Cel Mai Batran Si Uzat Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel Mai Batran Si Uzat Logan

    Propun o chestie.
    Haide sa vedem dintre cei care au cele mai vechi si cu km multi "loganuri"daca sunt multumiti si ce probleme au avut cu ele ...si in plus...daca si-ar mai cumpara vreodata asa ceva
    Propun sa raspunda doar cei cu peste 75 000 km sau cu o vechime a masinii de 4 ani
    93
    DA
    17.20%
    16
    NU
    82.80%
    77

  • #2
    Logan din 2006 shi am 196 mii !!! am schimbat km tot pe dedesupt (bieleta cutie de viteza,capetete de bara, bucse brate fata, bucse punte spate, cauciucuri, repartitor frana spate, bieleta atiruliu, amortizoare, saboti, placute, bujii, fise). Sa schimbi toate astea cu tot cu manopera ajunge km 20-23 mil shi dintr-o rabla iti faci o masina marfa care nu mai trancane delok pe dedesupt......dar nu va luatzi tzeapa sa schimbatzi totul in service, daca va place sa va bagatzi sub masina unele se schimba f ushor, gen desfaci doar 2 suruburi shi inlocuiesti piesa !! ;)
    Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
    ID: cipry263

    Comment


    • #3
      Cred ca esti campion Cipry, totusi ai schimbat numai piese uzuale,e normal pe drumurile din Romania. Motorul cum merge, ai avut ceva probleme cu el?
      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

      Comment


      • #4
        Theardul ar trebui mutat la cafenea!
        sigpic
        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

        Comment


        • #5
          e si cu tine acum chiar te deranjeaza asa mult ca oameni discuta aici ,fa si tu ceva pregatestete de revelion si lasa baieti in pace .

          Comment


          • #6
            Offtopic: Am facut pregatirile de revelion de ieri. Pana la noapte nu mai am ce face.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #7
              in brasov exista pe taxi un logan cu 450000 de km...mi-a zis un membru care face taximetrie in timpul liber...zicea ca a schimbat doar bujiile parca. 1.5 dc 65cp...deci se poate....acuma nu stiu la exterior cum o arata, oricum nu imi plac loganurile de taxi (alea albe) ca zici ca sunt date cu smirghel
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                tot asa are un vecin un logan cu 230 mii km din 2004..motorul merge ca in prima zi.

                masina este barca, dar nu troncane si nu bate.

                logan merge de rupe pamantul ce sa mai

                Comment


                • #9
                  ce motor si ce echipare ?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by alindrgn View Post
                    in brasov exista pe taxi un logan cu 450000 de km...mi-a zis un membru care face taximetrie in timpul liber...zicea ca a schimbat doar bujiile parca. 1.5 dc 65cp...deci se poate....acuma nu stiu la exterior cum o arata, oricum nu imi plac loganurile de taxi (alea albe) ca zici ca sunt date cu smirghel
                    Acum hai sa fim seriosi, doar 2 buji? Sunt 450000 totusi, e imposibil sa nu pice nimic, mai ales ca trag toti de el ca doar e taxi...
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • #11
                      Nici eu nu cred faza cu taxi.Cand stau sa ma gandesc la drumuri.Vai de arcurile si telescoapele lui.

                      Comment


                      • #12
                        nu va mai luati dupa auzite sau din spusele altora.........zice-ti de masini le voastre sau ce a-ti vazut cu ochii vostrii!
                        eu am 38000 si are 1,8ani si nu am schimbati decat bujiile(mai am de mers)
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • #13
                          eu am zis de la masina mea exact... shi motorul nu are nici o pb... merge brici, am shi spalat-o la motor acuma vreo luna pt prima oara shi arata k noua. Mentionez k shi masina mea a facut taxi , deci s-a mers in orash cu ea, daca era sa nu fie taxi shi sa fac eu iasi-bucuresti cu ea cu certitudine schimbam mai putin la ea, dar asta este !!! acuma lucrez la la curatirea ei prin interior, banchete shi asa mai departe......
                          Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
                          ID: cipry263

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Red_Alin View Post
                            Nici eu nu cred faza cu taxi.Cand stau sa ma gandesc la drumuri.Vai de arcurile si telescoapele lui.
                            bine,

                            a facut motorul de 4 ori si a schimbat 5 randuri de arcuri si amortizoare.

                            si sa numai zic ca e ruginit tot, plin de gauri in praguri...

                            e bine asa ?...acuma ma crezi?

                            Comment


                            • #15
                              Nu te credem nici acum. Zi si tu ca ii mai pica motorul, usile, roata, oglinzile etc. etc.
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google