Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua fosti ministri catalani au fost bagati la inchisoare pentru rebeliune dupa declararea independentei
    Un bun exemplu de stat de drept. Asa trebuie sa facem si noi cu aia din Tinutul secuiesc.

    Un pedofil iesit din inchisoare cu Marea eliberare a violat si jefuit o femeie, in centrul Bucurestiului
    Probbail vor recidiva si talharii, si evazionistii....cum mai deplangem noi aglomeratia din puscarii, dar nu o vedem pe aia din spitale.
    Last edited by mr.K; 2 November 2017, 23:14. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Este o minciună a unui ziarist. "Marea eliberare" nu are nicio legătură cu acel criminal. Scrie în articol.
      Un barbat condamnat in 2008 la 10 ani de inchisoare pentru ca a violat o fetita de 13 ani, si care a fost liberat pe 19 octombrie 2017
      Criminalul a fost eliberat puțin înaintea termenului de 10 ani pentru chestiuni de bună purtare. Iar victima a căutat-o cu lumânarea. Nu am nicio compasiune pentru prostituata aia.
      Totul s-a intamplat pe Calea Mosilor, in jurul orei 03:00 dimineata. Barbatul de 33 de ani a abodat o femeie la iesirea dintr-un club, dupa care a condus-o acasa, cu acordul ei. Aproape de casa femeii in varsta de 32 de ani, cu amenintari, a violat-o, dupa care i-a furat telefonul si suma de 50 de lei.

      Comment


      • Criminalul a fost eliberat in baza legii 169/2017. Daca era cum zici tu, buna purtare, atunci se spunea ca a fost eliberat conditionat.

        Irelevant ca fata aia e sau nu prostituata, asta a iesit in baza unei legi cretine si a comis exact aceeasi fapta. Punct. La ce ajuta masura asta daca 80% se vor intoarce inapoi? ...


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Mai sunt si pedofili lasati liberi. Daca repeta fapta, odata eliberati?
          Astia cred ca ar trebui inchisi pe viata.

          Comment


          • Păcat că insiști în demagogia celor de la ziare.com, niște scelerați.

            Infractorul, cu sau fără implementarea unor reglementări europene, ar fi fost liber cel târziu peste 2-3 luni după ce ar fi servit în întregime cei 10 ani de temniță. Încă o lună, două în plus nu îl făceau călugăr politicos. Unde ai stat 9 ani și 9 luni, nici nu simți că vine eliberarea. Faptul este altul, dincolo de atacul mizerabil al celor de la ziare pe care îl repeți, deci ți-l asumi. Nici 10 ani de pedeapsă nu l-au vindecat pe ticălos. Acesta este de fapt miezul poveștii.... Mă rog, dacă este să credem plângerea femelei, cum că masculul a violat-o. Poate că s-au înțeles la un preț dar după ce i-a luat telefonul, prostituata s-a decis să depună plângere și pentru viol. A se remarca că individa a acceptat să fie condusă acasă noaptea de un necunoscut. Prin Suedia, dacă minți o fată ca îi aduci flori după ca să accepte acum, se cheamă viol.

            Cred că ar trebui construite mai multe închisori. Nelegiuirea este la cotele cele mai mari din UE în România (violența domestică, accidente pe stradă, corupție, evaziune fiscală, etc).
            Last edited by gecmc94; 3 November 2017, 12:25. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Păcat că insiști în demagogia celor de la ziare.com, niște scelerați.
              Nu ziare.com au dat prima data stirea. Ar trebui sa verifici inainte de a arunca aiurea niste vorbe. Iar ce citeaza toti sunt declaratiile purtatorului de cuvant al Parchetului, cel ce ancheteaza cazul. Dar pe cine intereseaza asta ... e mai simplu sa deschizi gura...


              Originally posted by gecmc94 View Post
              Infractorul, cu sau fără implementarea unor reglementări europene, ar fi fost liber cel târziu peste 2-3 luni după ce ar fi servit în întregime cei 10 ani de temniță. Încă o lună, două în plus nu îl făceau călugăr politicos.
              Poftim gandire de doi lei. Ba ca a iesit pe buna purtare, ba ca ce mai conteaza 2-3 luni ca tot aia e, ba ca fata e prostituata si ca a meritat, ba ca poate nu a fost viol.

              Serios, tu citesti ce debitezi pe aici? Iti inteleg scopul, acela de a apara cam tot ce face PSD dar nu pot sa-ti inteleg si mijloacele. In fine, cred ca o sa folosesc si eu lista de ignore pentru ca e mai sanatos asa.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Silviu, îmi mențin afirmația că sunt scelerați deși pare că acest lucru te frustrează. Am adus multe dovezi în trecut. Pupă-le mâna în continuare. Da, ei au citat adevărul și au modificat titlul ca să blameze Ministerul Justiției pentru violul comis. Sistemul de eliberare din penitenciar poate fi blamat de așa ceva pentru că deținutul nu este reintegrat sau monitorizat. Dar nu eliberare prin compensare. Asta este scelerarea despre care vorbeam. Iar greșeala referitoare la bună purtare îmi aparține și o recunosc (spre deosebire de voi care nu o faceți niciodată).

                Înainte de fapte, Tudorel Toader spunea acest lucru:
                ”Vă dau un exemplu: dacă ai un deţinut care avea şase ani de executat şi a executat efectiv cinci ani, el are beneficiu de un an. Acuma, dacă a stat cinci ani efectiv în penitenciar, ce învăţăminte a avut de tras de pe urma pedepsei sigur au fost trase, cu bunele şi cu relele lor”, a completat Tudorel Toader.
                Cu o parte sunt de acord. Asta am susținut și eu și asta susțin și psihologii care spun că mulți infractori recidivează. Câteva luni în plus nu l-ar fi vindecat dacă cei 9 ani și ceva stați deja nu au făcut-o. Nu mai are sens să discutăm despre acest aspect. Este dovedit clinic.

                Demagogia voastră susține altceva. Că nu trebuia eliberat. Schimbă asta ceva? Da, nu s-ar fi întâmplat pe 1 nov 2017, s-ar fi întâmplat pe 1 nov 2018. Aceleași circumstanțe, altă victimă. Dar demagogii continuă să cânte fals.

                Dacă însă ai fi afirmat că eliberarea trebuia făcută sub supraveghere, așa cum susținea la un moment dat Raluca Prună când a refuzat să construiască închisori, atunci nu mai erai demagog. Da. Toader i-a eliberat fără nicio plasă de siguranță.De altfel, eliberarea acestor infractori periculoși, la termen sau compensatoriu, se face fără plasă de siguranță pentru cetățean. Iar unul a recidivat imediat spre satisfacția demagogilor.

                Ba ca a iesit pe buna purtare, ba ca ce mai conteaza 2-3 luni ca tot aia e, ba ca fata e prostituata si ca a meritat, ba ca poate nu a fost viol.
                Să le luăm pe rând. Buna purtare a fost neatenția mea. Irelevanța celor 2-3 luni este fapt demonstrat de cercetători. Femeia de 32 de ani are comportament de femeie ușoară. O spun anchetatorii. Cu se sunt eu de vină că femeia căuta parteneri necunoscuți? A găsit pe unul violent. Tot femeie ușoară este. Iar eu nu am spus că merita ci că este femeie ușoară, posibil prostituată. Când violatorul a realizat că femeia vroia bani sau alte foloase de la el, că de aia l-a lăsat să o plimbe până acasă, a trecut la forță. N-am zis că femeia o merita, este măgăria ta asta. Dar am spus că femeia o căuta.
                La 3 dimineața, la ieșirea din club în sectorul 2, „Acesta a condus-o pe femeie pe jos, cu acordul ei.În apropierea locuinţei vicimei, bărbatul, în vârstă de 33 de ani, a violat-o şi a furat din geanta acesteia un telefon mobil şi o sumă de bani, apoi a fugit, fiind găsit în Constanţa, acasă la un apropiat”, spun anchetatorii.

                Silviu, nu apăr ce face PSD. Dar voi, tefeliștii sunteți atât de penibili în demagogia voastră încât transformați PSD-ul în victimă (Raluca Prună a refuzat să construiască închisori). Dacă mă pui pe ignore nu vei mai avea insatisfacția de a pierde cele mai multe dezbateri politice în care intru precum cazul Belina.

                Comment


                • In fine, cred ca o sa folosesc si eu lista de ignore pentru ca e mai sanatos asa.
                  Iti garantez eu ca asa e.

                  Se crede si asta un Titulescu in devenire. Tipic pezedist, incerci sa cumperi valoare, dar tot un coclit ramai.
                  PSD a platit 100.000 de dolari pentru a promova in SUA imaginea "uriasei personalitati" a lui Liviu Dragnea - RISE Project
                  Sunt si acte scanate, ca sa nu spuna pezedistii iarasi ca e facatura made by Soros.
                  PSD a platit, in acest an, unei firme de lobby politic din SUA 100.000 de dolari pentru a promova ''uriasa personalitate'' a lui Liviu Dragnea, in ciuda faptului ca partidul a acumulat o datorie record, iar in septembrie ii bateau creditorii la usa.


                  Pacat ca s-a abolit pedeapsa cu moartea, unii ar merita o intoxicatie cu plumb.
                  Last edited by mr.K; 3 November 2017, 16:24. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • nu-i adevarat...asta-i manipulare...de fapt...este chiar invers...SUA a platit 100.000 ca sa promoveze imaginea USA in ochii tovarasului Dragnea.

                    Comment


                    • Ce comedie de democrație! Ce parodie de europenism la cei doi colegi de forum. Vor să intre în joc, să discute dar să nu audă ce nu le convine. Eu am un alt principiu: nu vreau să joc, nu joc. Este total inacceptabil pentru mine să vreau să joc doar după regulile mele, să conteze doar opiniile mele.

                      Hai să vorbim și despre rasismul lui Florin Diaconu de la Univ Buc care a dat afară pe cineva de la cursuri pentru că purta baticul islamic care îi acoperea doar părul.

                      No, cum ar zice niște ardeleni, despre PSD și lobbyul american. Dacă aveți informații că banii erau negri/gri/murdari/ilegali, dacă aveți informații că firma de lobby în SUA nu s-a înregistrat ca foreign agent (pentru că așa trebuie să facă dacă banii vin de la agenți politici din exterior, nu companii sau agenți privați), atunci rușine să le fie. Mergem în piață și scandăm.

                      Dacă nu avem astfel de informații, articolul din ziar este vată de zahăr pe băț. Adică mult aer și nimic de substanță.

                      Germany spends the second most amount of money on lobbying in Washington by foreign governments. Only the United Arab Emirates splashed out more in 2013, according to research by a US foundation.


                      The German government came second in the list spending $12 million on lobbying in 2013. Some of this was used to campaign against the closure of US military bases in the country.

                      The western state of Rhineland-Palatinate, for example, reported payments in 2013 of $149,956 to a lobby firm, including on “German basing issues” and “military construction funding”.

                      Meanwhile, the Association of German Chambers of Industry (DIHK) made payments of $1.1 million in 2013 including for “consulting and maintaining congressional contracts”.

                      And the Bavarian Ministry for Economic Affairs, Infrastructure, Transport and Technology spent $1.47 million. This included support for Invest-in-Bavaria, the investment and marketing arm of the ministry.

                      Top spending governments paying for influence:

                      1. UAE - $14.2 million
                      2. Germany - $12 million
                      3. Canada - $11.2 million
                      4. Saudi Arabia - $11.1 million
                      5. Mexico - $6.1 million
                      6. Morocco - $4 million
                      7. South Korea - $3.9 million
                      8. Bosnian Serb Republic - $2.4 million
                      9. Georgia - $2.3 million
                      10. Azerbaijan - $2.3 million
                      Am spus-o în trecut că masa luată de Dragnea și Grindeanu cu Trump a fost pe bani. Așa se face. Acesta este sistemul politic american. Unii politicieni din Europa, mai ales cei care au nevoie de o ședință foto pentru acasă, procedează în acest fel. Dar, la cele 0.1 milioane de $ plătite de PSD, este doar o ședință foto. Nimic altceva, dacă ne uităm la scorurile pe care alte foruri politice europene le dau ANUAL (ANUAL, să fie clar) către lobbyul american. Haide să nu săpăm în afacerile Clinton Foundation despre care nu se spune nimic în presa românească pentru că ar putea deranja. Împăratul are lenjeria murdară destul de rău.
                      Last edited by gecmc94; 3 November 2017, 17:00.

                      Comment


                      • Originally posted by gecmc94 View Post
                        No, cum ar zice niște ardeleni, despre PSD și lobbyul american. Dacă aveți informații că banii erau negri/gri/murdari/ilegali, dacă aveți informații că firma de lobby în SUA nu s-a înregistrat ca foreign agent (pentru că așa trebuie să facă dacă banii vin de la agenți politici din exterior, nu companii sau agenți privați), atunci rușine să le fie. Mergem în piață și scandăm.
                        nu e vorba de americani. degeaba iesim noi in piata. noi trebuie sa iesim in piete si la vot sa dam jos pesede si alde si toti urmasii lui Iliescu care au nenorocit tara asta de 25 de ani.

                        ps: faci aceeasi greseala ca draknea. partidul nu e tara. da ? daca esti platit din bugetul tarii nu trebuie sa muncesti la partid. exemplele tale is de tari nu de partide.
                        Last edited by Costi-bc; 3 November 2017, 19:47.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Aleșii neamului, parlamentarii, sunt în primul rând membri de partid. Or fi ei plătiți de Parlament dar muncesc și pentru partid, potrivit legii. Dragnea este parlamentar. Ar fi fost scandalos dacă se plăteau bani din fondurile Camerei Deputaților pentru firma de lobby american. PSD-ul a plătit pentru vizită și să se spele pe cap cu rezultatele acestui lobby. Este perfect legal.

                          Comment


                          • Top spending governments paying for influence:

                            1. UAE - $14.2 million
                            2. Germany - $12 million
                            3. Canada - $11.2 million
                            4. Saudi Arabia - $11.1 million
                            5. Mexico - $6.1 million
                            6. Morocco - $4 million
                            7. South Korea - $3.9 million
                            8. Bosnian Serb Republic - $2.4 million
                            9. Georgia - $2.3 million
                            10. Azerbaijan - $2.3 million

                            Si ex. tau ?

                            Stai asa ca nu-i asa. Bombonica era nevasta-mea , dar sa-mi moara la intrare daca ii ziceam ceva de angajatele alea. La fel procedeaza si cu banii psd/guvern.

                            ps:se asteapta "pragul maxim" ca se stie in cate rate se plateste datoria psd nu?

                            si o lista buna !!!
                            50 de măgării în 10 luni:
                            Recent, un troll simpatizant PSD a lansat o provocare în secțiunea de comentarii a blogului. El a cerut "o listă cu legile si hotararile alea multe care
                            Last edited by Costi-bc; 3 November 2017, 22:09. Reason: Automerged Doublepost
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Se simte o oarecare sovaiala?
                              Sedinta extraordinara in care ar fi trebuit adoptate controversatele modificari ale Codului Fiscal propuse de Guvernul Tudose a fost amanata si luni, dupa ce a avut aceeasi soarta vineri.
                              Nu mai pot astia sa se laude ca au crescut salariile, doar veniturile au scazut.

                              Comment


                              • Se simte sovaiala ca vor sa evalueze daca-i pot pacali pe prosti sau nu...si in ce procent.

                                La cat de disperati sunt sa stranga bani la buget (ca deh...afacerile nu le merg)...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google