Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In USA evaziune e si daca dosesti de fisc 500 de euro. Judecatorul decide cat e de grava fapta.
    Nu exista prag, se pedepseste intentia/gestul.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      In USA... Judecatorul decide cat e de grava fapta.
      Nu exista prag, ...
      In sua nu esti condamnat fara dovezi temeinice. Nu exista "suspiciune rezonabila" nici alta bazaconie asemanatoare sau " mi-a zis cineva printr-un denunt deci e clar, esti infractor" #la puscarie.

      Comment


      • mai taie din ele ma fane. de unde a avut bani un amarat de bugetar din tata in fiu ca dragnea sau ca bombonel (ca ala e dovedit) sa-si faca case peste case, livezi, concedii, tablouri , ceasuri ...
        trebuiau sa munceasca 10 vieti.
        stiu, a strans ban cu ban si si-a mancat de subt fund , dar totusi...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Nu toate averile-s facute din abuz în serviciu..de fapt foarte mica parte din ele...Cred că mulţi nu ştiu ce inseamna noţiunea asta de abuz în serviciu din pct de vedere juridic. Marile averi s-au făcut prin furturi clare, şpăgi, contracte cu dedicaţie.."privatizări"..etc..Alea intră la altă categorie juridică şi trebuie pedepsite extrem de aspru, pedepsele care se dau acum mi se par mângâieri.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            In sua nu esti condamnat fara dovezi temeinice. Nu exista "suspiciune rezonabila" nici alta bazaconie asemanatoare sau " mi-a zis cineva printr-un denunt deci e clar, esti infractor" #la puscarie.
            Tu sti ce inseamna sa nu justifici ce detii si ce cheltui, in USA?
            PUSCARIE!

            CUm zice Costi, Livake si toata cloaca pezedista, plus o groaza de la opozitie, nu justifica averile.
            Cred ca ar trebui facute angajari masive la ANP.

            Comment


            • prima data dati afara toti de la ANI si pusa o firma straina ceva. is doar calcule de facut.e simplu
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Aia care vor prag de 40 de mii de euro.
                Deci pragul sa fie 2 coli de hartie. E prea mare pragul?

                Originally posted by mr.K View Post
                Tu sti ce inseamna sa nu justifici ce detii si ce cheltui, in USA?
                PUSCARIE.
                In Romania poti sa justifici cu "meditatii", "vanzari anterioare" si cu "nu beau, nu fumez si muncesc 22 de ore pe zi". Esti lacrima ca ai justificat.
                In america merge tot asa? Te intreaba de unde ai avion privat si zici: "nu beau, nu fumez si dau meditatii". Gata, ai justificat.
                Last edited by Fanez; 3 August 2017, 22:37.

                Comment


                • Fane, a zis cineva sa nu se aplice unora principiul "ce nu poti justifica, sa fie confiscat"? n-a zis nimeni sa se aplice doar psd-ului sau doar pnl-ului. n-o mai intoarce pana-ti pica tie bine, ca nu pari mai cinstit si neutru, ba din contra...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Multa lume spune ca pezedeu' a transferat banii din investitii in salariile bugetarilor.
                    Daca stau si ma gandesc bine, trebuie sa ne gandim la sensul cuvantului investitii.
                    Daca pentru unii, investitii inseamna proiecte industriale, lucrari publice, pzedeu' a ales sa investeasca in votantii lui.
                    De aia Livake a zis ca banii de la investitii raman la investitii. Investitiile pezediste.

                    Comment


                    • Originally posted by Seba View Post
                      Fane, a zis cineva sa nu se aplice unora principiul "ce nu poti justifica, sa fie confiscat"? n-a zis nimeni sa se aplice doar psd-ului sau doar pnl-ului. n-o mai intoarce pana-ti pica tie bine, ca nu pari mai cinstit si neutru, ba din contra...
                      Au zis multi. Majoritatea au zis sa se aplice doar pesedistilor. Nu ma refer la cei care discuta pe forum. Ia sa se aplice si la noi. Repet: poti sa justifici orice tona de bani cu: "am dat meditatii" sau: "nu beau si nu fumez" si gata. E o justificare, scapi.

                      Comment


                      • Repet: poti sa justifici orice tona de bani cu: "am dat meditatii" sau: "nu beau si nu fumez" ...
                        Sau cu matusa Tamara.

                        Comment


                        • Originally posted by Luciano2 View Post
                          Repet: prag trebuie pt motivele care le-am aratat mai sus... ...Vreau sa intre hotii la pârnaie. Dar toti si nu asa prin selectie cum se pare ca face DNA dupa dezvaluirile din presa din ultima perioada...ori cum se salta cine "trebuie" si doar când "trebuie" -sunt multe exemple, ori altii la fel de hoti intra sub "protectie" doar fiindca au dat cu ciocul... ... Asta nu mai e justitie...e exact ce faceau kgb-istii pe vremuri...
                          Eh, vezi? De-asta esti considerat fan psd sau pesedist-antenist. Te iei dupa Gâdea.

                          Comment


                          • Dupa Gadea, patronul lui nu e hotz, merita medaliat cu Ordinul Steaua Romaniei, nu bagat la puscarie.

                            Comment


                            • Dupa Gadea satapanul lui este zana cea buna, craiasa craieselor, printesa din padurea adormita...una dintre cele 72 virgine de la muslumani etc.

                              Intre timp...in tara este doar lapte si miere:


                              Cine nu vede asta...este dusman al poprului, un bolsevic ce trebuie extirpat...pentru ca nu reucnoaste maretia poporului si bunastarea adusa o infinita grija parinteasca de catre conducatorii iubiti....acesti bravi soldati ai luptei proletare impotriva asupririi capital soviniste bolsevice...a fortelor oculte ale capitalismului.

                              Comment


                              • Hotnews & Gigi24 sunt tot un fel de Hasnaua3 de altă coloratură, dar ca să dau citate:
                                România a depăşit Grecia după valoarea ajustată a produsului intern brut (PIB) din primul trimestru al acestui an şi are şanse mari să încheie 2017 cu o valoare a PIB mai mare decât cea a Greciei, devenind cea mai mare economie a Balcanilor, excluzând din calcule Turcia, după circa patru decenii de supremaţie elenă, scrie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google