Protectii Aripi Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protectii Aripi Logan

    Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii.Tocmai am cumparat protectii aripi pt golan si nu prea stiu cum se folosesc cele din imagine.Se folosesc doar pentru aripile din fata? pentru ca la protectiile din spate nu prea le vad rostul. Sau cine a mai montat asa ceva,rog sa-mi explice si mie cum se face.Pur si simplu nu stiu, mai ales la cele pe fata.
    Attached Files

  • #2
    Am fost eu de fata cand mi-au montat la service dar nu mai stiu sigur.Am impresia sa alea se baga in gaurile din aripi pentru ca dupa ce ai pus protectia sa ai unde sa infiletezi suruburile.

    Comment


    • #3
      Ursache...arunca un ochi aici postul 97 si 98...acele piese pe care le-ai pus in foto nu le mai folosesti.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Nu cumva acolo e vorba de aparatorile de noroi?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Ba da Andrei e vorba de aparatori de noroi dar eu am folosit la prinderea protectiilor de aripa acele maselute si sunt superperfecte.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Mersii pentru sfaturi, dar nu am inteles.Nu cred ca le mai pun.Numai bine

            Comment


            • #7
              Ursache...acele maselute le bagi in gaurile din aripa aripii de jos in sus ,apoi montezi protectia si apoi prinzi holzsuruburi in acele maselute.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Asa se numesc piesele alea, maselute?

                Comment


                • #9
                  "Maselute" sa le spunem ca altcumva nu stui
                  Se gasesc la magazinele de piese auto si sunt folosite la Daciile 1300 prin zona bordului parca
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Azi am montat protectiile aripi.Nu prea am fost multumit de adezivul ala, asa ca am pus silicon sanitar.Dauneaza ceva la vopsea siliconul asta sanitar?

                    Si inca ceva.Intreb si eu dupa ce le-am montat.Destept baiat. Trebuia sa pun cumva vaselina pe acolo?
                    Last edited by ursache; 19 December 2008, 16:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Pai daca ai pus silicon ptr ce sa mai pui vaselina??!!!

                      Nu deuneaza deloc ,stai linistit
                      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                      Comment


                      • #12
                        Am pus eu silicon dar nu cred ca e facut etans si o sa mai intre apa acolo si poate mai rau i-am facut. In fine ce o fii, o fii.

                        Comment


                        • #13
                          Azi am dat protectiile de aripi jos, fiind lipite cu silicon si bineinteles ca a ramas o groaza de silicon pe tabla.Cum il scot baieti, ca e tare inestetic????????Dati-mi o idee, va rog

                          Comment


                          • #14
                            Sub protectile de la aripi nu intra apa si favotizeaza aparitia rugini?

                            Comment


                            • #15
                              eu nu inteleg cum poate sa apara rugina ,doar din cauza ca intra apa acolo,doar nu e luata vopseaua

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google