Kfc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mai trebuie vreun argument contra mancatului regulat la fast-food? Daca ai obiceiul asta si nu faci sport, te faci cat un porc + problemele de sanatate aferente.. mai e un secret pt cineva ?
    Si daca presupunem ca esti atletic si nu o sa iei in greutate... organismul tot o sa dea rateu la un moment dat.
    In masini de ce nu bagati cel mai prost ulei? Ca si ala e bun... doi trei ani. La fel si cu mancarea asta: mananci un an, doi, trei te simti bine, n-ai probleme... pana intr-un punct.
    Last edited by Nepotu123; 24 March 2011, 12:47.

    Comment


    • #47
      lasa ca sunt masini cu ulei prost si nici nu`l schimba la timp, si merg fara pauza masinini.
      asa si cu mancarea asta de fast-food ...

      Comment


      • #48
        Nu vad rostul la acest topic in care isi dau cu parerea oameni care nu au habar realitatea din spate. Eu unu am lucrat si in sistemul fast food si lucrez in continuare si sincer nu este asa cum povestete lumea. Ce a redactat colegu nostru e o mare poveste vazuta prin ochi unui instalator sau unei femei de serviciu. Sincer la ora actuala la noi tinand cont de vanzarile pe partea de fast food, nimeni nu risca sa faca manevre sau sa ofere produse de calitate indoielnica. Cati nu au incercat sa puna pe butuci Kfc si McD prin procese si reclamatii. Respectu si rabdare cu care se abordeaza clienti de la noi este foarte ridicat, pentru a scoate un produs la vanzare si verifica pana la cel mai mic detaliu. Si inca un detaliu, brigada DSV cand fac teste asupra produselor, efectueaza doar 7 teste diferite. La nivel intern se fac 32 de teste diferite.

        Oricum mancare sanatoasa nu gasesti nici in piata, nici in super market, suntem incojurati de pesticinde, e aditivi si produse sintetice.
        Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

        Comment


        • #49
          a singura problema am eu la fast -food , mc si kfc.
          ma , sucul ala , e indoit cu apa rau de tot , e apa cu putin acid si colorant , nicidecum cola .
          oricum cola de la noi e pistol cu apa fata de cola de afara , cine a fost prin tari straine stie.

          Comment


          • #50
            Fiecare e liber sa manance de unde vrea sau de unde il taie capul...eu nu mai mananc de la McD si nici de la Kfc de aproape un an.....am mancat ca fraierul 2 ani destul de des de la "super restaurantele" astea si acum sunt in pioneze! La 23-24 de ani!

            Am citi exemple de afara....pai in Canada, doar amarastenii consuma la "restaurantele" astea!...trageti voi concluziile

            Comment


            • #51
              si la noi se duce lumea ca la fitze
              daia suntem un neam de cocalari

              Comment


              • #52
                vorbesc la modul cel mai serios la faza cu Canada!

                Comment


                • #53
                  Originally posted by CataFOF View Post
                  a singura problema am eu la fast -food , mc si kfc.
                  ma , sucul ala , e indoit cu apa rau de tot , e apa cu putin acid si colorant , nicidecum cola .
                  oricum cola de la noi e pistol cu apa fata de cola de afara , cine a fost prin tari straine stie.

                  nenea asta asa este. in cotractu dintre fast food si coca cola/pepsi aia iti spun concentratia si daca il faci altfel ai probleme cu ei. asta e traim in romania
                  Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google