inca mai sunt unii in continuare (unul dintre exemple ar fi: astia care te mint verde in fata, iar daca te vad sceptic sau nu iei de bun ce te prostesc ei te fac ba Dragnist, ba comunist, ba psdist, ba nu mai stiu cum)

          Originally posted by Gil26 View Post
          ...
          Pai Dragnea asta vrea voturi si puterea absoluta....
          Dar a folosit jandarmeria....
          Nu vrea voturi si putere orice politician?
          La ce a folosit jandarmeria? In Spania si in Belgia cine a folosit jandarmeria? Ia sa vad si eu sefii jandarmeriei spaniole si "bruxelleze" luati la intrebari ca de ce au folosit bastoane si gaze.

          Comment


          • Originally posted by Gil26 View Post
            Pai Dragnea asta vrea voturi si puterea absoluta. Daca il vrea si pe Vasile nu stiu. Cu acte sau nu.
            Dar a folosit jandarmeria. Acum foloseste biserica (care nu prea mai e "usa de biserica")
            Asta e tot ce poti, hai mai incearca odata.
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Fanez, diferenta e ca unul vrea puterea absoluta. Iar unii trompetisti nu realizeaza ca sufland din toate puterile de fapt ii canta in "struna" dementului astuia si acolitilor lui.

              Asta cu prosteala e adevarata. Multi o incearca prin diferite metode. Mai rau si trist e pentru cei ce se lasa prostiti.

              Comment


              • Originally posted by Gil26 View Post
                Fanez, diferenta e ca unul vrea puterea absoluta. ....
                DA. Vrea guvernul lui, deci toata puterea lui.

                Ca la comunisti. Sau la koreenii din nord sau la "chineji". Un singur partid, un guvern al conducatorului suprem si unicameralism
                Unicameralismul se referă la un sistem în care o legislatură sau parlament nu are decât o singură cameră. Multe țări cu legislaturi unicamerale sunt mici și omogene, și nu consideră necesară o cameră secundară, sau superioră, a parlamentului, precum senatul. Altele, precum China au alte motive pentru a avea doar un grup de legislatori.
                Last edited by Fanez; 30 September 2018, 16:59. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Pai eu cred ca are guvernul lui. Sau Vasilica si restul agramatilor nu sunt ai lui? Are parlamentul, are CCR-ul, Avocatul Poporului, cat de curand toata justitia si asa mai departe.
                  Doar ca el vrea totul. Doreste sa detina controlul absolut asupra statului. Si foloseste metode marsave. Ca altfel cade de prost.
                  Daca voi spuneti ca asa trebuie sa fie, fie ca voi.

                  Comment


                  • "Poti încuraja natalitatea prin mame surogat, iei toate femelele cu ou si fara serviciu, le pui în crese si le inseminezi artificial."

                    "Iar daca vrei sa citesti despre ultima moda în materie de stil de viata ecologist, citeste despre curentul anti-natalist. Asta pune la cale stânga mondial: impactul unui bebe asupra planetei. Modul responsabil de a trai pe planeta este fara a procrea."

                    Cam asa arata viitorul(sper ca nu) . Sa ne amintim de unele carti : Minunata lume noua, Inferno, etc.
                    Un moment de relax...
                    Pentru cei interesati... Ce parere aveti in urmatoarea chestiune:
                    stirea astaam mai postat linkul odata, interes 0, eu zic ca este grav)
                    Deşi pare subiectul unui serial SF, China va implementa sistemul de credite sociale. În acest mod, 1,4 miliarde de cetăţeni vor fi evaluaţi în funcţie de comportamentul lor, în timp real.

                    si
                    Subiectul din episodul 1 sez 3 din serialul Black Mirror. (recomand urmarirea serialului).
                    Last edited by C.Mike; 30 September 2018, 19:53.

                    Comment


                    • Originally posted by C.Mike View Post
                      Ce parere aveti in urmatoarea chestiune:
                      stirea astaam mai postat linkul odata, interes 0, eu zic ca este grav)
                      https://www.descopera.ro/dnews/17526...re-a-oamenilor
                      N-am postat din "prima" fiindca am uitat, dar iti spun acum.
                      Puscarie fara gratii in opinia mea.
                      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                      Comment


                      • gecmc94 trebuie sa recunosc ca sunt impresionat de rafinamentul filozofic al unor postari.

                        Comment


                        • Originally posted by Gil26 View Post
                          Pai eu cred ca are guvernul lui.... :
                          Pai nu-l mai are. L-a avut. Se numeste "guvernul zero" pentru ca a facut zero pentru România si pentru români. Acum vrea tot un guvern al lui. Probabil "guvernul minus" ca sa faca si mai rau.

                          Comment


                          • Guvernul minus e pesedist.

                            Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Guvernul minus urmeaza dupa guvernul pesedist ca sa se ajunga la zero. Asa se doreste, sa nu fim peste zero, d-aia dati cu pietre in tot ce se face bun in tara asta.

                              Comment


                              • Ce se face bun, ma refer pentru oameni, nu pentru pesedisti?
                                Li se asigura un cadru legal in care nu vor ajunge la inchisoare chiar daca vor fura la locul de munca? Vor putea ispasi ipedeapsa cu inchisoarea la domiciuliu?.

                                Sau beneficiile astea sunt rezervate doar mai marilor partidului?

                                Hai cu referendumu'!

                                Netflix ironizează referendumul pentru redefinirea familiei: Este alegea ta cu cine vrei să o faci
                                Platforma de filme on-line Netflix a ironizat luni referendumul pentru aprobarea revizuirii Constituției în privința redefinirii familiei drept căsătoria

                                Last edited by mr.K; 1 October 2018, 21:22.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google