Vopsea Etrieri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Thejock3r,sa traiesti!.De folos sfaturile.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #32
      Ma bucur ptr asta !! Spor la treaba
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #33
        Mi-am vopsit si eu azi etrierii si tamburii cu vopsea rosu aprins. Nu stiu de ce, dar a durat toata ziua operatiunea asta, iar acum ma simt ca batut. Se vede ca a fost iarna - dusmanul bricolajului de cartier.
        Oricum arata super druper, sper sa si tina.
        Eu am dat cu peria de sarma montata pe masina de gaurit, dupa care am degresat cu diluant, dupa care am dat un grund (deruginol) dupa care 3 straturi de vopsea.
        La etrieri am izolat garniturile de cauciuc si placutele (partea de sus) iar apoi am dat jos vopseaua de pe disc tot cu diluant.
        Vedem cat tine
        Vopsea folosita: la tub, nimic special, culoare rosu trafic, 10 ron tubu - din obs din teren, se usuca foarte repede

        Comment


        • #34
          Pe fata la etrieri poate sa se deie jos vopseaua ca etrieri sunt din dur aluminiu si nu prea tine orice vopsea pe ei!

          Comment


          • #35
            Juristul2000
            pune poze sa vedem si noi....
            sigpic #

            Comment


            • #36
              eu cred ca daca sunt degresate calumea suprafetele nu o sa existe probleme... nu este nici primul si nici ultimul care face aceasta operatie... deci dupa cum spuneam... pregatirea suprafetelor este mult mai importanta decat vopsirea propriu-zisa...
              sigpic

              Comment


              • #37
                ROsu rubin am dat si eu azi
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Salutare. Mi-am vopsit si eu tamburii acu 2 luni. Am un dci albastru egee, si am cerut vopsea la fel. Din cate tin minte, a costat cam 25ron. Am dat jos rotile, am frecat bine cu peria de sarma, am sters cu o carpa umeda, si apoi am dat 3 straturi bune, cu 10 minute pauza intre ele... Stiu ca nu e o lucrare chiar profi, da rezultatul e chiar deosebit. Si mi-a luat doar 2 ore.... Inca nu vad sa se fi umflat vopseaua, etc... Daca o sa fie nevoie sa refac, poate ca o sa caut vopsea rezistenta la caldura... Dar la pretul unui spray, parca nu prea (25ron la 6 luni e acceptabil). La etrieri nu m-am bagat, k mi-a fost teama (si putin lene sa protejez discu).. Dar daca vad ca au mai facut si altii, poate la vara ma incumet...

                  Comment


                  • #39
                    mi-am achizitionat si eu vopseaua! e de la DupliColor rosu imperial! mi-am luat si un tub de alb sa dau inainte un strat alb!
                    acu ma intreb (ptr ca nu am gasit rezistenta la temperaturi!) daca sa ma apuc sau sa mai astept pana gasesc vopsea ptr etrieri! am inteles ca ar fi tot de la DupliColor si s-ar chema Brake Calliper! e rezistenta si la temperaturi inalte!
                    voi ce ziceti sa fac? ma apuc sau sa caut acel brake calliper?
                    pun si o poza cu vopselelel...
                    Attached Files
                    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                    Comment


                    • #40
                      Salut. Saptamana asta sunt prin Botosani si astept sa=mi vina discurile de frana si pacutele. daca tot ma apuc sa le dau jos de pe masina sa mesteresc la ele ma gandesc sa dau si o vopsea pe etrieri si pe tamburi. Ce vreau sa te intreb de fapt?!...ai gasit prin Botosani vopsea de etrieri sau ceva rezistent la temperatura?! daca da recomanda-mi si mie magazinul respectiv....merci
                      My ride

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google