Pregătirea Maşinii Pentru Iarnă

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Intrebare care ma framanta acuma : Loganul are antigel din fabrica , sau trebue sa pun eu ? Daca da, trebue sa pun eu, unde , in care borcam , in ala cu apa pt. Parbriz sigur nu.

    Comment


    • #47
      Loganul are din fabrica lichid de racire. Nu trebuie sa-i pui, ci doar sa completezi daca este nevoie cu acelasi tip de lichid de racire, respectiv glaceol rx.
      Recipientul cu lichidul de racire este indicat de sageata rosie din poza.
      Attached Files
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #48
        Ok. Mersi mult ca mai lamurit. De ala stiam , dar nu eram sigur daca trebuie alt tip pentru iarna. Bine ca mi-ai spus si tipul de antigel pentru ca trebue sa il completez, pentru ca sa "consumat" cam jumate de borcan :P

        Comment


        • #49
          Vezi ca pe borcan sunt inscriptionate limitele minim si maxim. Intre astea trebuie sa te incadrezi. Nu e neaparat sa fie plin.

          As dori pareri pro si contra in legatura cu lanturile tip scarita si cele tip romb. Care ar fi mai durabile si mai eficiente?
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #50
            Putin off-topic: prima zapada in brasov - ~10cm si ninge in continuare!!!
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #51
              Am cumparat masina in urma cu 3 luni si jumatate si nu stiu daca lichidul pentru parbriz e pentru iarna, mi-e frica sa nu inghete. Stiu pe cineva tot cu Logan care a patit-o. Ce ziceti?

              Comment


              • #52
                Ce culoare are lichidul pentru parbriz?
                Last edited by Seba; 24 November 2008, 13:20.

                Comment


                • #53
                  Nu stiu, o sa ma uit. Conteaza culoarea?

                  Comment


                  • #54
                    Ca sa fi sigur cumpara tu lichid de parbriz din comert, special pt iarna si completeaza cat mai mult peste cel vechi
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #55
                      Daca nu ejti sigur , consuma tot ce ai in borcan si baga de -15 , -30 grade.
                      asta sa nu ai surprize neplacuta
                      bafta !

                      Comment


                      • #56
                        E prima iarna cu Loganul, va rog sa-mi spuneti cu ce curatati masina de zapada, sa nu se zgarie vopseaua.
                        Zambeste, maine poate fi mai rau!

                        Comment


                        • #57
                          @cory- Personal n-o prea curat...Doar parbrizul, luneta, geamurile laterale, farurile, proiectoarele, stopurile...Am perie moale, dar cica nu prea e bine nici cu aia sa dai pe caroserie. Lichid de iarna pentru parbriz si un spray la indemana, tot pentru geamuri.
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • #58
                            Soluţie spălare parbrize pentru iarna

                            Folosesc JetXpert cu teflon surface protector la -40 grade, solutie de culoare albastră.

                            Comment


                            • #59
                              @cory:
                              ia o perie cat mai moale si cu coada mai lunga. Se gaseste la supermarketuri si la magazinele de specialitate.
                              E bine sa o cureti de zapada ca sa n-o plimbi prin oras. In plus, nu e prea bine sa ti se topeasca zapada de pe capota de la caldura motorului, din cauza ca se face multa apa care apoi ingheata.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • #60
                                Sal tuturor.Am si eu o intrebare.Momentan nu am lichid de iarna si pemasina am avut lichid de vara.Azi am fost pana la masina si am completat antigelul si i-am scos lichidul care il mai avea.Dupa care am pus putin spirt si am sprituit pe parbriz(pt a intra spirtul pe instalatie).Mentionez k vasul e gol sau mai are foarte putin spirt in el si instalatia de spalat parbrizul are deja in ea spirt.Pana vineri cand imi iau lichid de iarna credeti k exista posibilitatea sa patesc ceva pe la instalatie(sa se deterioreze furtunase ceva de la spirt)?Mentionez k e nediluat cu apa sau ceva.
                                :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google