Pierdut Proces Verbal + Chitanta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierdut Proces Verbal + Chitanta

    Am platit o amenda, acum 2 saptamani, si mi s-a spus ca trebuie trimise acele acte prin fax, la un numar de telefon, din jud. IF ca pe raza lor a fost susprinsa contraventia (DN1, Balotesti) (numarul de fax era scris si pe procesul verbal). Ideea este ca am pierdut si procesul, si chitanta, si tot. Ce sa fac, sau este o mare problema daca nu le trimit aceste acte baietilor? Desi taxa a fost platita?
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Du-te cu o ciocolata la ghiseul unde ai platit amenda si roaga sa iti faca o copie xerox...Pe aceasta o pastrezi si daca iti va veni acasa vreo instiintare de la Administratia financiara(unde se plateste impozitul pe ;ocuinta) te duci cu ea(cu copia chitantei) .
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu, ideea era daca e vreo problema ca nu trimit actele la Politia din Ilfov, ca asa ar trebui.....
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Daca nu trimiti cei de la politie vor trimite la Administratia(Circa) Financiara o hartiuta prin care ii informeaza despre faptul ca tu nu ai platit o amenda...Ei vor lua legatura cu tine iar tu le arati copia dupa chitanta si cam asta e tot.Nu au ce sa iti faca...La mine de cate ori aveam amenzi si le trimiteam prin posta tot ma chemau la Circa Financiara.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Nu e nici o problema daca nu le trimiti procesul verbal si chitanta prin fax. Eu niciodata nu le-am trimis, doar am pastrat chitanta ca am platit, iar cand mi-a venit acasa de la administratia financiara m-am dus cu chitanta si le-am dat cu ea peste nas.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Care? Ai vostri din Galati?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              Cred ca mie imi era adresata intrebarea nu?Detaliaza ca nu inteleg...
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google