Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am remarcat dar nu inteleg care-s aia cu "gura plina"?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Pai cine sustine stalinismul? Exact aia sunt.

      Si nu era vorba de "cu gura plina".
      Last edited by Fanez; 4 July 2017, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Deasemenea, cu "statul de drept" si "lupta anticoruptie" in gura zi si noapte.

        Uite, se pare ca era totusi vorba...



        Sent from my iPhone using Tapatalk
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Ai observat ca e diferenta intre cum am zis eu si cum ai interpretat tu.
          Last edited by Fanez; 5 July 2017, 06:23.

          Comment


          • Doar de sintaxa nu si de semantica. Ma mir ca n-ai remarcat inca ...


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Pe vremea romanilor, s-au construit amfiteatre pentru distractia plebei. Paine si circ.
              Acum, se construiesc stadioane de lux in multe orase. DIn bani publici.
              Va fi si circ pentru populatie, painea vine ca ajutoare social de la partid.
              N-ar fi mai bine sa se construiasca niste wc-uri, cu apa si sapun? Orase mari, si n-ai unde sa te usurezi. Noroc de benzinarii si supermarketuri.

              Ca tot vine vacanta:

              Senatorii si deputatii primesc incepand cu luna iulie sume forfetare mai mari cu aproximativ 7.000 de lei lunar in urma intrarii in vigoare a noii Legi a salarizarii care prevede majorarea indemnizatiilor de la 7.700 lei brut la peste 13.000 lei brut pe luna.
              Dublu, dintr-o lovitura.

              Cele mai consistente sume forfetare, ca de altfel si indemnizatii, le vor avea Liviu Dragnea si Calin Popescu Tariceanu, presedintii celor doua Camere ale Parlamentului, alaturi de toti membrii conducerilor Parlamentului.
              Dragnea si Tariceanu vor avea o suma forfetara lunara de 25.012 lei.
              Pai astia nu puteau sa astepte si ei pana in 2018...19...20, cum le-au zis altora sa astepte, ca nu se poate chiar acum?
              Last edited by mr.K; 5 July 2017, 09:56.

              Comment


              • Pai nu a zis Tariceanu ca ei sunt inalti demnitari nu muritori de rand si prin urmare nu au timp sa astepte. Ne demonstreaza ca s-a referit la modul general nu doar la coada de la permise ...




                Sent from my iPhone using Tapatalk
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Originally posted by Silviu View Post
                  Doar de sintaxa nu si de semantica. ...
                  Pe principiul: "nu conteaza ce zici, conteaza ce vreau eu sa inteleg".

                  Comment


                  • Nu stiam ca pezedistii au principii.

                    Au unul singur: nu conteaza ce spun, important e cat reusesc sa fure.

                    Comment


                    • mr.K corectie, pezedistii au urmatorul ghid suprem: nu conteaza ce spun, important este sa fie aprobat de boier. Nu conteaz ce si cum fur...cat timp nu interfereaza cu boierul si boierul isi primeste cota parte

                      Comment


                      • @Fanez, pe principiul aceeasi Marie dar cu alta palarie, mai exact.

                        Pana una alta, nu ai zis care-s aialalti, stalinistii?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Aia care vor ca brand de tara catuse, zeghe, zabrele sau ceva "de genu' " si au ca motto: #lapuscarie.

                          Comment


                          • In loc sa-i aduca ovatii lu' Boier Dragnea. Acest brav urmas a tovarasului Ion Iliescu, mare luptator in lupta proletara.

                            Prevad o noua motiune de cenzura.
                            Alt nesimtit ce nesocoteste porunca boierului:
                            Surse politice citate de Antena 3 afirma ca, la doar trei zile dupa depunerea juramantului de la Cotroceni, Mihai Tudose l-a sunat pe Dragnea si i-a spus ca nu vrea sa puna in aplicare proiectul de guvernare ad litteram.


                            P.S. Incepe sa-mi fie simpatic premierul.
                            Last edited by bolovan; 5 July 2017, 11:39. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Fane se face ca nu stie, ca pe vremea lui Stalin nu-ti dadea cu suspendare, iti suspenda direct procesul de oxigenare.
                              Liviu era deja istorie, adica nu aparea decat intr-o foaie de proces verbal de executie pentru furt din avutul poporului.
                              Nu mai ajungea sa fure si voturi si sa stea cocotat in fruntea parlamentului, pe ditamai leafa si cu ditamai bugetul la dispozitie.

                              Comment


                              • Premite-mi sa te contrazic. Tata boierului dragnea a fost sef de post (Gratia și Dobrotești)...mare melitian pe timpul marelui conducator iubit...mentorul boierului dragnea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google