Pete Clei De Brad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pete Clei De Brad

    Imi poate spune si mie cineva cu ce pot elimina cateva pete de clei de brad.Sunt cateva picaturi.Cu ce le pot elimina?

  • #2
    La spalatorii au tot felul de substante degresante. Si mie mi-au eliminat o pata de vasilina cu o substant. A dat putin pe ea si a disparut. Du-te la o spalatorie le dai un pol de bani si ii rogi sa dea cu solutie pe pata. Numai bine!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Si eu am niste urme de rasina pe ea care ma dispera. La spalatorie nu iese. Mi-a zis cine va ca ar iesi cu wd40. Mi-am luat, dar inca n-am incercat din lipsa de timp. Numai bine

      Comment


      • #4
        Cu WD-40 nu sunt sigur ca iese, dar la o spalatorie mai mare unde au produse de curatare se poate sau la un magazin specializat, sa cumperi o solutie de scos rasina.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by andrei View Post
          Cu WD-40 nu sunt sigur ca iese, dar la o spalatorie mai mare unde au produse de curatare se poate sau la un magazin specializat, sa cumperi o solutie de scos rasina.
          la noi orasul e mic si e greu sa gasesc ce-mi recomanzi tu.Numai sa comand dupa net, dar nu stiu denumirii de produse care scot rasina.Oricum mersii pt sfaturi

          Comment


          • #6
            Uite aici solutie de curatat la rece.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Am avut si eu asemenea pete de rasina si mi le-au scos baietii de la spalatorie cu o substanta de care nu stiu cum se numeste! Au cei de la spalatorii!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                Am comandat ce mi-a recomandat valeriu ciprian.Sper sa fie bun.Sanatate maxima

                Comment


                • #9
                  Sau daca nu e bun poti lua produsul de curatat rasina de aici.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Eu le-am scos cu benzina.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Benzina, prin frecare nu afecteaza vopseaua?

                      Comment


                      • #12
                        Am frecat usor pana s-a luat,nu am apasat.Au ramas niste urme fine,se vedeau din anumite unghiuri.Cu polish cred ca se rezolva problema.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          Dar neluata rasiana aia afecteaza cu ceva vopseaua?

                          Comment


                          • #14
                            Inafara de faptul ca arata urat,posibil sa afecteze in timp daca nu cureti rasina,nu stiu ce sa zic.Eu ti-am zis cum am facut,mai raman usoare urme pe care s-ar putea sa le vezi doar tu,pt ca stii unde au fost petele.Daca folosesti niste polish(mai ales la culoare)cred ca se rezolva problema.Nu poti sta cu rasina aia pe masina.
                            Mi-am adus aminte,incearca intai cu apa calda,asa s-a luat de pe degete cand am atins acele pete.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Si eu am cateva picaturi mici pe plafon si vreo 2 pe portbagaj. Sunt acolo de mai mult de 1 an si nu pare a fi afectata vopseaua. Am fost la cetava spalatorii mai mari si nu au reusit sa le scoata. Dar nu ma deranjeaza, ca nu sunt vizibile...
                              GL-22-TOF

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google