Incident-ghinion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incident-ghinion

    Azi,sambata,m-am dus la tara la bunici pe drumul de Alexandria.Bun,ies din Bucuresti,desi e plin de reclame,prin tot orasul,si prin toate comunele,in Bragadiru am avut parte de aceasta intamplare.Eram pe banda 1(2 benzi pe sens),si s-a desprins un banner d-ala cu primaria,cu alegerile astea,si mi-a cazut chiar in fata masini la 2 m,am pus frana cat am putut,dar m-am incalecat pe el.S-a auzit un zgomot destul de puternic,pentru ca in capete banner-ele astea au un lemn,si mi-a indoit aripa fata dreapta destul de rau,e infundat,si mi-a sarit si vopseaua.Nu am stat sa ma duc la Politie etc,pentru ca ma grabeam,dar cred ca trebuia sa o fac.Acum singura mea intrebare desi sunt convis ca nu am cum,pentru ca nu am dovezi s.A.M.D este daca o pot rezolva pe Casco,sau trebuie sa platesc din buzunar.Oricum nu cred ca vine foarte mult indreptat o aripa si revopsita in zona aia nu?Oricum,urata chestie.Nu am mai patit asa ceva.Ce idioti astia cu primariile si alegerile lor.
    Si apropo am vazut si prin Bucuresti multe bannere desprinse.Pericol public.Au cativa metri lungime.
    sigpic

  • #2
    Cred ca ii poti da in judecata pe cei care pun bannere, pentru ca nu le pun calumea.
    Pune si niste poze sa vedem cum arata masina.
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #3
      Nu am stat sa-mi bat capul cu astia,pentru ca eu ii consider din start niste idioti,deci nu stau sa-mi bat capul ca sa vad ca nu sunt idioti.Nu am facut nici poze.Nu este foarte rau,dar nici nu e ceva care sa nu se vada.E chiar deasupra rotii in zona de imbinare cu capota a aripii.E cam cat palma de mare indoitura,si e sarita vopseaua.Oricum am vorbit cu cineva care lucreaza la Casco,si mi-a zis ca pot sa spun ca mi-a cazut ceva pe masina in parcare.Dar daca paguba e mica,nu mi-o face.Am mai vorbit cu cineva,si mi-a zis ca stie el pe cineva care mi-o poate face,la un pret mai mic,si am decis sa o repar la el.Faza e ca nu mi se pare deloc in ordine,cu banner-ele astea.Am trimis la primaria bragadiru,de fapt pe comunabragadiru,un mesaj.Nu am injurat deocamdata.Dar astept raspunsul lor,dupa care probabil vor veni si injuraturile.Eh,asta e.S-a intamplat.Aveti grija sa nu patiti ca mine.Va salut.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pe CASCO nu poti s-o faci ca n-ai dovada de la Politie, iar reparatia intr-un service Dacia costa in jur de 800-1.000 lei.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Nu stiu daca se risca cineva sa ti-o faca fara autorizatie de la Politie...De vopsit o aripa si indreptat, cam 400-500 lei la un alt service decat reprezentanta Dacia. Succes!
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #6
            Pai da nu pe toata,ca buba e mica,doar nu-mi indreapta toata aripa.Si daca o vopseste o doar portiunea aia sa zic un cerc cu diam de 5 cm.Asa mult ma duce?Hmm...Daca ma duce mult o las asa,pana mai pateste ceva,si o fac pe toata,ca d-abia o facusem,ca mi-a lovit-o unu in parcare,si acum iar....Pff.
            sigpic

            Comment


            • #7
              @Pacco- Te inteleg, am patit ceva asemanator in parcare...400 lei...
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • #8
                @Pacco: In service Dacia se repara portiunea aia si se vopseste toata aripa.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Se vopseste toata aripa ca sa nu se vada diferenta de culoare.

                  Comment


                  • #10
                    Pff ...O las asa atunci pana patesc ceva.Si o fac pe toata cand e.Sigur se mai gaseste unu sa o faca de oaie in parcare.Mda.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Eu cred ca cel mai indicat ar fi sa o repari pe Casco, ca doar d-aia platesti polita aia in fiecare an. Poti sa spui la politie si la constatatotul de la asigurari ca asa ai gasit-o in parcare si ai terminat balciu'.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        Da o sa vad ce fac.Probabil saptamana asta o rezolv.Va multumesc frumos pentru sfaturi.Va salut.
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google