Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu, a cotizat cine este la putere. Acum este boierul dragnea mare jupan (boier dragnea, este tipul la care tu ii spui: stapane...mai arunca un pumn de maruntis...ca am scris 100 cuvinte de oda)

    Comment


    • Nu, a cotizat cine este la putere. Acum este boierul dragnea mare jupan...
      Am inteles. Dragnea a cotizat la PSD. In cazul asta se explica.
      Last edited by Fanez; 4 July 2017, 13:39.

      Comment


      • Nu, n-ai inteles...si tare-mi este teama ca ma chinui degeaba sa-ti explic

        Comment


        • iar in trecut, mustata a cotizat printre altii, la suvita betiva, asa cum acum suvita si-a luat revansa. toti sunt in aceeasi barca...una peste alta, ideea e ca daca se scufunda dragnea, se vor scufunda si altii din alte partide, inclusiv nuti, suvita, etc...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Si uite asa o sa asistam la "mucusor reloaded".

            Comment


            • E grea politica asta...

              Comment


              • E grea politica asta...
                Asta da. Alta sau aia de dincolo e mai usoara.

                Comment


                • "dincolo", adica in tarile civilizate, cu legi clare, unde se fura mai putin si cu usoare urme de frica, unde primarii merg la parnaie daca-si angajeaza pipitele secretare, sau in congo/venzuela/coreea de nord/rusia, unde e cam ca la noi in teleormania?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    ...unde primarii merg la parnaie daca-si angajeaza pipitele secretare...
                    Unde e asta?
                    In Canada, daca tata ma angajeaza ca adjunct al lui, toata lumea e multumita ca adjunctul este un "om de incredere".

                    Comment


                    • Indiferent de ce calificari ai, nu?
                      Unde citesti povestile astea, Ispirescu sau Fratii Grimm?

                      Comment


                      • Fratii Karamazov.

                        Comment


                        • @Fenz vezi ca aia nu sunt autori...ci personaje :P

                          Comment


                          • Si eu ce-am zis?

                            Sunt unii care adora stalinismul. Desigur, ei fiind in tabara stalinista ca sa nu fie acuzati de "pezedism". Deasemenea, cu "statul de drept" si "lupta anticoruptie" in gura zi si noapte.
                            Last edited by Fanez; 4 July 2017, 21:41. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • @Fanez, e vreo diferenta intre stalinism si pezedism (aka comunism)? :-)


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • @Fanez, e vreo diferenta intre stalinism si pezedism...?
                                inca n-ai remarcat, nu?
                                Stai relaxat, sunt multi care n-au remarcat.
                                Last edited by Fanez; 4 July 2017, 21:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google