Noua generatie de Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua generatie de Logan

    Renault lucreaza la o noua generatie a modelului Logan.

    Grupul Renault a inceput lucrul la o noua generatie a modelului Logan, iar presedintele aliantei Renaul-Nissan considera ca modelul nu va avea rivali seriosi pana in 2009 sau 2010, transmite Reuters.

    "Nu ma astept sa apara vreun rival serios pentru Logan, pana in 2009 sau 2010", a declarat Carlos Ghosn, care a adaugat ca grupul lucreaza deja la a doua generatie a acestui model.

    "Ma simt foarte bine stiind ca avem un avantaj, pe care trebuie insa sa il pastram", a mai spus Ghosn.

    In prima jumatate a acestui an, Renault a comercializat 159.000 de automobile Logan, in crestere cu 28,6% fata de aceeasi perioada a anului trecut.

    Pe langa Logan, Renault mai are in proiect o masina low-cost care va avea un pret de aproximativ 3.000 de dolari.

    "Am avut discutii cu Bajaj in ceea ce priveste masina de 3.000 de dolari, insa nu am luat inca nici o decizie", a declarat miercuri un purtator de cuvant al Renault.

    In prezent, Renault colaboreaza cu Mahindra&Mahindra pentru productia modelului Logan in India, anul acesta urmand a fi produse aproximativ 50.000 de unitati. Saptamana trecuta constructorul francez a deschis in India si un centru de design.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    Deci sa inteleg ca prin 2010 o sa apara noul Golan ;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      3000 de dolari? Pai nici berlina nu era asa ieftina. Cred ca e o greseala.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #4
        Cine stie, poate scot un scuter cu plafon gen BMW C1
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ala este proiectul low-cost, pe langa "Noua generatie Logan".
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            sunt curios cum va arata loganul de generatia a doua in 2010

            Comment


            • #7
              O masina de 3000 $ cred ca va arata ca trabantu cu cateva imbunatatiri .
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                3000 de dolari este un scuter mai rasarit si ei vor sa faca masina de 3000 de dolari?
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #9
                  O sa fie mai chel ca 1300.)
                  Last edited by andrei; 31 July 2007, 14:14.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Rocri
                    3000 de dolari este un scuter mai rasarit si ei vor sa faca masina de 3000 de dolari?
                    o adevarata bomba la banii astia,cred ca va avea un motor de 30CP )

                    Comment


                    • #11
                      Inainte sa scoata LOGANu' era vb ca il face de 5000 dar din motive "intemeiate" pretul a auns pe la 6000....
                      Acu cu 3000 (daca e corect pretul) cred ca vor doar sa atraga atentie ori e vorba intradevar de scooter!
                      CsB
                      Ambition 1.6 MPI

                      Comment


                      • #12
                        Scooter Logan normal...)
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Da de logan se vorbea de 5000 dar de euro nu de dolari. Bine nici 3000 de euro nu suna bine. Dar ceva micut(gen Matiz) pe la 4500-5000 de euro se poate.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #14
                            probabil vor scoate la 3000 de dolari un model in care turometrul, vitezometrul si scaunele sunt optionale si cu geamuri laterale din folie transparenta. Caroserie din pet-uri reciclate si motor de mobra lol

                            sunt totusi curios ce schimbari vor face la loganel
                            Last edited by andrei; 10 August 2007, 18:00.

                            Comment


                            • #15
                              Sa vezi tuning atunci : scaune fata , oglinda retrovizoare , etc . nu mai zic de roata de rezerva...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google